GittiGidiyor CEO'su Gülfem Toygar eBay Almanya operasyonlarının başına geçiyor!
E-Ticaret

GittiGidiyor CEO'su Gülfem Toygar eBay Almanya operasyonlarının başına geçiyor!

Ebay tarafından 2011'de 217,5 milyon dolar değerlemeyle satın alınan GittiGidiyor'da CEO'luk görevine 2014'ün Ocak ayında Limango CEO'su Gülfem Toygar getirilmişti. Bugün ise Gülfem Toygar, eBay Almanya operasyonlarının başına getirildi.

Şirketteki ilk yılında GittiGidiyor'un bir önceki yıla göre yüzde 60'a yakın büyüme gösterdiği düşünüldüğünde, Toygar'ın neden eBay Almanya'da üst düzey bir role getirildiğini anlamak zor değil. Hatırladığımız kadarıyla Türkiye internet ekosisteminden bir üst düzey yönetici başka bir ülkede böyle üst düzey bir göreve ilk kez getiriliyor.

Gülfem Toygar'ın eBay Almanya'ya geçişinin ardından Gittigidiyor'da CEO'luk görevine şirketin Satış Direktörü olan Öget Kantarcı'nın getirileceğini öğrendik. Limango'nun kuruluş aşamasından son dönemine kadar Toygar'la birlikte görev yapan Öget Kantarcı, Şubat 2014'te Gittigidiyor'a katılmıştı.

Henüz eBay tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak biraz önce şirket çalışanlarıyla paylaşıldığını öğrendiğimiz bu gelişmeyi sizlerle hızlıca paylaşmak istiyoruz. Hem Gülfem Toygar hem de Öget Kantarcı'ya yeni görevlerinde başarılar dileriz. Yeni detaylar öğrendikçe yazımıza ekliyor olacağız.

gulfem-toygar-oget-kantarci
Gittigidiyor'da görev değişikliğiyle ilgili yapılan açıklamadan bir kare

Güncelleme: Gittigidiyor'dan konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Yeni görevinden duyduğu heyecanı belirten Gülfem Toygar aşağıdaki şekilde bir açıklama yaptı.

“GittiGidiyor, 15 yıldır iş modeliyle Türkiye’de sadece e-ticareti geliştirmeye değil, girişimciliği de destekleyen bir pazaryeri ekosistemini oluşturmaya hizmet ediyor. Yükselen başarı grafiği sadece ülkemizde değil, eBay dünyasında da tescillendi. Yeni görev tanımımın kişisel kariyerime olduğu kadar Türkiye’deki kadın yöneticilerin başarılarına dikkat çekeceğine inanıyorum. GittiGidiyor’u çok deneyimli bir yöneticiye ve sürdürülebilir başarının formülünü çözmüş bir ekibe emanet etmekten gurur duyuyorum”

Yorumlar (14)
 1. Altuğ Gürkaynak Altuğ Gürkaynak

  Tebrikler ve Başarılar :)

 2. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Kariyer yapmak isteyenler için, harika bir rol modeli.

  1. Onurakkus Onurakkus

   Maalesef herkes Koç Lisesi'nden mezun olamıyor panpa...

 3. Sinan Uyanık Sinan Uyanık

  ilham verdi :) tebrik ederim.

 4. Yusuf Markusmerk Yusuf Markusmerk

  Gecen birileri Gulfem hanimin her calistigi firmanin battigini yazmisti.. buyrun cevap

 5. limango ve arabulvar batmış veda mesajlarını neredeyse aynı yapıdaki sayfalarla ve mesajlarla tarihlerde belirtmişler. Tehlikeli :)

 6. webrazzi harika ya harika haberler yapıyorlar inanılmazlar. yalakalık yapmadan yorum yayınlamıyorsunuz birde böyle deneyelim belki yayınlarsınız.

 7. Duyumlara dayanarak haber yapıp kendi yatırımlarınızın detaylarını neden gizlilik mazeretine dayanarak yayınlamıyorsunuz ?

 8. Sen git Limango dahil önceki hiçbir şirketinde gözle görülür ve sürdürülebilir bir başarı gösterme, sonra da burada e-ticaret gurusu ilan ediliver. Gerçekten enteresan bu ülke.

 9. Daha önceki genel müdür Cenk Angın da buradaki görevinden çok üst düzey bir pozisyona atanmıştı. Ama şu an sadece advisor.

  Şimdide aynı senaryo. Çok uluslu yapılar direk CEO yu çıkarmak yerine böyle bir yol tercih ediyorlar. Amaç CEO nun kariyerini zedelememek.

 10. Estore.com.tr'yi hatırlayan var mı?

 11. Gittigidiyorda 2000 rakamının üzerinde alım ve satım yapan biri olarak , alıcıları mağdur eden bazı yanlış politikalar ve izlenen yanlış yollara tanık oldum. Şirketin karlılığını arttırmak amacı ile güven unsurunu göz ardı etmeksizin satıcılardan daha çok alıcıların hakkını korumasının öneminin farkındalığı gereklidir.

 12. GG düşüşte. Gülfem ' in gidişi de terfi değil. Pazarı rakiplere kaptırırken nasıl başarılı olduğunu düşünebiliriz. Büyüme denen deli kampanyalarla para yakıp satışı geçici arttırmaları olabilir

 13. Üstün Mehmet Aydiner Üstün Mehmet Aydiner

  Boy boy gülümseyen fotoğraf çektirmekle olmaz bu işler.Kullanıcılarını,satıcılarını,alıcılarını memnun edemiyorsan işini yapamıyorsun demektie.Ürünlerimi satışa arz edemeyecek kadar tekniğin yetersiz,çalışanların yetersiz.Gel sana nasıl yapılacağını anlatayım..Hodri Meydan kardeşim..