Hasan Aslanoba, Postmates'ten sonra KapGel’e de yatırım yaptı
E-Ticaret

Hasan Aslanoba, Postmates'ten sonra KapGel’e de yatırım yaptı

Geçen hafta sizlere 'Türkiye'nin yeni Postmates adayı' olarak tanıttığımız Kapgel.com'a Hasan Aslanoba'dan yarım milyon dolarlık yatırım geldi.

2014 Nisan ayında Çetin Öztoprak tarafından, Nizameddin Ordulu ve Kaan Karamancı ortaklığında kurulan Kapgel'e Sadok Kohen'in de melek yatırımcı olarak katıldığını paylaşmıştık.

Aldığımız yeni yatırım haberine göre Hasan Aslanoba, KapGel Teknoloji A.Ş.’ye 500 bin dolar karşılığında yüzde 25 hisse payıyla yatırım yapmış. Yani Kapgel'in yatırım sonrası değerlemesi 2 milyon dolar olmuş.

kapgel-yatirim

Hatırlatmak gerekirse, paket siparişi olmayan yerler için özel sipariş servisi olan Kapgel, bu hizmeti sabit bir ücret (5 TL) karşılığında yapıyor. İstanbul’da Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli bölgesindeki yaklaşık 500 dükkandan ürün tedarik eden Kapgel kuryeleri, en fazla 1 saat içerisinde telimat yapmayı vaadediyor.

'Ne lazım? Hemen getirelim!' sloganıyla yaptığı işi güzel bir şekilde tanımlayan KapGel, önümüzdeki ay İstanbul Anadolu Yakası’na (Ataşehir) giriş yapamak ve akabinde yatırım dopingiyle hızlı bir büyüme grafiği yakalamak istiyor.

Şimdilik iOS uygulamasıyla hizmet veren Kapgel'in Android uygulamasının da bu ay içinde Google Play'e ekleneceğini öğrendik. iOS tarafında şu an için 3 bin kayıtlı kullanıcı yer alıyor.

Hareketli bir pazar

Bildiğiniz gibi ABD'de bu işin öncüsü olan Postmates.com Haziran ayı sonunda 80 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha almış, Hasan Aslaoba da bu yatırım turuna 250 bin dolar ile katılmıştı. Aslanoba Capital'in yatırımlarından Bitaksi'nin kurucusu Nazım Salur da Getir ile bu alana giriş yapacağını göstermişti.

Bolbol.com ve Kahvenkapinda.com'un da dahil olduğu pazarın nasıl bir gelişme göstereceği henüz net değil ama oyunun yine Aslanoba Capital etrafında döneceği oldukça net. ABD'de popüler olan iş modellerini daha hızlı kopyalıyor olmamızsa işin sevindirici tarafı.

Yorumlar (11)
 1. yine bir kopya girişime yatırım gelmiş :)

   1. aynen katılıyorum, bi fikir dünyanın bir ucunda yapılmış diye türkiyem de yapılmasın mı? nasıl bir düşünce anlamakta zorlanıyorum..

 2. KapGel'i Bahçeşehir'e bekliyoruz.

 3. Yusuf Şahin Yusuf Şahin

  Nizameddin ve arkadaşlarına tebrikler. Türkiyenin sayılı beyinlerinden birinin projesi ile yatırım alması beni hiç şaşırtmadı. Projeyi oluşturanların backgroundlarına bakarsanız kopyadan daha öte bir proje olacağını görebilirsiniz. Aslanoba, Türkiye matematik olimpiyatları birincisi, Google, Facebook ve MySql'de çalışmış birinin projesine yaptığı yatırımı fazlasıyla geri kazanacaktır.

  1. Nasıl olacakmış o iş? Ürün teslimatlarını ve müşteri memnuniyetini mysql kodlamasıyla mı halledecekler? Matematik olimpiyatlarında birinci olduğuna göre her türlü işte başarılı olur yani, ne de olsa google, facebook ve mysql'de çalışmış, elinde sihirli değnek var :)

   1. Anlayacağınız dilde karşılığı: Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Daha da açarsak adamların kafası işe çalışıyor. Sizin gibi negatif enerji dağıtmakla geçmiyor zamanları.

 4. Daha yeni çıkmış, pek bi teknoloji barındırmayan ve sadece 3 ilçede geçerli bir uygulama için 2 milyon dolar değerleme çok fazla. Bu ne cömertlik demekten başka birşey bulamıyorum. Arkadaşlara da başarılar.

 5. Hayırlı olsun...Uygulamayı yükledim, kullanımı gayet kolay. Ancak bir süre sonra kimseye davet göndermediğim halde davet gönderdiğim kişilerin davetimi kabul ettiğine dair bir push mesajı aldım. Bayağı rahatsız edici bir durum. Uygulamayı güvenemediğim için sildim.

 6. 500 bin bu işler için çok az aslında dağıtım için iki araç alsanız 100 bin eder. Yaririmlari genelde reklam amaçlı görüyorum. 500 bine kimse bu kadar reklam yapamaz.

 7. Bir onceki senenin matematik olimpiyatları birincisi de Facebook U kurmuş , ondan onceki de Google , bu bakımdan öz gecmis cok değerli :) üzmeyin birinciyi , bu zamana kadar gördüğüm en iyi 2 yazilimcinin biri Japonca öğretmenliği mezunu idi , digeride mezun olamamış atılmıştı Üniversite'den , ben şahsen Eğitim'in bu islerde pek Önemi olduğuna inanmıyorum , isi yönetmek ve insan yönetmek ayrı bir Tecrübe ve bilgi gerektiriyor . Muhakkak cok değerli insanlar lakin Şura'da birinci burada ikinci demek böyle bir mecra icin Anlamsız kalıyor .