Doğal çiftlik ürünlerini sofraya getiren e-ticaret sitesi: Hasanbey.com
Girişim

Doğal çiftlik ürünlerini sofraya getiren e-ticaret sitesi: Hasanbey.com

Organik olduğu söylenen ürünler günümüzde hiç olmadığı kadar ilgi görüyor. Çünkü özellikle şehirde yaşayan insanlar, doğaya ve doğala inanılmaz bir iştah duyuyor. Son zamanlarda her ne kadar tanımında anlaşmazlık olsa da 'organik' - ya da doğal diyebiliriz- ürün üreten markaların e-ticaret uzantılarını da görmeye başlamıştık. Çocuklar için organik oyuncaklar, organik giysiler derken, doğal tarımı internete taşıyan bir başka girişim de Hasanbey Çiftliği'nin e-ticaret sitesi oldu.

Hasanbey.com adresi üzerinden yayın yapan site, kullanıcılarına özledikleri doğal ortamdan, doğal ürünlerle buluşmalarını sağlıyor. Hasanbey Çiftliği'nin hikayesi de aslında bu doğal ortama olan özlem. Hasanbey.com adresinde, domates, biber, peynir, yumurta, salça, turşu, zeytin, zeytinyağı, reçel ya da bal gibi farklı ürünleri bulabiliyorsunuz.

İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan Hasanbey Çiftliği, buradaki çiftliklerinden kendi ürettiği ürünlerini tüm Türkiye'ye gönderiyor. Ürünler doğal olmasına rağmen, e-ticaret ve paketleme gibi operasyonlar doğal olarak günümüz teknolojilerine uygun yapılıyor. Hasanbey.com adresine girdiğinizde karşılaşacağınız ürün ve paketlerin fotoğrafları da aslında bu özeni yansıtıyor.

Screen Shot 2014-06-20 at 07.47.08

Hasanbey.com'da, tasarımına ve ürün fotoğraflarına oldukça önem verilmiş. E-ticaret sitesinin hoş bir Instagram hesabı da bulunuyor. Ürünlerin paketlenmesi ve fotoğrafları satın alma kararlarında ciddi etkili olduğundan, Hasanbey.com'un bu konuda oldukça başarılı gözüktüğünü söylememizde fayda var.

Yorumlar (5)
 1. 1 koli yumurta neredeyse 40 liraya geliyor . 1 kilo domates 3 TL ile -10,50 TL arasında.. Biberler 7,50 TL. Bu fiyatlar nedir böyle? Aşırı abartılmış. Biz direk köyden alıyoruz yumurtayı falan 50 kuruştan vriyorlar tanesini. Yani kolisi 15 TL. Hemde çiftlik malı falan değil direk organik. Bu ürünlerin ben açıkcası organik olduğuna pek inanmıyorum.

  1. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

   Organik denilen her ürün organik değildir. Nasıl yetiştirildiğini görmeniz yada sizin yapmanız gerekmektedir. Tavuklar dışarıda hareketli canlılarla beslenirler bazı çiftçi arkadaşlar abi yemle beslemedim doğal besleniyorlar diye satış yapıyorlar bende gülüp geçiyorum adamda haklı para kazanması lazım. Ülkemizde para sağlıktan daha önemli malesef. İnsanlara kalmış alıp almamak :)

 2. Denizli Haber Denizli Haber

  Doğal ürünler satışı için gerçekten doğal görünen bir site. gerek görselleri gerekse içeriği ile bu alanda adı organic olup ama bildiğimiz ürünleri sunanların aksine inandırıcı ve cezbedici. henüz sipariş vermedim ama site gerçekten organik ürünler dikeyinde, profesyonel e-ticaret sitesi açığını doldurmaya aday gözüküyor.

 3. Güven Toprakoğlu Güven Toprakoğlu

  Harika bir site, şahsen bu siteden alışveriş yapmış biri olaraktan çok memnun kaldım. 1 kg domates siparişi verin ve kargo ile size gelen ürünün ve paketin kalitesine bakın bayılacaksınız. Hatta webrazzi'ye tavsiye maili göndermiştim sitenin haberinin yapılması ile ilgili. Webrazzi'ye bu güzel siteyi insanlarla tanıştırdığı için teşekkür etmek isterim.

  (Not: Serbest piyasa ekonomisinde www.hasanbey.com 1 kg domatesi 1 TL 'ye de satabilir, 10 TL 'ye de satabilir hatta 100 TL 'ye de satabilir. İsteyen alır isteyen almaz.)

 4. M Guzelce M Guzelce

  Fiyatlari da cok makul. 1 kg domates 6 tl, 6 yumurta 5,90 TL