GittiGidiyor'un Kesin Satış Rakamı Belli Oldu: 217.5 Milyon Dolar
Etkinlikler

GittiGidiyor'un Kesin Satış Rakamı Belli Oldu: 217.5 Milyon Dolar

Türk internetinde şimdiye kadar yapılmış en büyük satış olan Gittigidiyor'un satış rakamının 215 milyon dolar civarında olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık. Halen devam eden BirİnovasyonVar toplantısında konuşmacı olan GittiGidiyor Kurucularından Burak Divanlıoğlu satış rakamını doğrulayarak "GittiGidiyor satış rakamını en doğru Webrazzi $215 M olarak yazdı. Net rakam $217.5 M" açıklamasında bulundu.

Farklı kanallardan GG satışı hakkında çeşitli rakamlar dolaşsa da en doğru değeri sizlerle paylaşmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kesin satış rakamının da birinci ağızdan paylaşılmasıyla artık üzerine spekülasyon yapılacak bir durum kalmadı.

GG kurucularının şu anda üzerinde çalıştıkları yeni projeleri olan iPara hakkında da açıklamada bulunan GG Kurucularından Serkan Borançılı, iPara'yı "PayPal'in yerel versiyonu olacak ama taksit imkanı sunacak ve iKasa gibi farklı özellikleri de olacak." diyerek tanımlamış. Konuşmasına devam eden Burak Divanlıoğlu "iPara bizim sıfırdan kuracağımız son proje. Bundan sonra girisimlerde yatırımcı ya da danışman gibi roller alacağız."

GG kurucularının yeni projeleri iPara hakkında uzun süredir duyumlar almamıza rağmen sizlerle daha önce paylaşmamıştık. Serkan Borançılı'nın açıkladığı gibi iPara, yerel bir finans servisi olacak ve GG kurucularının deneyimlerinden yararlanılarak büyüyecek. PayPal'ın da Türkiye pazarına girdiğini düşünürsek, iPara'nın doğru zamanda hayata geçirilen bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelliyor olacağız.

Yorumlar (7)
 1. Paypal gibi para transferleri gg üzerinden zaten yapılıyordu. Ama satış kurallarında aykırıydı.

  Bunu analiz edip, bu işe yatırım yapmanın cazipliğini görmüş olmalılar.

  iPara sayesinde paypal da piyasayı daha rahat analiz edip, daha fazla yatırım yapabilir. Çok güzel seneler bizi bekliyor sanırım.

  Heyecanlandım... :)

 2. bence o parayla gitsinler tatile o iş tutmaz

 3. Mrauthor Mrauthor

  Bir Türk kuruluşunun daha bir yabancıya satıldığını duyunca ilk etapta moralim bozulmuştu.Daha sonrasında 2. el ürüne her geçen gün talebin azaldığını düşündükçe bu kararın ne kadar mantıklı olduğu sonucuna vardım.Ebay en kısa sürede kullanıcılar için cazip bir değişim geçirmezse,yıllardır yukarı doğru çıkan ivmesi aşağı doğru inmeye başlayacak.

  GG kurucularının yeni projesini ise merakla bekliyorum.Yine Türkiye de yapılması zor bir işin altına giriyorlar.Fakat PayPal varken işleri çok zor.Paypal'ın yerli versiyonu mantığıda tutmaz çünkü Paypal zaten Türkçe kullanılıyor ve Türk bankalarına para transferi yapıyor.Bu facebook varken yerli facebook yapmak gibi bir şey.Tabi taksit imkanı sunması ve diğer artı özellikler Paypal gibi köklü bir kuruluşun gölgesinden kurtarmaya yetmez.Yine de rekabet güzeldir :)

 4. iPara cok erkenden yapilmasi gereken bir projedir.ama yine de gec kalinmis degil.musterilerle cok iyi ilgilenilirse,musteri hizmetleri,taksit imkanlari falan cok iyi yaparlarsa tutmamasi konusalamaz bile. Yillardir paypalla calisan birisi olarak ne kadar sikinti cikardiklarini cok iyi biliyorum. iPara'yi sabirsizlikla bekliyorum. Proje sahiplerine basarilar dilerim

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Bu adamların güvenli eticaret sistemini bulmuş olmaları, para akışlarını yönetmeleri, başarılı olmaları gibi tecrübelere bakacak olursak ipara.com gibi bir servisin tutmamış olması imkansız gibi geliyor bana :)

 6. Oyuncehennemi Oyuncehennemi

  Adamlar işi çözmüş.

 7. ben de üzülmüştüm niye satıyorlar diye.Ama adamlar düşünmüş taşınmışlardır ileriye dönük.Şimdi satmayı uygun görmüşlerdr.Yeni projelerinde de başarılı olacaklarına inanıyorum.