Hasan Aslanoba ve Nevzat Aydın'dan Mobil Oto Servis'e yatırım
Yatırım

Hasan Aslanoba ve Nevzat Aydın'dan Mobil Oto Servis'e yatırım

Sizlere daha önce detaylıca tanıttığımız Mobil Oto Servis ikinci tur yatırımını da aldı. Hasan Aslanoba ve Nevzat Aydın tarafından gerçekleştirilen yatırımla ilgili her iki taraf da bir rakam açıklamadı.

İnsanların 'pizza siparişi verir gibi' evlerinde ya da ofislerinde bekleyen arabaları için sertifikalı ustalardan uygun fiyata bakım hizmeti alabildiği Mobil Oto Servis; Türkiye geneli için kapıda oto bakım hizmetini uygulayan ilk şirket olduğunu söylüyor. Bugüne kadar 10 bine yakın otomobile bakım hizmeti uygulayan Mobil Oto Servis'in 2016 yılı hedefiyse Türkiye'nin en büyük oto servisi olmak.

Kurucu ortaklardan Kaan Saraç'tan aldığımız bilgiye göre şu an için yalnızca İstanbul'da hizmet veren girişim, bu yeni tur yatırımla birlikte hem servis bölgelerini genişletmeye hem de kullanıcılarının online olarak yedek parça siparişi verebileceği bir satış kanalı açmaya çalışacak. Bu yeni satış kanalıyla birlikte kullanıcıların satın aldıkları yedek parçalar için 'kapıda montaj' seçeneği ile sipariş verebilmesi mümkün olacak.

Yatırım için imzaların atıldığı toplantıdan bir kare
Yatırım için imzaların atıldığı toplantıdan bir kare

Nevzat Aydın'ın Yemeksepeti satışı sonraki ilk yatırımı

Mobil Oto Servis'in almış olduğu bu ikinci tur yatırım, aynı zamanda 'Nevzat Aydın'ın Yemeksepeti satışı sonrası yapmış olduğu ilk yatırım' olma özelliği de taşıyor. Yatırım haricinde kurucu ortaklara danışmanlık da verecek olan Aydın, diğer yandan -tahminlerimize göre- bugüne kadar olan en büyük melek yatırımlarından birine de imza atmış oldu.

Yatırımla alakalı dikkat çeken bir başka ayrıntı da kurucu ortaklardan Özgen Toru'nun 2008-2013 yılları arasında Yemeksepeti'nde çalışmış olması. Bir başka deyişle Nevzat Aydın, 5 yıl boyunca beraber çalıştığı Toru'nun şirketinden ayrılıp kurduğu girişime yatırım yapmış oldu.

Büyük ve kısa bir süre öncesine kadar tamamen offline olarak ilerleyen bir pazara hitap eden Mobil Oto Servis, kullanıcılarına sağladığı net fayda ve sunduğu fiyat avantajıyla dikkat çekiyor. Girişimin almış olduğu ikinci tur yatırım sonrasında özellikle online yedek parça satışı konusunda ne gibi geri dönüşler alacağını merakla bekliyoruz.

Aslanoba Capital'in gerçekleştirdiği 'devam yatırımlardan' biri olma özelliği taşıyan Mobil Oto Servis hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (13)
 1. Nurettin Nurettin

  Çok güzel bir gelişme. Nevzat Aydının Hasan Aslanoba gibi seri yatırımlarda bulunacağını ümit ediyorum.

 2. İlk yatırım aldıklarında webrazzi de yine haberi olmuştu. %20 indirim kodu var, arabanında garantisi bitti, servise gitmek yerine deneyeyim dedim. Geldiler, yağı boşaltmak için kirkoyu bir vurdu arabanın altını eğdi, onuda geçtim km bakım ışığı yanıyor ya onun sönmesi lazım artık, yapamadılar. Arabanın lastikleri değişecekti, biz hallederiz dediler not aldılar aramadılar. Mobiller ya birde sürekli şunu unutmuşuz bunu unutmuşuz falan filan..

  Yeri gelmişken söylim dedim .. aradığım da cevap vermediler idi, belki okurlar

 3. Muhammed Muhammed

  İkisini de hiç tanımayan bir kişiye Nevzat'ın ve Tim Cook'un resimlerini gösterin. Deyin ki hangisi telefondan, bilgisayara, yazılımdan internet servislerine ürünler geliştiren bir şirketin CEO'su ve hangisi bir yemek sipariş sitesinin CEO'su.

  Doğru bilirse, benden 100 TL çalışır.

  Bunun gibi karşılaştırmaları aklınıza gelen hemen hemen bütün kombinasyonlarda yapabilirsiniz...

  1. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

   Amaç ne?

  2. neden böyle bir şey yapalım?

 4. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  artık ne var ise *saas projelerinde var, hücum.

 5. Aslanoba ustaiste.com a yaptığı gibi sonradan çekilmesinde :)

  1. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

   Ehil.com değil miydi o?

 6. Muhammed Bey: Şöyle demek de doğru olur basitçe,şeyh uçmaz,mürid uçurur misali çevresi var demek adamın,çok günahını almamak lazım :)

 7. Barış Barış

  bu iktidar zamanında bu girişimleri yapma fırsatı yakaladınız. peki bu iktidar gitti ne olacak? nasıl bir istikrar ortamı bulup da yatırım yapabileceksiniz veya girişim yapabileceğiz?

  1. Yemekler Sepeti Yemekler Sepeti

   aynen, istikrar gitti.. hep bir elden hdp için çalıştılar bakalım ekonomi kime çalışacak..

   1. Muhammed Muhammed

    Sizler, La Fonten'in ünlü kurt ve köpek hikayesini bilir misiniz kızlar?

 8. Venedor Venedor

  Hazır tema ile yapılmış aşırı zayıf bir web sitesi nasıl bir vizyonu temsil ediyor bu devirde gelde anla