DenileniYap.com: Ödülleri Kazandıran Online Görevler
Pazarlama

DenileniYap.com: Ödülleri Kazandıran Online Görevler

Ödül odaklı pazarlama stratejileri internet üzerinde şekil değiştirmeye devam ediyor. Bunun yeni bir örneği de DenileniYap.com. İnternet üzerinde verilen görevleri yerine getiren kullanıcılar Denileni Yap'tan çeşitli ödüller kazanıyor.

Her kamanyada sınırlı sayıda ödül dağıtan DenileniYap, bu durumu algımıza yansıtmak için grup alışveriş sitelerine benzer bir tasarım hazırlamış. Nakit para, tatil, elektronik ürünler, akşam yemeği gibi çeşitli ödüllerin dağıtıldığı serviste, ödül kazanmak için yapılması gereken tek şey puan toplamak. Puan toplamak için de size verilen bazı görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Mesela internet üzerindeki bir siteden istenilen bilgiyi getirmek bu görevlerden biri olabilir. Arkadaşlarınızı siteye davet etmeniz de size ek puan kazandıran bir durum.

DenileniYap

Sitede dağıtılan ödüller bazen bir kaç kişinin bazen de sadece bir kişinin oluyor. Aktif olan ödül için kaç kişinin yarıştığı ve dağıtılacak ödül sayısı gösterildiği için kazanma şansınızı hesaplamanız mümkün.

DenileniYap'ın reklam e-postaları ve anketler karşılığında nakit para dağıtan eski SüperTeklif ile sosyal paylaşımlarla küçük indirimler kazandıran Grupyay'ın karışımı olduğunu düşünüyorum. Tabii işin içine biraz daha oyun ve rekabet havası katılmış. Bu da bana Deney7'yi hatırlatıyor. SüperÇekiliş gibi sadece çekilişe dayalı bir servisten daha etkili olacak gibi görünüyor.

Tasarımı ve iş modeliyle dikkat çekeceğine inandığım girişimin kurucusu Ergun Bayseferogulları, bu sistemin başka bir örneğinin olmadığını ve reklamverenlerin DenileniYap sayesinde mesajlarını daha net bir şekilde sunabileceğini söylüyor.

Yarışma konsepti servisin canlılığını koruması açısından etkili, diğer yandan ödüllerin tatmin ediciliği de yarışmalara katılımı değiştirecek bir etken. Verilen görevlerin hem kullanıcılara hem de reklamverenlere farklı bir deneyim yaşatması durumunda DenileniYap'ın uzun ömürlü olabileceğini söyleyebilirim.

Yorumlar (6)
 1. Supernova Supernova

  fikir güzel bir temele oturtulmuş, ilk bakışta işlemeyecek bir tarafı yok. tek sorun yeterli ziyaretçi/yarışmacı sayısına ulaşabilmek ve karşılığında ürünlerini pazarlayabileceğiniz veya reklamını yayınlayabileceğiniz firma/ürün/hizmetleri sunabilmek. tabi bir de bu iki etkenin aynı süreçte eş zamanlı işleyebilmesi gerekli. çok firma var az ziyaretçi var veya tam tersi olduğu durumda sistem durma noktasına gelebilir. site kurucularının bu handikapları çok defa düşündüklerine eminim. burada portföyünde büyük firmaları barındıran reklam ajanslarıyla (offline ajanslar) görüşülebilir diğer taraftan siteye ziyaretçi çekmek için facebook, twitter, sözlükler gibi ani ziyaretçi patlaması yaratabilecek viral reklam mecraları da etkin biçimde kullanılabilir. ek olarak virgul.com reklamz.com reklamstore.com adtech.com.tr gibi reklam servisleri de denenebilir. yolunuz açık olsun.

 2. bence fikir çok güzel tabi yurt dışından çalma deilse hoş çalıntıda olsa tr de bu konsept ilk ve gayet mantıklı şeyler sunuyo hepsinden önemlisi reklam sistemi çok güzel insanların aklına fikrine güzel sokuyolar yapılan reklamı misal bilmem şu sitede şu ürünün fiyatı ne kadar gibisinden bi soru hazırlanmış gayet güzel bi reklam yöntemi bu yöntemle reklam verenlerde karlı çıkacaklardır bence ki zaten işin en önemli kısmıda reklam verene kazandırmak

 3. Sistem tıkır tıkır çalışıyor. Fikir de ülkemiz sınırları içerisinde gayet özgün. Domain de konsepti taşıyabilen bir seçim olmuş. Umarım herşey istedikleri gibi gider.

 4. Online reklamcılığın etkileşim, paylaşım ve "pull marketing" üzerine gelişmeye devam ettiği göz önünde bulundurulunca, bu gibi "Push" modellerin reklam etkisi tartışılır. Hangi reklam veren ödül avcılarına erişmek ister ki...

 5. Sizi bilmem ama domain adı bana pek bir itici geldi. Emir kipi kullanan site isimlerinden hiç hoşlanmıyorum.

 6. Esra Danacı Esra Danacı

  Fikir mükemmel. Aslında sadece 1 ürünle en az 100 pazarlamacı çalıştırıyorsunuz. 100 pazarlamacı sadece toplamda 30-200tl gibi bir fiyata istediklerinizi yapacak.

  Türkiye'de insanlar şampuan hediyesi için bile canla başla çalışıyorken, hediyeler tatmin edici olursa büyük ses getirecektir bence.