The Abraaj Group, Hepsiburada.com'un yüzde 25 hissesini satın aldı!

The Abraaj Group, Hepsiburada.com'un yüzde 25 hissesini satın aldı!

Bir süredir izini sürdüğümüz Hepsiburada.com'un yatırım süreci bu sabah yapılan resmi açıklamayla nihayete erdi. The Abraaj Group yaptığı bu yatırımla Hepsiburada.com'un yüzde 25'inin sahibi oldu.

Hürriyet'te yer alan açıklamaya göre hepsiburada.com bu yatırımla operasyon merkezi, bilgi işlem, CRM ve mobil alışveriş çalışmalarına hız kazandıracak ve Mayıs 2015’te pazar yeri platformunu açmak için kullanacak.

Resmi açıklamada yatırım miktarıyla alakalı bir detay verilmezken, Financial Times The Abraaj Group'un, 400 milyon dolarlık bir anlaşmayla Hepsiburada.com'un yüzde 25'ini satın aldığını paylaşmıştı.

Aldığımız bilgiler Hepsiburada'nın toplam değerlemesinin 400 milyon doların biraz üzerinde olduğunu gösteriyor. Diğer yandan ulaştığımız Abraaj Group yetkilileri ise konuyla ilgili açıklamada bulunmak istemedi.

Sizlerle ilk kez Aralık 2014'te duyum olarak paylaştığımız Hepsiburada.com'un yatırım süreci geçtiğimiz aylarda şekillenmiş ve en son Rekabet Kurumu onayından geçmişti. Bugün ise taraflar resmi açıklamayla bu ortaklığı duyurdular.

Doğan Online çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Hepsiburada.com'un ayda 15 milyon ziyaretçiye hizmet verdiği, 10 yıl içinde gelirini 25 kat artırdığı ve 1 milyar TL ciroya ulaştığı belirtiliyor.

Şu anda ayda 1 milyonun üzerinde ürünü 5 ayrı depodan sevk eden Hepsiburada.com, Abraaj Group ortaklığı Eylül 2015'te Gebze’deki 100 bin m2’lik yeni operasyon merkezini devreye alacak.

hepsiburada istatistik

Abraaj Group Kimdir?

Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Türkiye gibi gelişen pazarlarında yatırımlar yapan Abraaj Grubu 300’ün üzerinde çalışanıyla İstanbul, Mexico City, Dubai, Bombay, Nairobi ve Singapur’daki merkezleriyle 6 bölgede 25 ofis üzerinden faaliyet gösteriyor.

10 sektörde 200'den fazla şirkete yatırım yapan grup, bu yatırımla 2007 yılından beri Türkiye’de 9. yatırımını yapmış oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.