Yemek teslimat servisi BolBol, süpermarket alışverişine de el attı
Arama
E-Ticaret

Yemek teslimat servisi BolBol, süpermarket alışverişine de el attı

bolbol market

Yemek sipariş servisinden hızla bir dağıtım servisine dönüşen BolBol, ilk kez restoranların dışına çıktı. BolBol Market adını verdiği online süpermarketini açan BolBol’un bu hamlesiyle Postmates modelini uyarlayan girişimler arasına katıldığı da kesinleşti diyebiliriz.

BolBol.com üzerinde tespit ettiğimiz Market, tipik bir online market gibi, kullanıcıların ekmekten çikolataya, deterjandan kozmetiğe seçtikleri süpermarket ürünlerinin adreslerine teslim edilmesini sağlıyor.

bolbol market2

BolBol’un halihazırda hizmet verdiği Avrupa Yakası’nda Levent- Etiler ve yakın bölgelerde kullanılabilen servisin tüm İstanbul’u kapsaması da düşünülüyor olabilir. Zira açılır menüde detaylı bir İstanbul bölgeler listesi görmeniz mümkün ancak bu bölgelerin birçoğundan henüz sipariş verilemiyor. Market siparişlerini ortalama 60 dakika içinde teslim etme iddiasında olan BolBol’un bu servisinin henüz resmi lansmanını yapmadığını hatırlatmakta fayda var.

bolbol market 3

Yemeksepeti rakibi olarak işe başlayan BolBol’un, bir dağıtım servisine dönüşümünün, bugünün en hareketli alanlarından birine giriş yapmasıyla doğru bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de henüz yeni yeni oluşmaya başlayan bu alanda, Yemeksepeti’nin yaptığı gibi pazarı domine edebilmesi içinse hızlı davranması gerekiyor.

BolBol.com’da dikkat çeken bir diğer not da, sayfaya bir Çiçeksepeti projesi olduğu ibaresinin eklenmesi. Halihazırda restoranlar dışına açılmaya başlayan BolBol’un çiçek dağıtım servisiyle yan yana düşünülmesi gittikçe kolaylaşıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Fatih dedi ki:

  bu iş için zaten onlinemarket.com.tr yok muydu sizin ? tutmadı demi o iş ? kolay olmayacağı belliydi zaten. bununda tutmadığına eminim. hasan abinin paraları yediniz bitirdiniz beee 😀

 2. Koray Atmaca dedi ki:

  Bolbol dan çok umutluydum. Ama Emre Aydın’ın mizu.com dan sonra bolbol.com projeside tutmadı.

  1. Sencer dedi ki:

   Yemeksepeti’ine rakip olmak ve pazardan pay alabilmek için yola çıkan diğer tüm hakkı rahmetine kavuşmuş projeler gibi Bolbol da ölümcül hatalar yaptı. Açın ekşisözlükteki müşteri deneyimlerine bakın. Yapılması gerekenleri herkes biliyor zaten, yapmamaları gerekenlerin hepsini de yapıp başarısız oldular ve şimdi gidip yine tutmayacak işlere yol alıyorlar.

 3. Erdem dedi ki:

  Bence onlinemarket.com.tr tuttu sadece mealbox.com.tr açıldıktan sonra mealbox ın daha fazla talep görmesi onlinemarket’e ayırmaları gereken vakit azaldı. Kaliteden ödün vermemek adına beklemeye aldıklarını düşünüyorum.

 4. Eda Bilgin dedi ki:

  Bugün de getir.com sonunda açılmış, demekki herkesin kulağı delik, apar topar çıktılar bolbol’a rakip olabilmek için çünkü ürün getiriyorlar, cips, kola falan, her ikisi de market oynuyor, bakalım kimin yüzü gülecek

 5. Ismail dedi ki:

  bugün de getir app store a çıktı.aynı şekilde getir’ de market alışverişini hedefliyor. Çiçeksepeti’nin yatırımlarına yine yazık olacak gibi görünüyor.

 6. Elif dedi ki:

  Size sadece Onlinemarketin arayüzü diyorum, nerede oradaki kalite nerede BolBol’un sitesi.Bu arada Onlinemarket durmadı diye biliyorum şu an askıya almışlar. Kapandı diye heveslenen klavye geniuslarına duyurulur 🙂

Bir Yorum Yazın