Hürtürk kardeşlerin girişimi PreviewMyEmail, SMTP tarafından satın alındı

Hürtürk kardeşlerin girişimi PreviewMyEmail, SMTP tarafından satın alındı

Toplu e-posta gönderimi ve analitiği ürünleri sunan SMTP, yerli bir girişim olan Sendloop'un bünyesinde bulunan PreviewMyEmail'i satın aldığını duyurdu.

Sendloop kurucuları Cem HürtürkMert Hürtürk ve Gökhan Özbarut'un bir girişimi olan PreviewMyEmail, e-posta test ve analitik sunan bir servisti. Konuyu biraz daha açacak olursak PreviewMyEmail.com, 48 farklı masaüstü, mobil ve web uygulamasında kullanıcıların e-postaları nasıl görüntüleyeceğini test ediyordu.

Servisi kullanan müşteriler, gönderilen e-postaların nasıl göründüğünü ekran görüntülerinde inceleyebiliyor ve gerekli değişiklikleri yapabiliyordu. Öte yandan PreviewMyEmail, gelen kutusu analitiği, e-postaların açık kalma süresi ve konum bilgisi gibi birçok ayrıntılı veriyi müşterilerine sunuyor.

Paylaşılan bilgiye göre PreviewMyEmail, STMP servislerine entegre olarak servislerini sunmaya devam edecek.

Satın alma haberi hakkında konuşan SMTP Başkanı Semyon Dukach, söz konusu satın almayla beraber inovatif teknolojilerini 9 binden fazla SMTP müşterisine sunacaklarını söylüyor. Semyon Dukach ayrıca SMTP servislerini ise 4 bin 300'den fazla PreviewMyEmail müşterisine sunacaklarının da altını çiziyor.

Söz konusu satın alma anlaşması hakkında her iki taraftan da herhangi bir rakam paylaşılmış durumda değil. Bu yüzden konuyla ilgili bir rakam elimizde bulunmuyor. Ancak Türkiye'den bir yazılım servisinin global bir servis sağlayıcıya satılması inovatif girişimlerin de önünün ne kadar açık olduğunu gösteriyor.

Octeth ve Sendloop'un kurucuları Cem Hürtürk ve Mert Hürtürk'ü başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.