BuldumBuldum.com online pazar yerini açtı
E-Ticaret

BuldumBuldum.com online pazar yerini açtı

 • Bir süredir kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçen BuldumBuldum.com, stratejik açıdan önemli yenilikleri yapmaya devam ediyor.

Buldumbuldum pazaryeri

Bir süredir kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçen BuldumBuldum.com, stratejik açıdan önemli yenilikleri yapmaya devam ediyor. Logo ve tasarımını değiştiren BuldumBuldum.com, kullanıcıların kendi tasarım ürünlerini satmasını sağlayan online pazar yerini devreye aldı.

BuldumBuldum.com'a eklenen Tasarım Mağazaları bölümünden erişilebilen online pazar yeri, isimden anlaşıldığı gibi herkesin kendi logolu tasarım mağazasını açmasını sağlıyor. Hatırlayacağınız gibi BuldumBuldum.com bir süre önce kendin yap ürünlere odaklanmaya başlamış ve kullanıcıların tasarımlarını kişiselleştirmelerini sağlayan ürün tasarım motorunu devreye almıştı. Bu adımla devamlılık gösteren online pazar yeri açılımıysa, kullanıcıların kişiselleştirdikleri ya da daha genel anlamda özelleştirdikleri T-shirt, kupa, iPhone kılıfı, poster gibi ürünleri ücretsiz olarak açtıkları sanal mağazalarda satmalarını sağlıyor.

buldumbuldum magazalar

İşin tedarik kısmını tamamen üstlenen BuldumBuldum.com, online pazar yerinde satılan tüm ürünlerin üretim, sipariş ve teslimatını gerçekleştiriyor. Yani açılım bir nevi tasarımın "outsource" edilmesi özelliğinde. Bu da BuldumBuldum.com'daki ürün çeşitliliğinin ciddi ölçüde artmasını sağlayabilecek bir yenilik. Zira mağaza sahiplerinin tek yapması gereken özel bir tasarım oluşturmak ve istedikleri fiyattan BuldumBuldum.com üzerinden satışa sunmak.

Fiyatlama için ürünlere özel taban fiyat öneren BuldumBuldum.com'da kullanıcılar bu fiyatı diledikleri kadar arttırabiliyorlar ve bunun karşılığında aldıkları komisyon oranının yükselmesini sağlıyorlar. (Kullanıcılar her satıştan yüzde 20 ila yüzde 99 arasında komisyon kazanabiliyor.) Örneğin, BuldumBuldum.com'da 24,90 lira olarak önerilen bir T-shirt'ü tasarımının gücüne inanan bir mağaza sahibi 49,90 liraya sattığında aradaki 25 liralık farkı kendisi kazanıyor.  Yani geliri yüzde 50'ye çıkıyor. Dilerse daha da yükselterek daha yüksek oranda komisyonda kazanabiliyor. Fiyatı 24,90 TL de sabit tutarak çok yüksek adet satış yapmaya odaklanırsa yüzde 20 komisyon alıyor. Değişken komisyon oranlarının, satıcıların fiyat/kalite açısından daha esnek kombinasyonlar yapması açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz.

BULDUMBULDUM SNOOPY

Bugün bir milyondan fazla üyeye sahip olduğunu belirten BuldumBuldum.com, online pazar yerinin yıl sonuna kadar 10 bin mağazaya ulaşmasını hedefliyor. Açılımla birlikte bugün 50 bin olan ürün sayısının aynı sürede bir milyonu geçmesi bekleniyor. Halihazırda üretim tarafına ciddi bir yatırım yapan ve talebe göre üretime yönelen BuldumBuldum.com, açılımla bunun geri dönüşünü kısaltabilir.

Bunlardan belki daha önemlisiyse, online pazar yerinin bugüne kadar yer yer "jenerik" ürünler sunmasıyla eleştirilen BuldumBuldum.com'un markalaşmasına yapacağı katkı olabilir.  Susam Sokağı'ndan Zaytung'a, Erdil Yaşaroğlu'ndan Snoopy'ye kadar farklı popüler marka ve isimlerin lisanslı tasarım mağazalarıyla işe başlayan BuldumBuldum.com henüz keşfedilmemiş tasarımcılar, bloggerlar, fotoğrafçılar ya da çizerler için yeni bir kanal olabilir. Bu sayede marka algısının çok daha özgün ürünlerle eşleştirilmesi sağlanabilir.

Yorumlar (19)
 1. Destanyazan Destanyazan

  Owww! Buldum Buldum 'u ilk defa duyuyor olsaydım E-Ticaret işinden anlamayan birisinin kurduğu basit bir site zannederdim. Basitlik ve sadelik elbette iyidir fakat bu daha çok basit ve sade olayım derken kalitesiz bir görünüme kaymış.

  Ürün görsellerinin çoğu Paint 'te hazırlanmış gibi. SEO desen neredeyse yok. Sıkıntıları saymakla bitmez. Eğer bu sitenin bitmiş haliyse ALLAH yardımcıları olsun. Zira bu şekilde hiç güven vermiyor ve yukarı doğru bir çıkış ivmesine sahip olacaklarını düşündürmüyor.

  1. :) Buldumbuldumun SEO su bu alandaki en iyilerden, hediye ve kişiye özel ne yazarsan hepsinde ilk sıradalar. Bu kadar tasarım mağazasının ve ürünün olduğu yerde sade tasarım olması gereken bir şey yoksa ortalık iyice curcunaya dönebilirdi bence bir tek mağaza sayısı az bilemiyorum açılış olduğu için mi böyle ama şahsen ben yetenekli küçük tasarımcıların ve güzel yerel markaların da mağazalarını görmek isterim

   1. Alper Tunga Alper Tunga

    Atilla bey daha title girilmemiş sayfaları var: http://www.buldumbuldum.com/Kurumsal tek güzel sinyali adwords.

   2. Destanyazan Destanyazan

    SEO uzmanı değilim fakat SEO ile ilgileniyorum. Alper Tunga beyinde verdiği bağlantı da olduğu gibi sayfalar gördüm. Title 'ın yanı sıra bir keyword, description dahi yok, ki bunlar SEO 'nun en temel unsurlarıdır. SEO 'dan zerre anlayan biri dahi bunları dikkate alır. Şu anda iyi bir konumda olduğu kelimelerin nedeni de geçmişte yapılan çalışmaların meyvesi olarak görüyorum. Fakat yapılan değişiklik sonucu meydana gelen bu hataları Google affetmez, o meyveleri çürütür.

    Ayrıca sade tasarım başka şey, kalitesiz tasarım başka şey. Bu benim görüşüme göre kalitesiz tasarım grubuna giriyor. Tasarıma yeni başlamış birinin Front Page programında yaptığı tasarım gibi. Sade ve kaliteli tasarıma örnek olarak hepsiburada 'yı örnek verebiliriz.

 2. Bi tasarım yapmayı beceremediler vala

 3. Mustafa Ates Mustafa Ates

  Susam Sokagi magazasi harika olmus cocukluguma dondum resmen=) Acaba dizilerin de kisiye ozel magazalari olacak mi? Game of Thrones magazasi olsa da Khalesili bir tshirt alsak :D

  1. Superhediye Superhediye

   Bunun gibi birsey ariyorsun herhalde:

   https://arananhediye.com/hediye/game-of-thrones/

   1. Abdullah Abdullah

    arananhediye ci dostum, bu Game of Thrones un, Real Madrid'in, Apple ın falan logolarını görüyorum ürünleriniz üzerinde, eğer bunların lisansını almadan arananhediyeye koyduysanız(ki Apple ın logo lisansını alamayacağınızı düşünerek almadığınızı düşünüyorum) çok fena. Sadece birinden lisans davası yerseniz siteyi verseniz ödeyemezsiniz. Bu buldumcu arkadaşlar boşuna lisans alıp lisanslı mağazalar açmamışlar, bu işlerin cezası çok büyük bilginize

 4. Her yerdeki otobus reklamlarindan yeni bir seylere hazirlandiklari belliydi zaten. Yurtdisinda bu tarz tasarim pazar yerleri cok basarili oldu umarim buldum da burada basarili olur

 5. Alper Tunga Alper Tunga

  Tasarımda ciddi sıkıntı var. Yazılım kısmına ( özellikle front end kısmına ) girmiyorum bile. Arkadaşlar biriniz themeforest'i göstersin en azından orada daha güzel tasarımlar var. Yapmayın böyle lütfen.

 6. Uğur Özşahin Uğur Özşahin

  Fikir çok güzel ancak, test amaçlı oluşturduğumuz mağazamızda önemli eksiklikler tespit ettik.

  Ürün düzenleme sayfası, girmiş olduğumuz ürün bilgileri ile dolu gelmiyor. Ayrıca, ürün yayınlama konusunda da sıkıntı çektik, oluşturduğumuz ürünün satın alma sayfasının linki doğru çalışmıyor.

  Özetle, yayına alım aceleye gelmiş gibi.

  1. Merhaba,

   Bizim testlerimizde yaşadığınız sorunu biz alamıyoruz. Belki browserınızın sürümünden kaynaklanıyor olabilir. Size yardımcı olabilmemiz için [email protected] a iletişim bilgilerinizi gönderebilirseniz hemen size ulaşarak yardımcı olalım.

   Mağanızla keyifli satışlar dileriz.

   BuldumBuldum.com Tasarım Ekibi

 7. Bölgesel Seo Bölgesel Seo

  Başarılı bir girişim. 1 milyon üye çok ciddi bir rakam. Tebrik ediyoruz.

 8. Yapbozoyunlari.com Yapbozoyunlari.com

  Kendi tasarımınla ürün satışı yapabilmek süper birşey. Ürün stoğu, hazırlanması ve kargoya verilmesi gibi hizmetleride yaptıklarına göre muhteşem bir fırsat gerçektende, Denemek isterim.

 9. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Yenilik iyidir, 270 derece bir iş modeli olmuş. Mesela, instagram entegresyon da güzel olur. Vardı böyle siteler instagram fotolarınızı basıyorlar, buda hizmet olarak eklenebilir.

 10. Tasarım bana etkileyici gelmedi ama eskisi çok daha güzeldi. :(

 11. Eren Teks Eren Teks

  Eskisine göre çok basit kalmış, sade sade yapıcam diye eski canlılığını kaybetmiş

 12. Fakir Mehmet Fakir Mehmet

  Saçmasapan şeylerin üzerine baskı, gravür vs. yapılması tasarımdan sayılıyorsa muhteşem bir site. Sayılmıyorsa bir facia.

  Tabiî ki bu durumdan siteyi işletmeye açanları sorumlu tutamayız. Tasarımcı esnafı doluşmuş siteye.

 13. Girişimi tebrik ediyoruz.İnsanlara tasarlama özgürlüğü veriyor.Örneğin mimarlık temalı ürünler oluşturulabiliyor.

  Mağazamıza bekleriz :)