LinkedIn online eğitim platformu Lynda.com'u 1,5 milyar dolara satın alıyor

LinkedIn online eğitim platformu Lynda.com'u 1,5 milyar dolara satın alıyor

LinkedIn son zamanların en büyük satın almalarından birine imza atıyor ve küresel online eğitim platformu Lynda.com'u 1,5 milyar dolar bedelle bünyesine katıyor.

LinkedIn, satın alma bedelinin yüzde 52'sini nakit olarak ödeyecek, geri kalan yüzde 48'i ise LinkedIn hissesi olarak verecek. Bu satın alma ertesinde LinkedIn'ın kendi ağındaki profesyonellere yeteneklerini geliştirmeleri ve yeni yetenekler kazanabilmeleri için online eğitimler sunmaya başlaması kesin gibi.

Lynda, Ocak 2015'te aldığı 186 milyon dolar yatırımla değerlemesini 1 milyar dolar seviyesine yükseltmişti. Şirketin Accel Partners öncülüğindeki ilk yatırımı 2013 yılında, 103 milyon dolar meblağla gerçekleşmişti. Bu yatırım sonrasında şirket Video2Brain'i bünyesine katarak uluslararası arenadaki ilk satın almasını gerçekleştirmişti.

California'da, evli bir çift olan Bruce Heavin ve Lynda Weinman tarafından 1995'te kurulan Lynda'da yüzlerce kategori altında yüzbinlerce eğitim bulunuyor.

2014 yılında 2,219 milyar dolar gelir elden ve 2014 4. çeyreğinde 350 milyon kayıtlı üyeye sahip olduğunu açıklayan LinkedIn, geçtiğimiz hafta içerisinde Refresh.io'yu satın aldığını duyurmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.