SadeceHosting, TelecityGroup tarafından 25 milyon pounda satın alındı
Yatırım

SadeceHosting, TelecityGroup tarafından 25 milyon pounda satın alındı

Türkiye'nin önde gelen hosting çözümleri sunan şirketi SadeceHosting, İngiltere merkezli TelecityGroup tarafından 25 milyon pound karşılığında satın alındı.

Londra borsasına Telecity'nin yaptığı açıklamaya göre 25 milyon poundluk yani 70 milyon Türk Lirası satın alma bedeli nakit olarak ödenecek. SadeceHosting'in finansal hedeflerini tutturması durumunda 4 milyon pounda kadar bir ödeme daha yapılacak.

Sadece Hosting CEO'su Selçuk Saraç'ın görevine TelecityGroup Türkiye operasyonunda Yönetici Direktör olarak devam edeceği yine açıklamada yer alıyor. Yapılan açıklamada TelecityGroup CEO'u Michael Tobin, Türkiye'nin dünyanın en hızlı büyüyen dijital ekonomilerinden biri olduğunu dile getirirken SadeceHosting'in bunda önemli yeri olduğu dile getiriyor. 

Detaylar elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar (28)
 1. Özgün Haber Özgün Haber

  Çok gereksiz bir satış işlemi, ne gerek vardı ki buna.

  1. Buda çok gereksiz bir yorum olmuş. Sektöre 70 milyon nakit giriyor bundan güzel haber mi var.

 2. Açıkcası üzüldüm. Başarılı bir türk firması SadeceHosting'i bir çok toplantıda sunumlarda överek bahsediyorduk. Hayırlısı olsun.

 3. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

  Böyle güzide kuruluşların tamamının yabancılara satılması üzücü. Maalesef son zamanlarda ülkemizde bilişim sektöründe güzide kuruluşlar tek tek yabancılara satılıyor.

 4. Domain Avcisi Domain Avcisi

  Erken satmışlar sanki. Sacede Hosting gibi işini iyi yapan oyuncuların geleceği çok parlak bence.

 5. Umarım kazandıkları parayla inşaat ya da tekstile girmezler ve yeniden bir hosting firması kurarlar.

  Bir şirketi bir yere getirmek başarıdır ama onu satmak değil.

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   Yeniden neden hosting şirketi kursunlar ki. Yeniden bir hosting şirketi kurup şuan sattıkları şirketin büyüklüğüne getirmek çok zor.

 6. M.kahraman M.kahraman

  Sadece Hosting ve ekibini tebrik ediyorum.

 7. Bir Dost Bir Dost

  Yüksek uptime iyi hizmet ve çalışkan bir ekip. Şimdiye kadar sektöre katkılarından dolayı Sadecehosting'e teşekkür ederiz. Ülkemiz internetine hayırlı olsun

 8. Piyasalar her geçen gün daralıyor, en mantıklısı yapılmış. Stressiz 70 trilyon kazanılmış. Fiyat az mı? Az. Ederi daha fazla olabilir miydi? Elbette olabilirdi ama gereksiz falan değil beyler. Stressiz, doğru bir hamleyle güzel bir tutar elde edilmiş. Umarım iyi olur herkes için.

 9. Bana sanki zamaninda kacilmis gibi geliyor. Hosting isi yavas yavas buyuk oyuncularin eline geciyor. Microsoft ve Azure gibi.

  1. siz mikisoft dünyasında kısıldınız heralde.

   azure ne ya yıllardır var olan amazon ws, google app engine ve rackspace gibi diğer cloud hosting sağlayıcılar arasında lafı olmaz.

 10. Yüksek uptime oranımı ? normal paket alanlara değil çok para verenlere yüksek uptime oranı.

 11. Comoyun Comoyun

  İyi ama arkadaşlar neden üzülürsunuyorsunu anlayamadım. Aslında bu bence iyi bir haber. Türk internetine ne kadar çok global oyuncu girerse gelişimimiz de o denli hızlı olur. Ayrıca rekabette bizim için daha iyi olacaktır.

  Birde sadecehosting belki kısa vadede host piyasasına girmeyebilir. Ama uzun vadede adamlar mutlaka gireceklerdir. Bence bu tür satışlar sevinilmesi bir durum.

  Alana da satana da şimdiden hayırlı olsun.

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   Türkiye'de bu sektörde global oyuncu zaten var. Rekabet ortamına gelirsek, rekabetin en bol olduğu bir sektör.

 12. Abdulkadir Abdulkadir

  hepsini geç, ingilizlere satılmasına çok üzüldüm

  1. Evet, ingilizlere satılmışlar hep üzer bu memleketi.

 13. Volkan Yılmaz Volkan Yılmaz

  Sevindirici, harika bir haber. Sektöre katkıları şimdikinin 10 katı üzerinde olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Selçuk Saraç ve tüm çalışanları tebrik ederim.

 14. tebrikler sadecehosting. gerçekten güzel bir satış olmuş ama tamamı yabancılara gitmesi biraz üzücü olsada yinede ben bundan sonrada çok daha başarılı olacaklarına inanıyorum kendileriyle 2 yıldır sunucu hizmeti alıyoruz herşeylerinden hız ve verdikleri sözlerin tam karşılığı bir hizmet almaktan çok memnunuz. bence türkiyenin en kaliteli ve en iyi hosting firması ve yabancı sermayenin elinde başarılı bir şekilde ilerlemeye devam edecektir tekrar kutluyorum

 15. Okan Ari Okan Ari

  Sektörün en iyi firmalarından, çok güzel bir girişim öyküsü. Hayırlı olsun.

 16. Tabip Odası Tabip Odası

  umarım melek yatırımcı olurlar ve yeni girişimcilere detek olurlar. biran evvel hazineden sertifika almaları dileğiyle.

  1. itiraf ediyorum adamın linkine tıkladım yahu :)

   siz sakın tıklamayın mis gibi domaine wordpress içine üniversite bölüm adlarını koymuş başka biiişey yok!

 17. Weburak Weburak

  Nedensiz bir şekilde üzüldüm habere.

 18. Emrah Cengiz Emrah Cengiz

  Bu satışın daha önce gerçekleşeceğini bekliyordum, hatta çevremdekilere iddia ediyordum, 2013'e kısmetmiş. Global kaynaklar tarafından Türkiye'ye yapılan yatırımların, yoğunlukla e-ticaret eksenindeki hareketliliğine farklı kanallardan da eşlik edileceğinin sinyallerini almış bulunuyoruz.

 19. 3 yila takin bir suredir kullandigim hosting firmasiydi. Gayet premium bir hizmet sunuyorlar. Turkiyenin tartismasiz en iyisi. Belki İHS de bu ayarlarda hizmet verdigi soylenebilir. Sektore 70 milyon TL giris olmus anlaminda bakilabilir. Tebrikler.

 20. Aslı Dede Aslı Dede

  Sadece hosting'e "bravo" diyorum. Ancak önce datalarını uçurdukları müşterilerine verdikleri zararı telafi etmeyi öğrenselerdi, ne iyi olurdu. Uluslararası markalarımızın web sitelerini host ediyorlardı. Sözleşme yenilenmesi ile ilgili gelen otomatik mail'e "sözleşmemizi yenilemeyeceğimizi" içertien bir mail gönderdim. Ve gönderdiğim bu mail'den sonra tüm veritabanını yıllık sözleşmemiz sona ermeden sildiler. Ve bunu telafi etmek için de bize en ucuzundan bir hosting paketi önerdiler. Bu daha da ayıp oldu. Sadecehosting'den hizmet almayı düşünenlerin bundan haberi olsun, isterim. Datalarınızın güvenliğini düşünüyorsanız, bir defa daha düşünün, derim...

  1. O kadar önemli siteleriniz var ise bunların yedeğini almanız gerekir. Yıllık ödenecek 50 dolar gibi bir tutardan kaçınmışsınız siz bu konuda...

 21. Muhammet Balun Muhammet Balun

  Ülkedeki gerçekten en ciddiyetsiz hosting firması.

  kesinlikle 'müşteriyi mağdur etme odaklılar'

  reklamlar vererek güven sağlamaya çalışıyorlar ama iş hizmet alınca değişiyor.

  umarım kendilerine çeki düzen verirler.