Webrazzi’nin yüzde 10 hissesi Selçuk Saraç tarafından satın alındı

Webrazzi’nin yüzde 10 hissesi Selçuk Saraç tarafından satın alındı

Dünyanın önde gelen internet pazarlarına baktığınızda genelde sektörden kazandığını sektöre yatıran girişimcilikten yatırımcılığa geçmiş isimlerin ön planda olduğunu ve pazarlarının gelişimine katkı sağladıklarını görürsünüz.

Bunun en iyi örneği şüphesiz Silikon Vadisi... Bir dönem PayPal'in kurucu kadrosunda bulunan isimler, şirketin satışı sonrasında ya farklı şirketler kurdular ya yatırım fonlarına girdiler ya da bireysel olarak melek yatırımcı şapkası taktılar ve birbirlerine hep destek oldular. Bugün dünya internetinde dikkat çeken birçok girişimin kurucu ya da yatırımcı kadrolarında geçmişi PayPal olan önemli isimleri bu sebeple görürsünüz.

Elbette 70'lerden beri varolan Silikon Vadisi'nin bugüne kadar doğurduğu, büyüttüğü girişim sayısı, bu girişimlerden elde ettiği gelirlerle tekrar sektöre yatırım yapan yatırımcılar göz önüne alındığında Türkiye'de henüz yolun çok başında olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, herşeyin bilincindeyiz ve Türkiye'yi dünya çapında bir internet ekosistemi yapmak için ekibimiz ve destekçilerimizle durmadan çalışıyoruz.

Sözü fazla uzatmadan gelelim haberimizin özüne...

Nisan 2014'te Webrazzi'nin %15 hissesini satın alarak Aslanoba Capital'in ortağımız olduğunu paylaşmıştım. Bugün ise çok değerli yeni bir isim Webrazzi ortakları arasına katıldı...

Mayıs 2013'te kurucusu olduğu şirketi SadeceHosting'i satarak yatırımcı şapkasını takan, kısa süre önce gerçekleştirdiği Sendloop ve Connected2Me yatırımlarıyla dikkat çeken, önümüzdeki dönemlerde halen süreçleri devam eden 10'dan fazla yeni yatırımı ile sektöre enerji katmayı hedefleyen Selçuk Saraç, Webrazzi'nin %10 hissesini satın alarak ortağımız oldu.

selcuk-sarac-3Yeri gelmişken, sizlerle bir de haber içinde haber paylaşayım. Selçuk Saraç yeni oluşumu Spaceman Ventures ile bundan sonraki yatırımlarını yönetiyor olacak. Henüz yapım aşamasında olan web sitesindeki iletişim formundan yatırım ihtiyacı olan girişimciler kendisine ulaşabilirler.

Bu önemli haberleri sizlerle paylaştıktan sonra son olarak şunu da belirtmek istiyorum.

Türkiye'nin en aktif internet yatırımcılarını ortaklarımız arasına almış olmak elbette bizler için çok önemli bir kazanım, ancak yazının başında da belirttiğim gibi Türkiye'nin geleceğine yönelik vizyonumuz çerçevesinde, bu güçbirliğini stratejik olarak da çok önemli bir adım olarak görüyorum.

İnanıyorum ki, bugün bu ortaklığa konu olan Webrazzi ve dolayısıyla sahibi olduğumuz Sosyalmedya.co, önümüzdeki yıllarda yeni oluşumlara da çatı olacak bir yapılanlama ile bölgesel güç haline gelecektir. Ekibimiz, şirket ortaklarımız ve iş ortaklarımızla ilerlediğimiz bu yolda siz değerli okuyucularımızın katkısı bizim için çok önemli. O yüzden önce sizlere teşekkür etmek, ardından da Selçuk Saraç'a aileye hoşgeldin demek istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.