Hepsiburada'nın hisse satışı Rekabet Kurumu onayında [Son Dakika]
Yatırım

Hepsiburada'nın hisse satışı Rekabet Kurumu onayında [Son Dakika]

hepsiburada.com hisse satisi yatirim2014 sonunda sizlerle Hepsiburada’nın azınlık hissesinin satışına dair bir duyum paylaşmıştık ve bu konuya dair edindiğimiz yeni ve resmi bir bilgiyi daha paylaşmak istiyoruz.

Rekabet Kurumu tarafından bugün "D-Market Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş.'de TurkCommerce B.V.'ye yapılacak pay devrine izin verilmesi" açıklamasıyla bir bildirim yayınlandı. Rekabet kurumuna yapılan bildirimde söz konusu hisse devrine ilişkin oran veya bedel bilgisi yer almıyor ancak bu işlemin daha önce bahsettiğimiz The Abraaj Group yatırımına işaret ettiğini net olarak söyleyebiliriz.

Zira yaptığımız araştırmalar sonucunca Hollanda merkezli bir şirket olan TurkCommerce B.V.'nin kurucuları arasında Abraaj Group'un üst düzey isimlerinin bulunduğunu kesinleştirdik.

Önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler veya açıklamalar ışığında konuyu takip edip güncel bilgileri aktaracağız. Türkiye internet pazarı için büyük bir gelişmenin eşiğinde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Yorumlar (4)
 1. Bir dev daha gitti.

  Geçmiş olsun.

 2. M.akif M.akif

  Uyuyan devdi bence... D market markayı hakettiği yere ulaştıramadı bir türlü. Yazık oluyordu.

 3. Onur Göker (@onurgoker) Onur Göker (@onurgoker)

  Türk internet sektöründe ne kadar başarılı proje varsa, hepsi yabancı firmalara satılıyor. Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi prestijli markaların yerli sermaye olarak kalması lazım. Yatırımla gelişme potansiyeline sahip markaların yabancı iştirakları olmalı.

 4. Fevzi Gungor Fevzi Gungor

  %10 - %20 aralığında bir kısım satış bir kısım yatırım olduğu yönünde duyumlar var. Bence bir satış veya devirden çok, global oyuncularla rekabet hazırlığı var.