Turkcell, Fizy'yi Müzik uygulamasına entegre etti
Mobil

Turkcell, Fizy'yi Müzik uygulamasına entegre etti

Turkcell'in 2011 yılında satın aldığı ve bir süredir yeniden yapılandırmakta olduğu Fizy, Turkcell Müzik uygulamasına entegre edildi. Turkcell Müzik Android ve iOS uygulamalarına gelen güncellemeyle birlikte, Fizy listeleri artık Müzik uygulamasından erişilebilir hale geldi.

Hatırlayacağınız gibi Turkcell, Fizy'nin geçtiğimiz Ekim ayında iştiraklerinden Turktell ile birleştirilmesine karar vermişti. Gelişmeyle birlikte Fizy'nin Turkcell Müzik bünyesine alınacağı da beklentiler arasındaydı.

Turkcell Müzik arşivine Fizy müzik listelerinin dahil edildiği uygulamanın güncel versiyonuna giriş yapan kullanıcılar Turkcell Müzik ve Fizy logolarını peş peşe görüyor. Bu da Fizy markasını en azından bir süre daha piyasada olacağını gösteren bir başka işaret olabilir.

Turkcell tarafından konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmadı, gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Turkcell Muzik web sitesi oldukça sorunlu... "Yükleniyor" imajı uzun süre takılıp kalıyor. Servisler yavaş çalışıyor sanırım. Müzik indirirken de sorun yaşanıyor. Kullanılabilirlik, radyoların aslında çalma listesi olması, öneri tabanlı müzikler sunmaması ve diğer hataları saymıyorum bile. Müzik arşivi geniş, arada diğer stream servislerinde olmayan müzikleri indirmek için haftalık indirme paketi alıyorum, o kadar.

  2. Aslında benim beklediğim bir hamleydi. Kapanan siteye yaptığı yatırım bu gibi bir hamlenin geleceğini gösteriyordu açıkçası.

  3. Enver Gökmen Enver Gökmen

    Fizy spotify kadar güçlü olabilirdi ama turkcell bu operasyonu yeteri kadar iyi yönetemedi. pazarda çok önde olmalarına rağmen uygulamalarında çok fazla teknik sorun bulunuyordu. 1-2 yıl önceye kadar böyleydi şimdi nasıldır bilmiyorumç