Mobil cihazlardan yapılan Google aramaları 10 ülkede bilgisayarları geçti
Mobil

Mobil cihazlardan yapılan Google aramaları 10 ülkede bilgisayarları geçti

Google, resmi blogundan yaptığı açıklamayla mobilden yapılan Google aramalarının bilgisayarları geride bıraktığını resmen duyurdu. Açıklamada "ABD ve Japonya'nın aralarında bulunduğu on ülke" ifadesine yer veren Google, diğer ülkelerin hangileri olduğu konusunda ise detay paylaşmadı.

Haliyle reklam veren ve pazarlamacıları yakından ilgilendiren kırılımla ilgili, Google açıklamasında daha fazla mobil odaklı hale gelen reklam stratejisiyle ilgili noktaları öne çıkarıyor. Otomobiller, otel reklamları ve mortgage dikeylerinde yaptığı yenilikleri öne çıkaran Google'ın benzer yenilikleri yapmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

Tabletleri de masaüstü cihazlarıyla birlikte kategorize eden Google, mobil cihazlardan yapılan arama sayımına yalnızca akıllı telefonlardaki uygulamalar ve tarayıcılardan yapılan aramaları dahil ediyor.

Google, bir süre önce arama sonuçlarında mobil uyumlu etiketi ekleyeceğini duyurmuş ve 21 Nisan tarihinde itibaren algoritmasını mobil uyumlu websiteleri lehine değiştirmeye başlamıştı.

Google mobil reklamlarla ilgili yaptığı yeniliklerin detaylarını AdWords canlı yayınında verdi. Yayının kaydını aşağıda görebilirsiniz:

Yorumlar (3)
  1. Webrazzi'yi beğenerek takip ediyoruz. Özgün içerik konusunda Türkiye deki nadir kaynaklardan biri olarak görüyorum. Ancak bir konuda eksik kaldıklarını düşünüyorum. Yayınladığınız videolara Türkçe alt yazı konusunda katkı sağlamanız kullanıcılarınızın vizyonunu dahada genişletecektir. Bu konuda çok düşük maliyetlere çözümler bulabilirsiniz, her gün yüzlerce dizinin alt yazılarının yayınlandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu şekilde video içerik konusunda da fark yaratmış olursunuz.

    Teşekkürler.

  2. Mustafa Gerdan Mustafa Gerdan

    Videoyu dinleseydiniz Kanada'yı da saydığını görürdünüz.

  3. Mert Erkal Mert Erkal

    Bu gerçekten 2015'e damgasını vuracak bir gelişme. Bu sene mobile bakış açımızı tümüyle değiştirmemiz gerekecek. Google'un mobil uyumluluk güncellemesi henüz bir başlangış. Google bu geçişi yumuşak bir şekilde yapıyor şuan, ancak takip eden aylarda daha farklı ve radikal güncellemeler gerçekleştirebilirler...