Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e Selçuk Saraç, Projectz ve Arda Kutsal ortak oldu!

Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e Selçuk Saraç, Projectz ve Arda Kutsal ortak oldu!

Türkiye'den çıkan ve büyümesini yıllar boyunca sürdüren SaaS girişimlerden biri olan e-posta pazarlama çözümü Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e tanıdık isimler ortak oldu.

Geçen yıl kurucusu olduğu SadeceHosting'i İngiliz TelecityGroup'a satan Selçuk Saraç, ideasoft, Mekanist, oto.net ve Blesh gibi birçok girişimin de yatırımcısı olan Projectz ve Webrazzi kurucusu ve CEO'su Arda Kutsal, Octeth'ten hisse satın alarak şirkete ortak oldular. Yapılan açıklamada tutar ve değerleme konusunda bilgi verilmezken, yatırımcıların toplam %40 hisse aldığı paylaşılmış.

1999 yılında Cem Hürtürk ve Mert Hürtürk tarafından kurulan Octeth, yaklaşık 1,5 sene önce bir başka girişimleri olan PreviewMyEmail.com'u SMTP, Inc.'e (NASDAQ:SMTP) satarak adlarından söz ettirmişlerdi. 100'ün üzerinde ülkede 20.000'e yaklaşan kullanıcı bulunan Octeth'in Sendloop dışındaki diğer servisleri Oempro, SenderSuite ve DeliveryIPMonitor.

octeth-ortaklar

Sendloop'un kurucu ortağı Cem Hürtürk hisse satışı sonrasında yaptığı açıklamada, "Octeth olarak bugüne kadar hep yüzümüzü dışarı döndük, servislerimizi İngilizce olarak hizmete açarak daha çok kullanıcıya hizmet vermeyi amaçladık. Yatırım sonrasında da bu vizyonumuzda herhangi bir degişiklik olmayacak; Selçuk Saraç'ın teknoloji birikimi, projectz'in SaaS hizmetleri konusunda öngörüsü ve Arda Kutsal'ın gerek yerel gerekse uluslararası internet ekosistemindeki yeri bundan sonra da Sendloop'u dünyanın önde gelen E-marketing çözüm sağlayıcıları arasında öne çıkartacak" dedi.

Yeni ortaklık sonrasında Sendloop'ta ve Octeth'in diğer ürünlerinde nasıl değişiklikler olacağını hep beraber göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.