BuldumBuldum.com, 60 milyon TL değerlemeyle Yemeksepeti kurucularından yatırım aldı
E-Ticaret

BuldumBuldum.com, 60 milyon TL değerlemeyle Yemeksepeti kurucularından yatırım aldı

2008 yılında internetten farklı hediyelik ürünler satmak amacıyla kurulan Buldumbuldum.com yeni yatırım turuyla 60 milyon TL değerlemeye ulaştığını açıkladı.

Biraz önce Buldumbuldum.com kurucusu Güçlü Gökozan'dan aldığımız bilgiye göre yeni yatırım Yemeksepeti.com kurucu ortakları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş ile Birol Yücel ve Bedii Can Yücaoğlu tarafından yapılmış. Yatırım tutarı hakkında bir açıklama yapılmıyor ancak girişimin 60 milyon TL'den değerlendiği bilgisi paylaşılıyor.

En hızlı büyüyen şirketlerden

2013 ve 2014 yıllarında Aslanoba Capital’den iki kez yatırım alan BuldumBuldum.com her yıl 2-3 kat büyümeyi sürdüren sayılı e-ticaret girişimlerinden biri. Son yıllarda hizmet alanlarını çeşitlendirerek büyüme hızını kesmek istemeyen şirket, son olarak Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girmişti.

GucluGokozan_BuldumBuldum.com_Kurucusu_4
Güçlü Gökozan - Buldumbuldum.com

Bu yatırımla birlikte pazar yeri ve kişiselleştirilebilir özel tasarımlar alanında daha da büyümek isteyen Buldumbuldum.com, son 2 yıl içinde 2 milyon TL yatırımla 40 tam fazla baskı makinesi ile 1000 metrekarelik üretim alanına ulaşmış. Şu anda 3000 metrekarelik bir operasyon merkezi ile müşterilerine hizmet veren Buldumbuldum.com ofisini Webrazzi TV olarak ziyaret etmiştik.

Pazar yeri tarafında 6 bin mağaza ile 600 binin üzerinde ürüne ulaşan BuldumBuldum.com’un 2015 sonu hedefi 1 milyon ürün, 2018 yılına kadar ise 100 bin mağaza ve 1 milyar ürüne ulaşmak. Aldığımız bilgilere göre Buldumbuldum.com'un aylık trafiği 3-5 milyon arasında, 1 milyonun üzerinde üyeye sahip ve günlük binlerce sipariş alıyor.

2008 yılında Güçlü Gökozan tarafından bir yurt odasında kurulan Buldumbuldum.com'un önümüzdeki dönemde Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarına açılmayı hedeflediğini de eklemeden geçmeyelim.

Yorumlar (13)
 1. Murat Yüksel Murat Yüksel

  Pazaryeri açmaları çok doğru bir karardı bence,bu kadar hızlı büyümelerindeki sırrın bu olduğunu düşünüyorum. Silikon vadisindeki Paypal mafyanın Türkiye versiyonu olarak Yemeksepeti mafyayı mı göreceğiz yoksa artık :)

 2. Rusya ile ilgili başımızda sorun olmasa bu iş modelini kesinlikle rusyada da yapın derdim. Rusya ve romanyada bu iş modeli uçar gider. Rusyada özellikle bu kişiye özel baskılaar inanılmaz pahalı

 3. Art Director Art Director

  Burada kendi tasarımlı ürünlerimin olduğu bir mağaza açmıştım ama bukadar büyük olduklarını bilmiyordum. Şu an ayda1000-1500 TL kazanıyorum belki biraz daha uğraşsam artar ama henüz işimi bırakıp tam zamanlı uğraşabileceğim rakamlara ulaşamadım, umarım bu yatırımla reklam filan yaparlar da bize de katkısı olur. O zaman bunun 2 3 katını kazanırsam işi bırakıp sadece buradaki mağazamla uğraşabilirim

 4. bu değerlemelerin hepsi kağıt üstünde. hiç kimse kimseye algı yönetimi yapmasın. gerçek değer nakde döndüğü zaman görülür. Ben buldumbuldum.com'un 60milyon reel değerinin olduğunu sanmıyorum.

 5. Güçlü Bu konuya yıllarını verdi ve hakettiği başarıları kazanıyor. Gönülden tebrik ediyor, milyar dolar seviyelerine ulaşmasını istiyorum.

 6. BuldumBuldum'un pazaryeri denemesi iyi fikirdi ve tuttu. Ama kendi bünyelerinde sattığı ürünler gerçekten çok kötü. 2. hatta 3. sınıf ilginç ürünler satılıyor. Pazaryeri anlamında ise güzel işler yapıyorlar. Demek istediğim şuanda yaptıkları ciroları pazaryeri modeli ile yapsalar 60M değerleme mantıklı olabilirdi. Ancak cironun çoğunu halen kendi bünyelerinde sattıkları ürünler ile yapıyorken bu değerlemeler pek mantıklı gelmedi açıkçası. Nedeni ise basit. Sattıkları ürünlerin sürekliliği olduğunu düşünmüyorum. Yurtdışında aynı işi yapan firebox ya da thinkgeek'de satılan ürünle buldumbuldum'da satılan ürünler aynı değil. Buldumbuldum aynı ürünleri toplayamamış veya aynı ürünlerin daha düşük kalitedeki ve daha az maliyetli olan varyasyonlarını getirip satmakta. Neyse dilerim alınan yatırımla bu yönde adımlar atılır.

 7. Ibrahimkulekci Ibrahimkulekci

  Açıkcası en çok şaşırdığım projeler arasında. Hem tasarımsal olarak kullanış bakımında oldukça zor hemde ürünlerin kalite bakımın değeri olmayan satışların yapıldığı bir sitenin bu kadar değerlenmesi oldukça şaşırtıyor beni. Bence yatırımcılar aliexpress gibi görüyor ama ekip olarak projeye gereken önemi vermiyorlar. Yinede bu rakamlara ulaşmalarını tebrik ediyorum.

 8. Erdem Barış Erdem Barış

  Bu site çok yakında ema bölgesinin zazle'ı olur.

 9. Bizim tanıdığımız Nevzat Aydın yanlış ata oynamaz. İnternet girişimciliğinin başarısının bir kısmını Trabzon Spor'a da ayırsa bak o zaman Türk futbolunda ne gibi değişiklikler olacak.

 10. Süleyman Parlak Süleyman Parlak

  Bu haberden sonra gaza gelip 50 tane hediye sitesi açılacak. Bütün istoç eminönü piyasasında abi adamlar 60 milyon değerlemeye çıktı diye mal toplanacak. Sonra hepsi sonra birer birer kepenk kapatacak. Böyle güzel yatırım haberlerine çok sevinirim, ama sonrasında bundan gaza gelip nal toplayacak insanlarımıza çok üzülüyorum.

 11. Tuba Duygu Tuba Duygu

  Tasarım mağaZa sahiplerine hem motive etmesi hemde tasarımları gerçek bir ürüne dökmesi Sayesinde Türkiye'de tasarım daha gelişecektir. Umarım daha büyür de bol bol tasarımcıya ek gelir kaynağı sağlar

 12. Emre Öztürk Emre Öztürk

  Şu an göründüğü kadarıyla hediye sitesi olması ağırlık basıyor. Kurumsal ve matbaa tarafına biraz ağırlık verseler değil 60 milyon tl 200 milyon tl eder.

 13. gerçekci olmak lazım 60 milyon tl daha öncedende bi çok yatırım aldı ama alexa verilerine göre %17 düşüşte bu kadar reklam ile ancak bu olur fazlası olmaz reklam gelir gider dengesine bakmak lazım sonra kar varmı diye bakılmalı benim tahminim şuanda reklamları kapatsalar günde 80 sipariş geçemez malesef Evidea en başarılı girişim aldığı yatırımı hak ediyor sonra onedio hak ediyor buldumbuldumda hak ediyor ama ilk 20 e-ticaret firmasından biri değil