Hepsiburada'nın azınlık hissesini Abraaj Group satın alıyor [Duyum]

Hepsiburada'nın azınlık hissesini Abraaj Group satın alıyor [Duyum]

Türkiye e-ticaret pazarının lideri Hepsiburada'nın bir süredir Abraaj Group ile yatırım görüşmeleri yaptığını duyuyorduk. Bugün ise söz konusu yatırım sürecinin tamamlandığına dair duyumlar aldık. Henüz şirketlerden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı ancak dünyanın önde gelen yatırım gruplarından olan Abraaj Group'un Hepsiburada'nın %20 civarı hissesini, 430 milyon dolar şirket değerlemesiyle satın aldığı konuya yakın kaynaklarımız tarafından dile getiriliyor.

Özellikle rakamlar tarafı şu anda çok bulanık. O yüzden kesin bilgi şirketler tarafından açıklanana kadar net konuşmamız mümkün değil. Ama doğruluğu konusunda büyük oranda emin olduğumuz konu Abraaj Group ile Hepsiburada arasında gerçekleşen bu anlaşma yakın zamanda açıklanacak ve Türkiye internet sektörü için beklenen yüksek değerlemeli yatırımlardan bir tanesi yıl bitmeden tamamlanmış olacak.

The Abraaj Group, Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya, Güney Doğu Asya, Türkiye ve Merkez Asya'da yatırımlar yapan öncü bir özel sermaye fonudur. Şirket sigorta, sağlık, emlak, teknoloji başta olmak üzere 20 farklı sektörde yatırım yapmaktadır. Dünya genelinde 300'den fazla çalışanı bulan şirketin aktif toplamı 2013 yılı itibariyle 7,5 milyar dolardan fazladır.

Konuyla ilgili araştırmalarımız sürüyor, yeni bilgiler alırsak haberimizi güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.