İnternet ve Teknoloji Severlere İnteraktif Bir Deney!
Eğlence

İnternet ve Teknoloji Severlere İnteraktif Bir Deney!

deney 7 microsoftDijital ajansların reklam ve medyadaki payı giderek artarken, Microsoft'un gözbebeği Windows 7'nin lansmanı intekraktif bir deney ile başladı. Kısa süre içinde çeşitli kanallardan duyabileceğiniz, bu interaktif lansman birkaç etaptan oluşan ve güzel tasarlanmış bir oyun. Ancak içeriği şimdiye kadar gördüğünüz oyunlardan çok farklı.

Teknoloji ve internet dünyası için ses getireceğine inandığım yarışmanın detaylarını biraz açıklayacak olursak. Yarışmanın ilk bölümünde, Deney7.com'da kendini tanıtan teknoloji meraklıları arasından 20 kişi, destekçilerinin de yardımıyla özel bir jüri tarafından seçilecek. Seçilen bu 20 kişiden de jürinin 2. değerlendirmesi sonucu 2 asıl ve 2 yedek finalist seçilecek. Asıl olay (deney) ise bundan sonra başlayacak. Deney7 Yarışması’nın 2 finalisti 7 gün boyunca özel tasarlanmış, sürekli kayıt yapan kameraların bulunduğu birer kabinde tek başına yaşayacak ve bu kabin içinde finalistlerin 7 gün 24 saatlik görüntüleri deney7.com üzerinden yayınlanacak.

deney 7 microsoft 41 29

Oyunun bu en önemli sürecinde yarışmacılara sürekli profesyonel destek sağlanacak. 7 gün boyunca her gün bir büyük ve bir ya da birkaç küçük görevi kendi becerileri ve destekçilerinin yardımlarıyla tamamlamaya çalışacak olan yarışmacılar, görevi bitirdikleri ölçüde puan kazanacaklar. Görevler yarışma sitesi üzerinden yayınlanacak ve finalistler görevlerini bu adresten alacaklar.

22 Ekim'de sonlanacak deneyin büyük ödülü ise 20 bin TL. 2 finalistin yanısıra finalistlere yardım eden destekçiler de çeşitli ödüller kazanabilecekler. Windows 7'yi ilk günlerinden bu yana önemseyen ve dağıtım kanallarını geniş tutan Microsoft'un sunduğu bu farklı yarışma gerçekten ilgi çekecek.

Teknoloji ve internet adına ün yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken deneyi ve finalistleri görmeyi merakla bekliyorum! Ben finalist olur, Webrazzi'ye de çıkarım diyorsanız, şöyle buyrun :)

Yorumlar (8)
 1. Ayhan Yavuz Ayhan Yavuz

  Neden teknoloji meraklıları? Windows 7 sadece teknoloji meraklılarına özel bir ürün mü?

 2. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Merak uyandırıcı bir oyuna benziyor. Şimdi girdim bakalım neler olacak.

 3. Onur Kaplan Onur Kaplan

  Dikkatimi çeken nokta; bir Microsoft sitesinin üyelik için Facebook'tan yararlanması. Tabi bunu neden olan birçok sebep mevcut, fakat yine de ilginç.

 4. Lütfen Türkçe dil ve anlam kurallarına dikkat edelim. Madem ki Webrazzi'de yazıyorsunuz biraz daha özenli cümleler kurmanız gerekmez mi?

 5. Microsoft sitesinin üyelik için facebook dan yararlanması ilginç değil, facebook'un ortağı microsoft hatırlarsanız.

 6. Decameron Decameron

  microsoft gibi bir firma için 20 bin çok az

 7. Canlar Microsoft'un Türkiyede Düzenlediği Explorer 7 İçin Deney7 YarışmasınaKatıldım Tek Destekcim Sizlersiniz Lütfen Bana 1 Kerelik DestekOlursanız Sevinirim .. Facebookunuzla Giriş Yapıp Destekle YazısınıTıklarsanız Sevinirim http://www.deney7.com/aday/onur-gultekin-2/

 8. Mustafa Mustafa

  @decameron

  katılıyorum =)