Yemeksepeti'nin yöresel gıda girişimi Lokum.com kapandı [Güncellendi]

Yemeksepeti'nin yöresel gıda girişimi Lokum.com kapandı [Güncellendi]

Lokum-com KapandiYemekSepeti'nin yöresel ürünler satmak amacıyla kurduğu Lokum.com da kapanan e-ticaret girişimleri arasına katıldı. Lokum.com'da yayınlanan açıklamada sitenin 27 Mart 2015 itibariyle hizmet vermeyi bıraktığı ve mevcut siparişlerin gönderiminin tamamlanacağı ifade ediliyor.

Lokum.com'u 2012 yılı sonunda hayata geçiren YemekSepeti'nin neden böyle bir karar aldığını henüz bilmiyoruz ancak faaliyetlerini durdurmasının çeşitli sebepleri olabilir. Şahsen YemekSepeti'nin, Lokum.com'un operasyonel yükünü artık taşımak istemediğini ve uluslararası boyuta ulaşan yemek siparişi işine odaklanmak istendiğini düşünüyorum.

Lokum.com'da yer alan kapanış metni de aynen şu şekilde;

Sevgili kullanıcımız,

Bugüne dek sizlerle ne lezzetler keşfettik; sucukları, lokumları, peynirleri nerelerden getirttik de afiyetle yedik… Güzeldi, değil mi?

Bundan sonra biz yanınızda olmasak da, nice leziz keşifler yapmaktan hiç vazgeçmeyin. Hayatın sizden bir dilim pastırma ya da bir kaşık incir reçelini asla esirgememesi en içten dileğimizdir.

Hem size, hem de o enfes lezzetleri size ulaştırmamızı sağlayan tedarikçilerimize ve özveri ile çalışan tüm ekibimize teşekkür ediyoruz. Sevgilerimizle.

27 Mart 2015 tarihi itibariyle lezzetlerimizi size sunamayacağız. Bu tarihe kadar vermiş olduğunuz tüm siparişlerin gönderimi bu hafta içerisinde yapılacaktır. Siparişleriniz ile ilgili destek taleplerinizi [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Lokum.com yöneticilerine konuyla ilgili bilgi almak istediğimizi ilettik ve gelecek açıklamayı sizlerle paylaşacağız aşağıda bulabilirsiniz;

Yemeksepeti olarak, her zaman ilk önceliğimiz yemekle ilgili insanların hayatlarını kolaylaştıracak yenilikler yaratmak. Yarattığımız her bir yeni marka, attığımız her yeni adımla bizler de yeni tecrübeler ediniyoruz.

Yemeksepeti bünyesindeki mevcut kaynakların başka iş kollarına kanalize edilmek istenmesi nedeniyle Lokum.com'un kapanmasına karar verildi. Lokum.com çalışanlarına da Yemeksepeti çatısı altında başka pozisyonlar teklif edildi.

lokum.com projesinden öğrendiklerimiz de gelecekte hayata geçireceğimiz nice yenilikler için sahip olmamız gereken bilgi ve deneyimin bir parçasını oluşturuyor.

lokum.com ekibine, tüm tedarikçilerimiz ve kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Sevgiler,

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.