Aslanoba: Aylık yüzde 30 büyüyen Tazedirekt, 2016'da 7 kat büyümeyi hedefliyor
E-Ticaret

Aslanoba: Aylık yüzde 30 büyüyen Tazedirekt, 2016'da 7 kat büyümeyi hedefliyor

Hasan Aslanoba, internet yatırımcılığına hızlı bir giriş yaptı ama gıda işinden kopmadığını da pekala biliyoruz. TazeDirekt.com da Hasan Aslanoba'nın gözde projelerinden biri ve paylaşılan ilk yıl rakamları Tazedirekt'in geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Tazedirekt'in ilk yılı kutlamasında konuşan Hasan Aslanoba'nın paylaştığı rakamlara göre; son 6 ayda yüzde 30 büyüme oranı yakalanmış ve geçen ay aktif müşteri sayısı 10 binin üzerine çıkmış.

2016'da 7 kat büyüme hedefi

Taze ve sağlıklı gıda işini e-ticarete taşıyan Tazedirekt.com'un günlük 15 bin ziyaretçi sayısını aşarken mobil uygulamalarda indirme sayısı 104 bini geçmiş. Tazedirekt'i halka arz etmeyi hedeflediğini söyleyen Hasan Aslanoba 2016'da agresif bir şekilde 7 kat büyüme hedefi koyduklarını söylüyor ancak bu büyümenin hangi değişkene dair olduğunu tam olarak dile getirmiyor.

Diğer yandan Hasan Aslanoba, operasyonu yoğun bir iş yaptıklarını (ürünlerin teslimatını da Tazedirekt yapıyor) ve bazı ufak tefek hatalar yaptıklarını da söylüyor. Ancak gelinen noktadan çok memnun olduklarını ve hedeflerine ulaşmak için bir engel görmediğini ifade ediyor.

Hasanbey.com gibi rakipleri olsa da Tazedirekt'in pazardaki en büyük rakibinin kendisi olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Çünkü pazardaki talep eğrisinin birden fazla girişimi kaldıracak seviyede olduğunu düşünüyorum. Yani 2016 yılı Tazedirekt'in hem kendini hem de pazar potansiyelini kanıtlayacağı yıl olacak.

Yorumlar (7)
 1. Güven Toprakoglu Güven Toprakoglu

  Aslanoba doktorsitesi.com a yatirim yapmis ama bununla ilgili hicbir yerde haber yok, bu haber nasil gozden kacti, detaylari webrazzi de okumak isteriz.

 2. Erdinç Kurt Erdinç Kurt

  tazemasa.com ve haldengelsin.com siteleri de piyasada etkili konumdalar.

 3. Alki Bulut Alki Bulut

  mobil uygulamsı 104.000 indirilen günlük 15.000 ziyaretcisi olan sitenin 6 ayda 10.000 aktif musterisi sayısı rakamlar arası uyumsuzlukdur. aktif musteri 10.000 ise diğer rakamlar abartılı, kağıthane perpaya sipariş verdim oraya getiremiyorlarmış o kadar yatırım yapıpta 3-5 arac fazla alıp istanbulun merkezi yerine teslimat yapamıyorlarmı

 4. Bence tazedirekt.com çok iyi bir proje, ilk gördüğümde de tutar demiştim. Aslanoba'ınn en mantıklı yatırımı diyebilirim, zamanında akrabalarıma bu alana girelim dediğimde sen etten en anlarsın demişlerdi. Doğrusu anlamıyordum ama bu işin tutacağı çok açık çünkü halkın kasaplara güvenmiyor ve bu proje o sorunu çözebilecek bir proje. Dahası evlere teslim parakendenin geleceği çok parlak ..

 5. Ali Sunal Ali Sunal

  İyi bir proje , kendi teslimat yapması ve zamanla teslima adreslerinin artması satışlarıda arttırıcak.Aslanoba en sonunda para kazanılıcak bir e ticaret girişimi buldu.

 6. Mithatcannn Mithatcannn

  bu haberin yapılmasından 2 ay sonra kapatılma haberinin gelmesi çok acı.

 7. Yamacparasutufethiye Yamacparasutufethiye

  çok büyüyünce kendi içinde katlandı herald