Butikoteller.com.tr: 1500 butik otele tek noktadan rezervasyon imkânı
Arama
Yeni Girişimler

Butikoteller.com.tr: 1500 butik otele tek noktadan rezervasyon imkânı

Butikoteller.com  butik otel rezervasyonuYatırımların giderek arttığı çevrimiçi turizm kategorisinde dikey oyuncuların da önemli bir yeri var. Türkiye’den ve Yunanistan’dan butik otelleri listeleyen ButikOteller.com.tr de bu girişimlerden biri.

2010 yılında Grup ABC Dijital Medya A.Ş. tarafından kurulan girişim, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 1500 butik/küçük oteli tek bir noktada buluşturuyor. Çevrimiçi rezervasyon imkanı sağlayan sitede oteller hakkında detaylı bilgiler ve görseller bulmak, otellerin konumunu harita üzerinde görmek mümkün.

Butikoteller.com.tr’de fiyat, konum ve tesis özelliklerini seçebilmenin yanında oda özelliklerini de detaylı şekilde filtrelemek mümkün. Örnek vermek gerekirse evcil hayvan kabul eden, ses geçirmez penceresi olan otelleri kolayca seçebiliyorsunuz. Bu sayede butik otel arayan seçici kişilerin uzun uzun otel bilgilerini karıştırması gerekmiyor.

Butik Oteller Rezervasyonu


EMITT, Travel Turkey
ve Berlin’de düzenlenen ITB gibi turizm fuarlarına katılan Butikoteller.com.tr, butik otellerin yanı sıra küçük, özel belgeli ve farklı konaklama imkanı sunan özel tasarım oteller hakkında detaylı bilgiler de sunuyor. Kısacası büyük otellerin kabalığından kaçanlar için farklı ve ikna edici seçenekler sunuyor.

Çevrimiçi rezervasyon altyapısında Hotelrunner’ı kullandığını öğrendiğimiz butikoteller.com.tr’de, şu aralar ekonomik kriz yaşayan Yunanistan’dan 170 otel de listeleniyor.

Yazılı ve basılı içeriklere de sahip

Aldığımız bilgilere göre Grup ABC Dijital Medya sadece otel rezervasyon sitesine değil, bu alanda yazılı ve basılı içerik üretimine de odaklanıyor. Turizmglobal.com ile dijital tarafta turizm odaklı yayıncılık yaparken, Butik Oteller Kitabı ile de Türkiye’nin en çok satan turizm yayınlarından birini elinde tutuyor. Bu da bana Google’ın 2011’de satın aldığı ABD’nin lokanta kataloglarıyla ünlü servisi Zagat‘ı hatırlatıyor.

Butik otel pazarının toplam turizm içindeki payının çok fazla olmadığını sanıyorum ama bu otelleri arayan kitlenin giderek artması nedeniyle ortada büyüyen bir potansiyel olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. Fırat dedi ki:

    Ülkemizden böyle niş turizm yatırımları çıkması çok güzel. Zaten ilgili oluşumun Butik Oteller kitabı, bütün önemli kırtasiye ve kitap zincirlerinde “best-seller”. Umarım kitap işinde yakaladıkları başarıyı online’da da yakalarlar. Kısa sürede yatırımcıların hedefine gireceklerini düşünüyorum. Çizgilerini bozmadıkları için kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

  2. Ümit dedi ki:

    Yeni girişimcier gerçekten güzel şeyler ortaya koyuyor.Butik Otelleri tebrik ederim. Son zamanlarda evoteli.com da adından söz ettirmeye başladı.Emitt fuarındada dikkatimi çekmişti.

Bir Yorum Yazın