Grupyay: Grup Alışveriş Sosyal Medya ile Birleşti

Grupyay: Grup Alışveriş Sosyal Medya ile Birleşti

Hergün çıkan fırsatları çeşitli grup alışveriş sitelerinden takip ediyor, beğendiğiniz fırsatları da satın alıyorsunuz diye tahmin ediyorum. Peki, satın almak yerine Facebook'ta ya da Twitter'da paylaştığınızda fırsat kuponu sizin olsa nasıl olurdu?

Yeni bir servis olan Grupyay işte tam bu anlattığım modelde çalışıyor ve sunduğu fırsatları satın almak yerine sosyal medyada paylaşarak kupona sahip olmanıza imkan sağlıyor.

Pozitix'in ortakları Tolga Tuna, Devrim Altaylı ve Çiğdem Algün tarafından hayata geçirilen servis işletmelerle fırsatların paylaşılma sayıları üzerinden standart ücret anlaşmaları yapıyor ve kullanıcılarına da sadece bir kez Twitter ya da Facebook'ta fırsatı paylaşmaları durumunda indirimi veriyor.

Eğlenceli ve inovatif bir model olarak gördüğüm Grupyay başlangıç olarak da oldukça keyifli bir fırsat sunmuş. MUJI'de 50 TL'lik alışverişi 25 TL'ye gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken bu fırsatı paylaşmak.

Kullanıcılara sunduğu kolaylık sayesinde ihtiyaç olsun ya da olmasın herkesin sadece bulunsun diye düzenli olarak fırsatları takip edip, paylaşım ile kuponlara sahip olacağını düşünüyorum. Durum böyle olursa da, firmalar tarafında modele olan ilgi artacak ve grup alışveriş, sosyal medya ve reklamın birleşimi olan Grupyay beklediği ilgiyi, dolayısıyla da geliri elde edecektir.

Operasyonel olarak bir güçlüğü olmayan servisin önümüzdeki günlerde nasıl bir performans sergileyeceğini göreceğiz, ama benim düşüncem şu ki, Grupyay'da potansiyel var...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.