26 bin kayıtlı kullanıcıya ulaşan Meal Box, Aslanoba'dan 800 bin dolar daha yatırım aldı

26 bin kayıtlı kullanıcıya ulaşan Meal Box, Aslanoba'dan 800 bin dolar daha yatırım aldı

Onlinemarket.com.tr'nin kurucularının geçtiğimiz Ocak ayında faaliyete başlayan sıcak yemek servisi girişimi Meal Box, birinci yaşını doldurduğu şu günlerde ikinci tur yatırım aldığı haberini paylaştı. Meal Box'tan aldığımız bilgiye göre, 800 bin dolar değerindeki yatırım girişimin halihazırda yatırımcısı olan Aslanoba Capital'dan geldi. Böylelikle Meal Box'ın iki turda aldığı toplam yatırım miktarı 1,8 milyon dolara çıktı (onlinemarket.com.tr ile birlikte üç turu geride bırakan şirketin aldığı toplam yatırımsa 2,8 milyon dolar).

Yeni yatırımın Meal Box’ın büyümesini daha da hızlandırmak, üretimde verimlilik arttırıcı geliştirmeler yapmak ve pazarlama faaliyetleri için kullanılması planlanıyor. Franchising modeliyle büyümeye odaklanan Meal Box, İstanbul'da Acıbadem, Ataşehir, Suadiye, Beşiktaş, Etiler, Maslak, Göktürk, Şişli, Altunizade ve Cihangir'de olmak üzere son beş ayda 10 şube açtı. Bunun da bir sonucu olarak kayıtlı kullanıcı sayısını 26 bine çıkaran Meal Box, aylık ortalama yüzde 55 oranında büyüyor. Meal Box'ın ilk siparişin ardından iki ay içinde tekrar sipariş veren kullanıcı oranı, yani sipariş tekrarlama oranı, yüzde 56.

Meal Box'ın bu ay içinde Ümraniye ve Esentepe'de iki yeni şubesi açılıyor, girişim 2014 yılını 12 şubeyle kapatmayı planlıyor.

mealbox-goruntu

İlk çıkışını ısıtmaya hazır yemek servisi olarak yapan Meal Box'ın odağında artık sıcak ve taze ev yemekleri var. Zira, girişim kendisini, "taze ve sağlıklı ev yemeklerini sıcak ve hızlı şekilde paket servis formatında sunan ve siparişlerini online kanallardan (web, mobil, telefon) alan Türkiye'nin en yeni gurme restoran zinciri" şeklinde tanımlıyor.

Bunun en önemli sebeplerinden biri "hazır yemek" konseptinin ilk çağrıştırdığıyla Meal Box'ın sunduğu yemekler arasında büyük bir kalite ve lezzet farkı olması. Eğer servisi denediyseniz muhtemelen siz de bu fikre katılıyorsunuzdur. Bu bağlamda, Meal Box'ın söz konusu önyargıyı "taze gurme lezzetleri" konseptiyle değiştirerek başarılı bir algı yönetimi yaptığını söyleyebiliriz.

Mealbox.com.tr, Webrazzi okuyucuları için de özel bir indirim kodu sağlıyor, sipariş veren ilk 100 kişiye yüzde 25 indirim yapan tek kullanımlık kodu: mealbox25

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.