Turktell ile birleşen Fizy, bir Turkcell ürünü haline gelebilir

Turktell ile birleşen Fizy, bir Turkcell ürünü haline gelebilir

Turkcell, 2011 yılında satın aldığı online müzik dinleme servisi Fizy'yi bağlı ortaklıklarından Turktell Bilişim'le birleştiriyor. Turkcell tarafından bugün Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) iletilen açıklamayla duyurulan gelişme, Turkcell'in Fizy ile ilgili bir sonraki adımının ne olacağı konusunda merak uyandırıyor.

Turkcell tarafından yapılan açıklamada, söz konusu birleşmenin "Turkcell Grubu'nun mevcut iştirak yapısının sadeleştirilerek daha verimli hale getirilmesi ve operasyonel maliyetlerin azaltılması amacıyla" yapıldığı belirtiliyor. Ancak Fizy'nin bu şekilde Turkcell bütçesine dahil edilmesi, Turkcell bünyesinde yeniden konumlandırabileceğini de gösteriyor. Birleşmenin ardından Fizy'nin artık Turkcell'in bir ürünü olarak sunulması kuvvetle muhtemel. Bu durumda Fizy markasının Turkcell Fizy olarak değiştirilmesi hatta Turkcell Müzik bünyesine alınması da yine olasılıklar arasında. Yani sürecin sonunda Fizy markasının tarihin tozlu sayfaları arasında yerini alması bile söz konusu olabilir.

Turkcell tarafından bu olasılıklarla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz Nisan ayında yeni tasarımıyla yayına başlayan Fizy'den şirketin istediğini elde edemediği bir gerçek.

Turkcell tarafından SPK'ya iletilen açıklamanın tamamını aşağıda görebilirsiniz:

Şirketimiz Yönetim Kurulu, Turkcell Grubu'nun mevcut iştirak yapısının sadeleştirilerek daha verimli hale getirilmesi ve operasyonel maliyetlerin azaltılması amacıyla bağlı ortaklıklarımız olan Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.'nin ("Turktell Bilişim") devir almak suretiyle Fizy İletişim A.Ş. ("Fizy") ile birleşmesi için gerekli çalışmaların yapılmasına karar vermiştir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.