GittiGidiyor ve Limango yeni Genel Müdürlerini aynı anda duyurdular [Son Dakika]

GittiGidiyor ve Limango yeni Genel Müdürlerini aynı anda duyurdular [Son Dakika]

Dakikalar önce aldığımız duyuma göre, GittiGidiyor ve limango bugün sabah eş zamanlı olarak şirket çalışanlarına Genel Müdür değişiklikleri ile ilgili bilgilendirme yapmışlar.

Şirketlerdeki farklı kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre, limango şirket çalışanlarına yönetim tarafından sözlü olarak mevcut Genel Müdür Gülfem Toygar'ın yerine şirketin mevcut CFO'su Ahmet Erten'in geleceği duyurulmuş.

GittiGidiyor çalışanlarına da aynı saatlerde şirketin yeni Genel Müdürü'nün Gülfem Toygar olacağı e-posta ile bildirilmiş.

Bir son dakika haberi olarak sizlerle paylaştığımız bu gelişme ile 13 Kasım'da paylaştığımız Gülfem Toygar'ın GittiGidiyor'un yeni Genel Müdürü olacağına yönelik haberimiz doğrulanmış oldu.

Güncelleme 1: GittiGidiyor tarafından tüm şirket çalışanlarına gönderilen ve Gülfem Toygar'ın şirketin yeni Genel Müdürü olacağına yönelik duyuru e-postasını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Şirket tarafından yapılan açıklama GittiGidiyor'un mevcut Genel Müdürü Cenk Angın'ın da bundan sonra şirket içinde alacağı rolle ilgili de bilgi veriyor. Açıklamaya göre Cenk Angın 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren eBay'in EEC organizasyonu bünyesinde Orta Doğu'daki genişleme konusunda özel danışman olarak görev yapacak.

Güncelleme 2: Limango'daki Genel Müdür değişikliği ile ilgili şirketin bağlı bulunduğu Otto Group'tan Webrazzi'ye bir açıklama geldi. Otto Group Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamayı da haberin devamında paylaşıyoruz.

Güncelleme 3: GittiGidiyor konuyla ilgili bir basın bülteni yaptı ve Gülfem Toygar'ın şirketin yeni Genel Müdürü olduğunu doğruladı. Açıklamayı yazının soununda okuyabilirsiniz.

Herkese Merhaba,

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren GittiGidiyor'un yeni Genel Müdürü olarak görev yapacak Gülfem Toygar'ı sizlere takdim etmek istiyorum.

Gitti Gidiyor faaliyetlerimiz son birkaç yılda çok hızlı bir büyüme yaşadı. Rekabetin giderek arttığı, dinamik Türkiye pazarında e-ticaret lideriyiz ve artık yepyeni bir logomuz ve TV kampanyamız var. Birkaç hafta önce, Cenk Angın'ın EEC organizasyonu bünyesinde yeni bir rol üstlenerek, Orta Doğu'daki genişleme konusunda özel danışmanım olarak görev yapacağını duyurmuştuk. O sırada Gülfem'in şu anki işverenine karşı sorumlulukları nedeniyle Genel Müdürümüz olacağını açıklayamamıştık, fakat bugün yeni görevini duyurmanın büyük heyecanını yaşıyoruz.

Gülfem, Gitti Gidiyor ve eBay'e çok heyecan verici bir zamanda katılıyor. Aramıza katılmasının, Türkiye ve daha geniş anlamda EEC organizasyonu bünyesindeki ekiple birlikte yürüteceğimiz çalışmalar ve olağan üstü müşteri deneyimi sunma açısından bizi daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Gülfem, CEO olarak görev yaptığı Otto Group'ta üç Türk şirketinin (Limango, Arabulvar ve OGLI) ortak kurucuları arasındaydı. Kendisi, yüksek büyüme kaydeden e-ticaret şirketleri ve gerek başlangıç, gerek yüksek büyüme, gerekse de toparlanma durumlarında 13 yıllık deneyime sahip.

BT, çok-kanallı perakende deneyimi ve e-ticaret ve tüketici pazarlaması konusundaki geniş bilgisiyle Gülfem'in en güçlü yönlerinden biri de ekip geliştirme ve motivasyon. İstanbul'da doğup büyüyen, Avusturya, Viyana Üniversitesi'nden mezun olan ve Türkiye'deki çok uluslu şirketlerin bazılarında görev yapan Gülfem ayrıca sertifikalı bir koç. E-ticaret ve lojistik gibi ilgili tüm alanlar onun için bir tutku ve dinamik, yüksek büyüme kaydeden global şirketlerde parlak ve yetenekli kişilerle çalışmayı seviyor. Çalışanlara ve ekiplere büyük önem veriyor ve Gitti Gidiyor için yüksek büyüme ve başarı hikayeleri yaratmaya devam edeceğimizden emin. Gitti Gidiyor'un Türkiye'de ticarette lider olma hedefi daha şimdiden ona ilham veriyor.

Gülfem, iş dışında eşi ve 8 yaşındaki kızı ile birlikte seyahat etmekten, kayak yapmaktan, denize açılmaktan ve bisiklet sürmekten hoşlanıyor.

Çok yakında eBay ailesine katılacağı için çok heyecanlı ve biz de onu aramızda göreceğimiz için aynı heyecanı paylaşıyoruz. Gülfem, aramıza hoş geldin! Saygılarımla,

Duyuru metninin İngilize versiyonunu da aşağıda paylaşıyoruz.

Dear all,

I would like to introduce Gulfem Toygar as our new General Manager for GittiGidiyor, starting January 1, 2014.

Our GittiGidiyor business has shown great growth rates over the past few years. We are the eCommerce leader in an increasingly competitive and dynamic Turkish market and have just launched a fresh new logo and a brand new TV campaign. A few weeks ago, we announced that Cenk Angin moves to a new role within the EEC organization, serving me as a special advisor on Middle East expansion. Back then we weren’t in a position to announce Gulfem as our new General Manager, because of her commitment to her current employer, but we are even more excited to be able to announce her appointment today.

Gulfem joins Gittigidiyor and eBay at a very exciting time and I believe having her on board will better enable us to work together within the team in Turkey as well as in the broader EEC organization and deliver great customer experiences. She joins us from Otto Group, where she was CEO and Cofounder of their three Turkish businesses (limango, Arabulvar and OGLI) and comes with 13 years of experience in high growth eCommerce businesses and both start-up, high growth and turnaround situations.

With a background in IT, Multi-channel retail experience and a strong knowledge in ecommerce and consumer marketing, one of Gulfem`s key strength is team development and motivation. Born and bred in Istanbul, she graduated from University in Vienna, Austria, worked for a number of multinationals in Turkey and is a certified coach. eCommerce and all the related areas such as logistics are her passion and she loves working with bright, talented people in in dynamic, high growth, global companies. People and teams are very important to her, she is confident we will continue to create great growth and success stories for GittiGidiyor, and already draws lots of inspiration from GittiGidiyor`s goal of becoming the uncontested commerce leader in Turkey.

Gulfem`s main interests outside work are travelling, skiing, sailing and cycling – ideally together with her husband and 8 years old daughter.

She is very excited to be part of the eBay family soon and we are excited to have her become part of our team. Please join me in welcoming Gulfem!

Regards,

Konuyla ilgili Otto Group tarafından yapılan "limango Türkiye Liderlik Değişikliği" başlıklı açıklamayı aşağıda paylaşıyoruz.

Ahmet Erten limango Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. OGLI e-solutions Platfom Genel Müdürü Umur Özkal ile birlikte Otto Group'un Türkiye'deki faaliyetlerinden sorumlu olacaklardır. limango Türkiye, OGLI ve arabulvar kurucusu ve CEO'su Gülfem Toygar, kariyerinde farklı bir fırsatı değerlendirmeye karar vermiştir.

1 Ocak 2014 tarihi itibariyle genel müdürlük yetkilerini alacak olan Ahmet Erten, limango Türkiye'nin kuruluşundan itibaren CFO olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine Türk Merchant Bank'da başlayan Erten, daha sonraki yıllarda kariyerine Polisan ve Toys’R Us'da devam etmiştir. 2009 yılında limango Türkiye'yi kuran ekip arasında yer alan Erten, CFO olarak limango'nun büyümesinde önemli rol oynamıştır.

limango Turkiye, arabulvar ve OGLI'nin kurucusu Gülfem Toygar kariyerine Otto Group dışında devam etme kararı almıştır. Otto Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Rainer Hillebrand konu ile ilgili “Gülfem Toygar'a Türkiye'deki başarılı operasyonları ve markalarımıza kattığı değerlerden ötürü teşekkür eder, yeni yolculuğunun da aynı başarıyla devam etmesini temenni ederim. Ahmet Erten'in limango Türkiye Genel Müdürü olarak gelecek başarılara imza atacağına inancım tam’’ dedi.

Ahmet Erten ve OGLI Genel Müdürü Umur Özkal, doğrudan Otto Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Rainer Hillebrand'a bağlı olarak görev yapacaklardır.

Otto Group'un açıklamasının "Change in the top management of Limango Group Turkey" başlıklı İngilizce versiyonunu da aşağıda paylaşıyoruz.

Ahmet Erten is appointed as new General Manager of Limango Turkey. Together with Umur Özkal, General Manager of OGLI, he is responsible for the activities of the Otto Group in Turkey. Gulfem Toygar, founder and the CEO of Limango Turkey, arabulvar and OGLI, decided to follow a different carrier opportunity.

Ahmet Erten has been working with Limango Turkey as CFO since the foundation of the company. He takes over the responsibility as the General Manager as of January 1st 2014.

Ahmet Erten started his career at Turk Merchant Bank and held later positions at Polisan and Toys’R Us. In 2009 he was among the team who founded Limango Turkey and gave a strong stimulus for the company’s growth as the CFO.

Gulfem Toygar founded the companies Limango Turkey, arabulvar and OGLİ and decided to continue her career outside the Otto Group. “We would like to thank Gülfem Toygar for her successful operation in Turkey and the values she has added to our brands. We wish her success to continue in her new role”, says Dr. Rainer Hillebrand, Vice Chairman of the Executive Board of the Otto Group. “I am convinced that Ahmet Erten will successfully develop further the activities of Limango Turkey.”

Ahmet Erten as well as Umur Özkal, General Manager of OGLI, will report directly to Dr. Rainer Hillebrand.

GittiGidiyor tarafından yapılan "eBay Türkiye iştiraki GittiGidiyor Genel Müdürlüğüne Gülfem Toygar atandı" başlıklı yazılı açıklama ile Gülfem Toygar'ın şirketin yeni Genel Müdürü olduğu resmen doğrulanmış oldu.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden eBay, Türkiye iştiraki GittiGidiyor’un genel müdürlüğüne Gülfem Toygar’ı atadı. Toygar, yeni görevine 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren başlayacak.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden eBay'in, GittiGidiyor’u satın almasıyla birlikte başlayan büyük değişim ve büyüme süreci devam ediyor. Türkiye e-ticaret pazarındaki liderliğini, 2013 yılında yepyeni bir logo lansmanı ve yeni reklam kampanyası ile pekiştiren GittiGidiyor’da, 1 Ocak 2014 itibarıyla genel müdür değişikliği gerçekleşecek.

GittiGidiyor Ailesi’ne 7 yıl önce katılan ve son 6 yıldır genel müdür olarak başarılı projelere imza atan Cenk Angın, yeni yılla birlikte görevini, Gülfem Toygar’a devredecek. Cenk Angın önümüzdeki dönemde, yine eBay bünyesinde uluslararası bir pozisyonda görevine devam edecek.

Alex Von Schirmeister (EMEA Bölgesi Genişlemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı), konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “GittiGidiyor son yıllarda yaptığı önemli atılımlarla, bugün ayda 27 milyonun üzerinde ziyaret rakamıyla sektör lideri bir marka olarak faaliyet göstermektedir. 7 yıl boyunca yaptığı liderlikle bu başarılara büyük katkı sağlayan Cenk Angın’ın bilgi ve becerisinden bundan böyle Türkiye pazarının dışında da faydalanacağız. Kendisinden bayrağı devralan Gülfem Toygar’ın eBay bünyesine katılmış olmasından da büyük mutluluk duyuyoruz. E-ticaret sektörünün en başarılı isimlerinden biri olan Gülfem Toygar’ın Türkiye’deki büyüme sürecimizin bir sonraki adımında GittiGidiyor markasına büyük katkıları olacağına inanıyoruz.” dedi.

Yılbaşında GittiGidiyor Genel Müdürlük koltuğuna oturacak olan Gülfem Toygar ise “GittiGidiyor’un 2 önemli hedefi var; Türkiye’de tartışmasız e-ticaret lideri olmak ve 43 ülkede faal olan eBay organizasyonu içerisinde kendine sağlam bir yer edinmek. eBay’in global tecrübesinden beslenen GittiGidiyor gibi öncü bir kurum bünyesinde bir çok başarılı işe imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Gülfem Toygar, 2009 yılından bu yana Limango Türkiye Grup Şirketleri Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yeni açıklamalar gelirse haberimizi güncelleyeceğiz. Ancak hem GittiGidiyor hem de Otto Group tarafından yapılan resmi açıklamalardan sonra çok fazla yeni bir gelişme olacağını düşünmüyorum.

Hem Ahmet Erten hem Cenk Angın hem de Gülfem Toygar'a yeni görevlerinde şahsım ve Webrazzi adına başarılar diliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.