Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e Selçuk Saraç, Projectz ve Arda Kutsal ortak oldu!
Yatırım

Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e Selçuk Saraç, Projectz ve Arda Kutsal ortak oldu!

Türkiye'den çıkan ve büyümesini yıllar boyunca sürdüren SaaS girişimlerden biri olan e-posta pazarlama çözümü Sendloop'un yaratıcısı Octeth'e tanıdık isimler ortak oldu.

Geçen yıl kurucusu olduğu SadeceHosting'i İngiliz TelecityGroup'a satan Selçuk Saraç, ideasoft, Mekanist, oto.net ve Blesh gibi birçok girişimin de yatırımcısı olan Projectz ve Webrazzi kurucusu ve CEO'su Arda Kutsal, Octeth'ten hisse satın alarak şirkete ortak oldular. Yapılan açıklamada tutar ve değerleme konusunda bilgi verilmezken, yatırımcıların toplam %40 hisse aldığı paylaşılmış.

1999 yılında Cem Hürtürk ve Mert Hürtürk tarafından kurulan Octeth, yaklaşık 1,5 sene önce bir başka girişimleri olan PreviewMyEmail.com'u SMTP, Inc.'e (NASDAQ:SMTP) satarak adlarından söz ettirmişlerdi. 100'ün üzerinde ülkede 20.000'e yaklaşan kullanıcı bulunan Octeth'in Sendloop dışındaki diğer servisleri Oempro, SenderSuite ve DeliveryIPMonitor.

octeth-ortaklar

Sendloop'un kurucu ortağı Cem Hürtürk hisse satışı sonrasında yaptığı açıklamada, "Octeth olarak bugüne kadar hep yüzümüzü dışarı döndük, servislerimizi İngilizce olarak hizmete açarak daha çok kullanıcıya hizmet vermeyi amaçladık. Yatırım sonrasında da bu vizyonumuzda herhangi bir degişiklik olmayacak; Selçuk Saraç'ın teknoloji birikimi, projectz'in SaaS hizmetleri konusunda öngörüsü ve Arda Kutsal'ın gerek yerel gerekse uluslararası internet ekosistemindeki yeri bundan sonra da Sendloop'u dünyanın önde gelen E-marketing çözüm sağlayıcıları arasında öne çıkartacak" dedi.

Yeni ortaklık sonrasında Sendloop'ta ve Octeth'in diğer ürünlerinde nasıl değişiklikler olacağını hep beraber göreceğiz.

Yorumlar (9)
 1. Ali Cin Ali Cin

  Nedense Arda Kutsal'ın ortak olduğu projelerin değerleri açıklanmıyor... Sanırım ilginç :D

  1. aynı fikirdeyim

   1. Hamdi Kalan Hamdi Kalan

    Aynen..!

  2. Kenan T. Kenan T.

   Yanlis okumadiysam yatirim degil hisse satisi olmus. Bu durumda rakamlarin aciklanmamasi cok dogal :)

 2. Mssoylu Mssoylu

  kazanacaklarin yaninda olmak icin herkesle iletisim kurmak guzel fikir tabi. pazari iyi domine etti etohum olsun webrazzi olsun. bundan sonra elde ettikleri ile uretim bandinda daha cok rol alirlarsa iyi olur tabi.

 3. Hayırlı olsun. Umarım özellikle yurt dışı için verimli geri dönüşler alınır.

 4. Nurettin Nurettin

  Arda Kutsalı bu ekosistemi en iyi tanıyanlardan biri olarak yatırım yaparken görmek sevindirici. Tebrikler.

 5. Sendloop'u 2010 yılından beridir kullanıyorum ve altyapı olarak o zaman da harikaydı, şimdi de harika! Geçtiğimiz yıllarda inanılmaz geliştirmeler yaptı Octeth ve global bir oyuncu olmak için de büyük adımlar attı. Cem ve Mert'i kutluyorum, kendileri piyasanın en değerli ve bilgili girişimcilerinden. Yapılan yatırım da şaşırtıcı değil. Herkes için hayırlı olsun.

 6. spam maillere gittikçe ağır yaptırımlar gelirken email marketing konusuna yatırım