Hizliceviri.com, birinci yaşını 320 bin TL'lik yatırımla kutluyor

Hizliceviri.com, birinci yaşını 320 bin TL'lik yatırımla kutluyor

hizliceviri.com cevirmen ceviri  tercumanYeni haftaya yeni bir yatırım haberiyle giriyoruz. İnternet üzerinden çeviri hizmetleri sunan HizliCeviri.com, 1. yaşını 320 bin TL değerindeki yatırımla kutluyor.

HızlıÇeviri, Aralık 2013'te çeviri hizmeti arayanlarla çevirmenleri buluşturmaya başlamıştı ve yatırımcılarla görüştüğünü Nisan ayında sizlerle paylaşmıştık. Henüz aldığımız bilgiye göre Galata İş Melekleri (GBA) ve BIC Angel Investments üyesi melek yatırımcılar* HızlıÇeviri'nin potansiyeline inanarak 320 bin TL yatırım yapmış.

GBA_BIC_HizliCeviri_Yatirim

12 dilde çeviri hizmeti sunan HızlıÇeviri, karşılıklı olarak internet üzerinden metin aktarımı esas alıyor ve ödemenin de internet üzerinden alıyor. 15 ülkeden 500 çevirmen ile çalışan girişim, hukuktan teknik konulara, web sitesi yerelleştirmeden pazarlamaya kadar geniş bir yelpazede çevirilere aracılık ediyor.

Projelerin teslim süresini kullanıcılara bildirerek iş planının devamlılığını sağlamayı amaçlayan HızlıÇeviri, bu sayede müşteri sadakatini de yakalamayı amaçlıyor.

Hedefte yurtdışına açılmak var

HızlıÇeviri Kurucu Ortağı Serkan Haşlak'tan aldığımız bilgilere göre bu yatırımla beraber yerel pazarda güçlü bir portföy oluşturmak, ekibi büyütmek ve akabinde yurt dışına açılmak hedefleniyor.

Yatırımcı ağını geniş tutmalarının nedenini de büyümeyi hızlandırmak olarak açıklayan Haşlak, 2014'te 3.5 milyon kelimelik iş hacmini geride bıraktıklarının ve bunun ciddi bir bölümünün yurtdışından geldiğinin altını çiziyor

hizliceviri.com cevirmen tercuman Hemen hatırlatalım Nisan ayında 1 milyon kelime çevirisi yapıldığını paylaşmıştık. Yani yüzde 250 oranında bir artış söz konusu ve bu büyüme HızlıÇeviri'nin geleceği hakkında olumlu düşünmeyi kolaylaştırıyor.

Diğer yandan HizliCeviri'nin alan adı uzantısında .net'ten .com'a geçtiğini farketmişsinizdir. Geçtiğimiz günlerde hizliceviri.com'un 6,666 TL'ye satıldığını farketmiştim ve alan adının doğru adrese gittiğini görmüş oldum. Bu küçük yatırımı da HizliÇeviri'nin attığı doğru adımlar arasına ekleyebiliriz.

*Yatırımda yer alan isimler; BIC Angel Investments yatırımcılarından Tolga Ürkmezgil, Çağlar Karataş, Ralf Rıfat Ruso, Sinan Güler, Joachim Behrendt ve Yusuf Azoz, Galata İş Melekleri'nden Kaan Boyner, Emre Kurttepeli, Uğur Şeker, Önder Öztarhan, Umur Özal, Alemşah Öztürk, Ahu Serter, Arif Akdağ, Cem Soysal, Erinç Özada, Melih Ödemiş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.