Dikey Vitamin AŞ, Vitaminler.com ile yeni bir dikey daha açıyor
E-Ticaret

Dikey Vitamin AŞ, Vitaminler.com ile yeni bir dikey daha açıyor

vitaminlerSporcard.com gibi spor ve sağlıklı yaşam odaklı girişimlere imza atan Dikey Vitamin A.Ş., Supplementler.com'un yanına eklediği kardeş sitesi  Vitaminler.com ile yeni bir dikeyde daha hem e-ticaret hem de perakende odaklı büyüme yakalamak istiyor.

Çok üzerine gidilmeyen ama önemli bir e-ticaret dikeyine odaklanan Dikey Vitamin, adından da anlaşılacağı üzere Vitaminler.com'da reçete gerektirmeyen, gıda takviyesi kategorisindeki ürünlerin satışını yapıyor. Supplementler.com'daki erkek yoğun kitlenin yanına, kadınların da yüzde 50'ye yakın pay aldığı bir e-ticaret sitesiyle müşteri portföyünü dengeliyor.

vitaminler.com

Kurucu ortaklardan Jack Ojalvo'nun paylaştığı bilgilere göre Vitaminler.com'un müşterilerinin yarısı İstanbul, Ankara ve İzmir'den sipariş veriyor. Ojalvo, Supplementler.com'dan edindikleri tecrübe ve bilinirlikle bir kaç ay içinde 10 bine yakın sipariş yolladıklarını ekliyor. Vitaminler.com'un Dikey Vitamin'e ait mevcut mağaza ve kiosklar ile perakende alanında da büyümesi hedefleniyor.

Abonelik modeliyle sürekli gönderim yeniliği

Her iki siteden yapılan siparişlerin tek kargoyla satın alınabilmesi, ücretsiz kargo ve aynı gün sevkiyat gibi artık e-ticarette standart olması arzulanan hizmetleri sunan Vitaminler.com, önümüzdeki dönemde abonelik modelini duygulamaya almaya hazırlanıyor.

Bu sayede sürekli vitamin vb. gıda takviyelerini kullanması gereken kişiler tek bir siparişle belli frekans aralıklarında (her ay vb.) ay aynı ürünü kapısında bulabilecek. Düzenli tüketilen ürünler sattığı için Vitaminler.com için oldukça faydalı olacağını düşündüğüm bu model, Vitaminler.com'un Türkiye’nin de Avrupa’daki vitamin kullanım seviyelerini yakalaması hedefine uygun görünüyor.

Son olarak Sporcard tarafında da İzmir ve Ankara açılımlarının planlandığını,yeni ve önemli özelliklerin ekleneceğini öğrendiğimi de paylaşayım.

Yorumlar (6)
  1. Muhammed Muhammed

    Fırat bi dur allahını seversen zaten ortalık karışık.

  2. Semih Dilek Semih Dilek

    Burada da gördüğüm iyi oldu vitaminler.com'u. Daha da çok güvendim. 1 ay önce balık yağı almıştım. 3 gün önce de probiyotik bir ürün aldım. Yoğun spor yaptığım için multivitamin desteğine de ihtiyacım var. En yakın zamanda sipariş vericem. Bize kolaylık sağlayan bu hizmet için çok teşekkürler.

  3. Iki site tek sepet fikri ve uygulamasi oldukca ilginc.

  4. Ben en çok indirimlerini ve hediyelerini seviyorum. Call center'ı da oldukça ilgili sağolsunlar.

  5. Çok oldu bu site açılalı. Neden haber olmuş anlamadım ama güvenilir alışveriş ettiğim bir site... Uzun zamandır yayında... Her iki siteye de tek hesapla girilebiliyor. Supplementler.com bodybuilding yapanlar için, diğeri vitamin-mineral ağırlıklı...

  6. Eczanede 65 TL olan balık yağını 39 TL ye alabileceğiniz site. Yukarıda belirttikleri gibi supplementler.com un kardeş sitesi olması nedeniyle aynı sistemle çalışıyorlar, yani her ürünü aynı gün kargo yapabiliyorlar. Müşteri memnuniyeti sağlayabilen nadir sitelerden biri. Umarım hiç bozmazlar