BiTaksi kurucusu Nazım Salur'dan yeni girişim: Getir
Mobil

BiTaksi kurucusu Nazım Salur'dan yeni girişim: Getir

BiTaksi ile önemli bir başarıya imza atmış Nazım Salur'u Webrazzi okuyucuları yakından tanıyorlardır. Kendisinin yeni bir proje için kolları sıvadığı bir süredir kulağımıza geliyordu. Konuyla ilgili kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre "Getir" adıyla piyasaya çıkması planlanan yeni girişim için hali hazırda önemli isimlerden de yatırım alınmış.

Yatırımcılarla ilgili henüz detaya girmek doğru olmayabilir, çünkü konuyla ilgili detayları henüz netleştirmiş değiliz. Ancak marka konusunda kesin bilgiye sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Şöyle ki, getir.com alan adını kullanması beklenen girişimin ana sayfasında şu anda kullanılması planlanan logoyu da görmeniz mümkün.

Bize gelen bilgiler ışığında yeni girişimin detaylarını anlatmam gerekirse;

Getir, isminden de anlaşılabileceği gibi bir tür talebe yönelik anında teslimat servisi olacak. En azından şu anda sahip olduğumuz bilgiler bize bunu gösteriyor. Proje ile ilgili en önemli detay ise BiTaksi'de olduğu gibi önce ve sadece mobil olarak piyasaya çıkacak olması.

Dünya çapında hemen akla gelebilecek önemli girişimlerden Postmates'in aksine, mağazadan ürünü almak yerine, kendi stoklarından tedariği gerçekleştirmek ve bunu çok kısa sürede, dakikalar içinde sağlamak Getir'in ana hedefi.

BiTaksi ve Getir kurucusu Nazım Salur'a konuyla ilgili detayları sordum ancak henüz yorum yapamayacağını belirtti. O yüzden şimdilik hızlıca duyumlarımıza dayanarak paylaştığım bu bilgilerle idare edelim.

Önümüzdeki günlerde eminim ki Getir'le ilgili şirketten açıklama gelecektir. Yeni bilgiler geldiğinde sizleri yeni haberlerle mutlaka güncelleyeceğiz.

Yorumlar (20)
 1. Mehmet Bıldırcınyumurtası Mehmet Bıldırcınyumurtası

  İnsan hemen gelsin istiyor

 2. Anında teslimatta genele mi hitap edecek yoksa dikey mi çıkacaklar acaba? domain isminden sanki farklı kategoriler olacak gibi yolunuz açık olsun..

 3. getir.com ile ilgili detayları merak ettim gerçekten.. Değişik bir şeye benziyor.

 4. Yılmaz Sattı (@yilmazsatti) Yılmaz Sattı (@yilmazsatti)

  Girişim türlerinin moda haline donüşmesi sadece bizde değil dünyada da olan bii durum sanırım teslimat furyası başladı. Başarılar diliyorum.

  Ayrıca Drone 1 tl cilere ne zaman düşer merak ediyorum.

 5. Öncelikle hayırlı olsun .. Birkaç gündür bu talebe dayalı girişimleri çok okumaya ve duymaya başladım..Bu kadar bilgi tabiki yorum yapmayı sınırlıyor ama bazı sorularım var.. Zaten insan talep üzerine alışveriş yapar, yani bu talebe dayalı(on demand) olayını anlamıyorum. İhtiyacı olmayan hiç kimsenin kalkıpta ikinci bir iphone alacağını, yada hizmete başvuracağını düşünmüyorum. Eticaretin yeni adı "talebe dayalı" oldu zannımca.. Bir başka durum ise hepsiburada.com da stoklu çalıştı ama sonradan gittigidiyor gibi pazaryerine döndü. Stoklu işler maliyetli ve zor, artı olarak ülkemizde yakıt diğer ülkelere göre zaten büyük maliyet. Yani hızlı teslimat demekte bu durumda daha da artı bir maliyet..düşünün ki hızlı teslimat yapıcam derseniz, o bolgeye 1 saat sonra gelen siparişi de bekleyeyim durumu olmaz.. işleyişi de bu noktada beklemek lazım.. vardır belki de bir yolu.. belki de taksileri kullanacaklar teslimat için..bilemiyorum..bu durumda da deponun etrafındaki taksiler falan filan..

  Tutar mı derseniz, tutacaksa bile kolay olmaz.. tutturmak içinde epey para yakmak gerekir diye düşünüyorum, zaten yatırım da bulmuşlar, bekleyip görelim ..

  1. Tüh bunu nasıl düşünmediler acaba? Çürüttün kocaman projeyi vaz geçerler belki.

 6. Orçun Kılıç Orçun Kılıç

  Keşke birazdan landing sayfasına önem verselermiş.

 7. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Sonuçta, yine ülkemizde olmayanı deniyorlar, bitaksi gibi.

  Güzel,

 8. Yani nasıl bir haber olmuş ki şimdi bu :/ .Ne anlamalıyız bu haberden ne anladık?.Ne yapacaklar, ne şirketi kuruluyor, hedefleri neler, planları neler, insanların ne gibi ihtiyaçlarını karşılayacaklar..Paraf kredi kartı reklamları gibi 2 ay önceden insanları meraklandırıp sonradan açıklayarak dikkat çekmek mi amaçlandı bilemiyorum.

 9. Viket Penso Viket Penso

  Haberin Kapgel ile aynı hafta çıkması ne kadar büyük tesadüf

 10. Bitaksi ne olacak? Yatırımcılar, ana girişimi bırakıp, yeni girişim başlatmaya nasıl izin vermiş? Bu soruyu şahsen Nazım Salur cevaplayabilirse, yeni girişimcilere yardımcı olmuş olur. Teşekkürler

  1. İsmail Y. İsmail Y.

   Buraya yazıyorum, Bitaksi'yi Yandex'e satıp çıkış yapacaklar yakında. Sonra da bu projeye odaklanacaklar.

   1. Satış en muhtemel rakip Uber'e olur. Aynı dikeydeler.

 11. Arkadaş yazdıktan sonra Kapgel i inceledim de gerçekten güzel uygulama olmuş ve hatta Saran online Ceosu Sadok Kohen den yatırım almış .. Ahanda rekabeti merak ettim şimdi :)

 12. ben Bigetir olabilir diye düşünmüştüm. Kurye tabanlı bir iş oalacak gibi duruyor. Aslanoba tarafının da buna benzer projeleri olacak diye duydum...

  Mealbox, Tencere vs. projeler için kurye getir götür projeleri.

 13. Cem Ener Cem Ener

  Nazım Bey katıldığı bir panelde "1-Dollar Business" ları çok sevdiğini söylemişti. Bu da o business'lardan biri :)

 14. Rıza Selçuk Saydam Rıza Selçuk Saydam

  Garrett Camp'i takip ettiklerini düşünüyorum.

  Kendisi Uber'in co-founder'ı ve ilk olarak BiTaksi'ye ilham vermiş olmalı, şimdi ise yeni startupı Operator https://operator.com) ismi belli oldu, içeriğini çok net bir şekilde belirtmiyorlar. Nazım Salur da benzer bir girişime başlıyor.

 15. Ömer Celep Ömer Celep

  Shyp clone'u işte. Ne bekliyorsunuz, türkiye de özgün kaç tane startup var ki...

 16. Hamza S Hamza S

  bikerebak.com - bidahabak.com ismine bir girişim düşnülebilri mi :)

 17. Daha birtaksi oturmadan bu projeye girdikleri için getir uygulamasının içinde çok az ürünün olmasından anlıyoruz.