BuldumBuldum, Aslanoba Capital'den 5.5 milyon TL yeni tur yatırım aldı
E-Ticaret

BuldumBuldum, Aslanoba Capital'den 5.5 milyon TL yeni tur yatırım aldı

İlginç hediyelik ürünler satan BuldumBuldum.com, daha önceki yatırımcısı Aslanoba Capital'den 5.5 milyon TL'lik yeni tur yatırım aldığını duyurdu. Geçen yıl Haziran ayında yine Aslanoba Capital'den 5 milyon TL yatırım alan şirket, bu ikinci tur yatırımla toplam aldığı yatırım miktarını 10.5 milyon TL'ye ulaştırdı.

Son beş yılda yakaladığı %1453'lük büyümesiyle Deloitte Fast Track yarışmasında en hızlı büyüyen 10 şirket arasına giren BuldumBuldum.com, EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen 113. şirket oldu. Hızlı büyümesini sürdürmek isteyen şirketin, özellikle kişiye özel ürünler geliştirmek konusunda yatırımlar yapmayı planladığını öğrendik.

E-ticaret sitesi dışında çeşitli AVM'lerde offline kanalı da olan BuldumBuldum.com, 8. mağazasını da geçtiğimiz haftalarda Özdilek Park ve Mall of İstanbul'da açmış. 100 kişilik bir ekibe sahip olan şirket, yeni yatırımla birlikte kişiye özel üretim için baskı teknolojileri konusunda çeşitli yatırımlar planlamış.

Şirketin yılbaşına özellikle hazırlandıkları belirtilirken, iki gün önce çıkan bedelli askerlik konusundaki gelişmelerin ardından kişiselleştirilebilen ilginç bir ürünü de hemen sitelerine eklemişler.

Yorumlar (15)
 1. Ali Cin Ali Cin

  O değilde %1453 efsane olmuş.

 2. Kendilerini çok tebrik ediyorum, çok eğlenceli bir alanda başarılı bir iş yapıyorlar. Bu yeni yatırımla daha büyük başarılar geleceğine eminim

 3. Türkiye eticaret dünyasından böyle güzel yatırım haberleri almak sevindirici. Daha önce sipariş vermiştim çok iyi bir müşteri hizmetleri var. Özellikle kişiye özel ürünlerini çok başarılı buluyorum, bu alana önem vermeleri doğru olmuş

 4. Nurettin Nurettin

  Buldumbuldum zaten çok başarılı bir girişim. Hasan Aslanoba'yla gücüne güç kattı. Artık yurtdışına açılma vakti geldi diye düşünüyorum.

 5. Arda Yüksel Arda Yüksel

  Künye müthiş :) Eticaretteki en başarılı şirketlerden biri olarak görüyorum buldumbuldum u, eticarette yaşama fırsatı vermeyen fiyat üzerine rekabet yerine ilginç ve kişiye özel katma değerli ürünler sunmaları bence bu başarılarındaki esas formül tebrikler

 6. tebrikler

 7. Huseyin Huseyin

  Bence Aslanobanın en iyi yatırımlarından biri, fikir çok güzel model güzelde ayrıyetten ekibide çok başarılı özellikle Güçlü. Tebrikler yatırımcı içinde yatırım alan girişim içinde.

 8. Çok başarılı giden bir Eticaret firması ancak bu tasarım BuldumBuldum'a yakışmıyor.

  1. Emre Çetiner Emre Çetiner

   Katılıyorum. Bu kadar destek, güzel bir iş alanı ama internet sitesinin arayüzü çok kötü. Acayip karmaşık bir site fontlar kötü, renkler kötü insanı kendinden uzaklaştıryor. 30 saniye bile insan zor duruyor sitede gerçekten yazık...

 9. Yatırım için bende tebrik ederim. İnternete yatırım haberlerinin azaldığı bugünlerde böyle güzel haberler almak tüm sektör açısından çok iyi. 18 bin yerine 18 tl lik bedelli künyeside güzel ürünmüş =)))

 10. Buldumbuldum gerçekten bu yatırımı nasıl alıyor anlayamıyorum. Yurtdışından ithal ettiği ağırlıklı çin ürünlerini 4-5 katına satıyor, tasarım çok kötü, markada kalite algısı da göremiyorum... Sanırım az çok e-ticaret'te yer edinmiş bir yere yatırım yapmak istediler birkaç başarısız yatırımlarından sonra...

  Buldumbuldum için güzel sektör için başarısız bir yatırım olarak görüyorum. Sıfırdan yeni bir marka bu paralara çok rahat yaratılırdı. Hem de buldumbuldum'dan daha fazla tat verecek. Üstteki yorumlar da buldumbuldum ailesi olmalı, 3. yatırımın yerini hazırlıyorlar.

 11. Hasan Aslanoba distruptive girişim diye diye girdi piyasaya.. Sonra baktı ki etrafta ne proje var ne girişimci.. Etraftan duyduğu, şişirilmiş projelere paraları döktü... Bazıları battı, bazılarının akibetini bilemiyoruz.. En sonunda buldumbulduma kaldı... Kaan'ın dediği gibi üstteki yorumlar çok yapmacık. Klasik girişimciyi ve girişimi övme.. Bilmiyorum Hasan Aslanoba da bu yorumları okuyup doğru şeyler yapmışım diye seviniyor mudur...

  Beni ilgilendiren mesele şu. Bu proje karlılık açısından yatırıma müsait olabilir, helali hoş olsun. Girişimcisini de ekibini de tebrik ederim.

  Fakat Türkiye'de o kadar cevher var ki, sırf bu ön planda olan sayılı 30-40 kişinin oluşturduğu çemberden öteye gidemedikleri için kimsenin onlardan haberi yok.

  Hasan Bey de keşke bastığı paraların 50'de 1'ini fikirlere değil de genç girişimcilere yapsa, imkanı daha kısıtlı olan, seed aşamasındakilere..

  O zaman gerçekten takdir ederdim.. Disruptive olacak, yok girişimcilerde aradığım özellikler böyle olacak vsvs..

  Sonra oyuncak, araba ilanı, market projelerine parayı yatır. Türkiye ne yaparsa yapsın Türk zihniyeti..

  Hayırlısı olsun.

  1. Bahtiyar Bahtiyar

   Bir konu ancak bu kadar kısa, öz, akıcı ve etkili olarak anlatılabilirdi. parmaklarınıza sağlık. Bu zihniyet yüzünden ne ülke ne gerçek genç girişimciler bir yerlere varamıyor. yapılacak okadar çok şey varki...

 12. Mustafa Mustafa

  Yorumlar tam kızışıp heyecanlaşmışken yorumların durulması kötü olmuş :) Bari ben de yazayım da biraz daha hareket gelsin, haberden çok yorumlarla keyifli oluyor bu yazılar:)

  Bence Türkiye'deki asıl sorun ne girişimci ne yatırımcı, bir sürü yetenekli cengaver girişimci var, buna yılda 40 milyon dolar (bakın tl demiyorum dolar) yatırım yapan da var. Türkiyedeki asıl sorun gerçekten bir şeyler yapanların meyve veren ağaç taşlanır misali taşlanması, takdir görülmemesi, başarılı olmasın da bak biz haklı çıktık demek için umudedilmesi.

  Aynı fıkrada anlatıldığı gibi şeytan (teşbih de hata olmaz yorum yazan arkadaşlar üzerine alınmasın adı üzerinde fıkra bu) her milletten kazanın önüne zebanileri dikip kazandan çıkmaya çalışanları geri itmelerini istemiş. Zebaniler bir kazanı gösterip neden bunda nöbet tutulmasını istemediğini sormuşlar, şeytan da "O Türklerin olduğu kazan, zaten çıkmaya çalışanı alttakiler kendi kendine geriye çekiyorlar bize ne gerek" demiş :)

  Benim bildiğim bu adam 25-30 şirkete birden yatırım yaptı. Az çok webrazzide meşhur yatırım masası resimlerinden gördüğüm kadarıyla çoğu da genç girişimci. O yüzden bu paraları genç girişimcilere yaptırım yapsa of neler olurdu demek anlamsız olur zaten çoğu genç. Çok yatırım yaptı, parasını saçıyor dediler. Yüksek tutarlı yatırım yaptı, seed yapsa ya dediler. Az tutarlı yaptı, o para neye yetecek dediler. Ben olsam bu ülkede yatırımcı olmazdım ne yapsan yaranılmıyor be kardeşim :)

  Bu siteden hiç alışveriş yapmadım o yüzden yatırım doğru mu yanlış mı bişey diyemem, ben dokunarak alanlardanım o yüzden bana amazon u da sorsanız pek iyi şeyler söyleyemem. Ama adamlar %1453 büyümüşse bi eleştirirken çarp böl be kardeşim, ülke yüzde beş büyürken adamlar 5 senede 15 kat büyümüşler. Tasarımının kötülüğü fiyatlarının şişikliği konusu yazıldığına göre elbet bir şeyleri vardır,zaten yatırım alan firmanın işi ne, bunları ve hatta bizim dışarıdan göremediğimiz sorunları düzeltsin, işi hızla büyütmek.

  Geçen gün yine bir haber okuyorum kurucular kurmuşlar ingilizce açmışlar hedefimiz yurtdışı demişler onun altına da ilk başta Türkiyede başarılı olup öyle gideydiniz tadında birçok yorum.

  Hepsiburada yatırım alıyormuş haberin altında değerlemeyi yanlış anlayanı mı ararsın, çok bulanı mı ararsın diğer sitelerle karşılaştıranını mı.

  Biz bulunduğumuz dibi delik kazandan çıkmak için elele vermediğimizi sürece, yeni sitesini açan arkadaşa siftah olsun diye ilk gün sipariş vermediğimiz sürece, yatırım yapan meleğine VC sine yatırım yaptı diye saydıracağımıza bak bu da benim projem deyip kapıdan gönderse bacadan girip yatırım yaptıramadığımız sürece, bir tek ah o gençler yok mu o gençler diye en kolayı olan mağdur edebiyatına sarılmak yerine canla başla gece gündüz çalışmadığımız sürece zaten hiç bir zaman o imrendiğimiz seviyelere gelemeyiz.

  Neyse burada keseyim biraz da hepsiburada haberinin altına yazacak şey kalsın :)

 13. Enteresan Hediyelik Eşya Enteresan Hediyelik Eşya

  Önceki yatırımda çalışan sayısını birkaç katına çıkaracaklarını söylemişlerdi ama o kadar belirgin bir Artış olmamış.