LinkedIn bağlantılarınız hakkında daha fazla bilgi sunmak için Refresh.io'yu satın aldı
Yatırım

LinkedIn bağlantılarınız hakkında daha fazla bilgi sunmak için Refresh.io'yu satın aldı

refresh linkedin sosyal ag 2 Profesyonel çalışanların popüler sosyal ağı Linkedin, yeni satın almalarla büyümeye devam ediyor. Bir kaç hafta önce yetenek satın alma platformy Careerify'ı satın alan Linkedin, bu kez kişiler arası bağlantıları güçlendirecek Refresh.io'yu satın aldı.

Tanıştığınız kişiler hakkında detaylı bilgiler sunan Refresh, bu konuda veri ölçümlemesine odaklanan bir iPhone uygulaması olarak hizmet veriyordu. 15 Nisan'dan itibaren kullanımdan kaldırılacak olan uygulama yavaş yavaş Linkedin'e dahil edilecek.

Muhtemelen de Linkedin'in Connected adlı uygulamasına yeni özellikler kazandıracak olan Refresh, arama motorları ve sosyal ağlar üzerinden arama yaparak istediğiniz kişiyle ortak yönlerinizi ve önemli bilgileri önünüze getiriyordu.refresh linkedin sosyal ag 3

Refresh'in yeni sahibi olan Linkedin için yetenek satın alması olarak değerlendirilen bu satın almanın bedeli de açıklanmıyor. Ancak Refrash'in şimdiye kadar 10 milyon doları yatırım alacak kadar büyüdüğünü/gelecek vaadettiğini de eklemek gerekiyor.

350 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla halka açık bir sosyal ağ olan Linkedin'in bugüne kadar büyük bir başarı gösterdiği malum. Ancak kendisiyle aynı renk tonlarına sahip bir başka girişimi daha satın alarak aslında bir çok girişime de ilham verdiğini göstermiş oluyor.

Bakalım Linkedini, kendini daha değerli kılacak bu satın almalarla Salesforce ile rekabet yorumlarını haklı çıkaracak mı..

Yorumlar (2)
  1. "Linkedin’den bağlantılarınız hakkında daha fazla bilgi sunmak için Refresh.io’yu satın aldı"

    Linkedin'den

    Refresh.io'yu satın aldı

    yazı başlığınızı tekrar hatırlatayım dedim.

  2. Linkedin en sevdiğim tarafı satın aldığı servisi çok kısa bir süre içinde linkedin.com'a entegre etmesi bu konuda facebook, twitter ve linkedin bir adım önde. Yahoo'nun 1-2 sene önce satın alıp hala entegre edemediği satın almaları düşündüğümde linkedin'ın innovasyon tarafı ağır basıyor.