Aslanoba Capital, Tencere.com ile yemek sipariş işine adım atıyor
Yeni Girişimler

Aslanoba Capital, Tencere.com ile yemek sipariş işine adım atıyor

tencere.com yemek siparisi

Aslanoba Capital'in kurucusu Hasan Aslanoba, eve teslim işleri önemsediğini ve yeni adımlar atacağını E-ticaret15 konferansımızda paylaşmıştı. 'Food-tech' kategorisinde su işine Gümüş Su yatırımıyla geri dönen Aslanoba, bu kez Tencere.com ile çok hızlı büyüyen yemek siparişi kategorisine giriş yapmaya hazırlanıyor.

Tencere.com'a eklenen yeni açılış sayfasında görebileceğiniz gibi ev yemekleri ve eve sipariş vurgusu öne çıkıyor. Adrese teslim özel yemekler sunmaya hazırlanan girişimin Mealbox.com.tr benzeri bir model uygulayabileceğini söyleyebiliriz ki bu noktada bir kaç şeyi hatırlatmakta fayda var.

Mealbox'ın kurucuları daha önce Onlinemarket.com.tr'yi de kurmuş ve Aslanoba Capital'den yatırım almıştı. Aslanoba Capital, 'adrese teslim gurme yemekler' sloganıyla yola çıkan Mealbox'a da yatırım yaptı ve bu iki operasyon arasında tercih yapan girişimciler, Onlinemarket'i Aslanoba Capital'e devrederek Mealbox'a odaklanmaya başladı.

Alacağımız yeni bilgilerle haberimizi güncelleyeceğiz. Bu arada yorumlarınızı paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Tencere.com alan adının 2014 sonunda satın alındığını paylaşabiliriz ancak Aslanoba Capital'in ödediği bedeli bilmiyoruz.

Yorumlar (16)
 1. Yemeksepeti tarzı birşey mi? Yoksa ev hanımları yaptıkları yemekleri mi satacak?

 2. Ümit Büyükyıldırım Ümit Büyükyıldırım

  Aslanoba'nın food-tech stratejisi ile ilgili bir yazı yazmıştım. Ancak orada zincirin kayıp halkasını atlamışım, bu haberle birlikte o da oturmuş oldu kafamda. Tencere.com girişimi de gösteriyor ki Yemeksepeti.com, Aslanoba'nın her zaman gönlünde yatan aslan olmuş. Eminim ki YemekSepeti'ne sahip olmayı çok isterdi. Yemeksepeti artık kolay kolay alt edilemeyecek bir marka haline geldiği için bunu şu an gerçekleştirmesi zor, tamamen satın almak da artık pek mümkün değil gibi. Ancak Tencere.com, her ne kadar ev yemekleri dikeyinde olsa da bu hayal için bir adım olabilir. Rekabet kurumunun YemekSepeti için açtığı soruşturmanın da Tencere.com'un kurulması ile aynı güne denk gelmesi de anlamlı olmuş!

  1. Ahmet Aydınlar Ahmet Aydınlar

   Hocam buraya spam yapıp duruyorsun. Her şeyi ben yapmıştım, etmiştim vb. tavırlar. Senin yüzünden yorum okumaktan soğudum:)

   Allahını seversen böyle ego dolu, boş yorumlar yapma :)

   1. Ümit Büyükyıldırım Ümit Büyükyıldırım

    Sevgili Ahmet Aydınlar, ya da gerçek adın her ne ise. Yorumlarımı beğenmiyorsan okumadan geçersin. Fikirleri tartışmak yerine kişisel saldıralar ego göstergesidir. Senin fikrin varsa biz de onu görelim, yoksa troll'lük yapma.

   2. Hakkı Hakkı

    @Ahmet Aydınlar: Soğuyorum derken soğuttun bizi. Madem fikrin yok, boş boş eleştirmek için neden yorum yazar ki insan!

  2. Talat Saltuğ Talat Saltuğ

   Şimdi size yemeksepeti için önemli bir tespitte bulunayım. 24 ay içerisinde yeni (yabancı) sahibine geçemezse El Fatiha. Ben diyorum 24 sen de 12 ay. Nevzat Bey hiç kusura bakmasın. Amma tencere ondan önce yuvarlanır o da başka. (Tamamen kişisel görüşümdür ama aramızda kalsın kimseye söylemeyin)

  3. boş boş yazıyorsun, sitende indexgrup sitelerini biliyorum, dışa kapalı, webrazzi kullanıcılarıdan varsa index sitelerini kullanan bi sor bakalım eticarete benzer hali varmı?

 3. Bence her zamanki biliyorsunuz ama açıklamak istemiyorsunuz.

  En azından fikir verin

  "tencere.com domain sold for $15,998 at Sedo in 2014"

 4. Helal olsun valla Hasan Beye. Ne bulsa dalıyor. Girişimciliğin bir adım önüne geçti. Bu modele yeni bir isim bulmak lazım. Entrepreneurship Plus ya da Platinum gibi.

  1. Taygun Alban Taygun Alban

   Bkz: Serial entrepreneur

   1. Haklısın valla. Atlamışım. Ben de bir girişimcilik yapayım dedim berbat ettin. :)

 5. Bence Yatırımcı yatırım yapsın, girişimciler ise girişimleriyle ilgilensin... VC lerin görevi, genç girişimlerin ellerinden tutup fikirlerini realize etmek. Şu an belki bir çok girisimcinin önü kesildi. Mesela taze direk iş modelinde en az 3 tane girişim aklıma geliyor. Bunlara Mentorlük yapılsaydı belki güzel yerlere gelebilirlerdir.

 6. Pashazaderagıp Pashazaderagıp

  Aslanoba, Kayı Obası gibi tüm girişimleri fethediyor. Bizans bence yemeksepeti, ki onları da alt edecektir... Yürüyün alpler...

 7. Mustafa Mustafa

  Webrazzi yorum puanlama veya beğenme özelliği eklense sana güzel olmazmısın?

 8. Para rekabeti öldürüyor, bu doğru .. Bazı girişimlere basılıyor para, rakip bile çıkamıyorsun. Dünyada da böyle .. Aynı işi yapan küçükler piyasadan siliniyor, ama burada da girişimciye iş düşüyor. Girişimci aynı işi farklı yapacak ki girişimci olsun, yolda giderken bi tık fark yaratmasını bilecek. Yarattığın fark ne kadar sektörü sarsarsa o kadar para ve doğal olarak girişimine ömür katıyorsun. Bu fark da, kimi girişimcide para miktarı kimisinde de iş modeli oluyor. Tercih senin :) hangisine sahipsen o yoldan ilerle .. Bende para yok, fark da yaratamıyorum o yüzden çalışanım, kafam rahat

 9. tencere.com arena bilgisayarın değil miydi. satıldı ise kaça satıldı?