Paraşüt, şirketler için kredi kartıyla tahsilat özelliğini duyurdu

Paraşüt, şirketler için kredi kartıyla tahsilat özelliğini duyurdu

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Webrazzi Startup'14 sahne alan eDefter burada isim ve marka değişikliğine gittiğini belirterek Paraşüt ismiyle yoluna devam edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz 6 ay içerisinde sistemini oldukça geliştiren Paraşüt yeni özelliklerini duyurmaya başladı.

Kasım 2013'te Revo Capital'den yatırım alan Paraşüt, bulut tabanlı finans yönetim sistemi alanında yeni duyurduğu özelliklerle birlikte yerini sağlamlaştıracağını söyleyebiliriz.

Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı tarafından kurulan Paraşüt, KOBİ’lere bulut tabanlı finans yönetimi ve e-fatura çözümlere sunuyor. KOBİ'lere tahsilat konusunda da yardımcı olan Paraşüt'ü kullanan şirketler, bugün tanıtılan yeni özellikle kredi kartı ile müşterilerinden ödemelerini tahsil edebilecekler.

Paraşüt-OnlineTahsilat

Paraşüt'ü kullanan şirketler tahsilatlarını sisteme tanımlayarak, ödeme alacakları şirketten belirlenen sayfadan kredi kartı ile ödeme talep edecekler. Fonksiyonun öne çıkaran bir diğer yanı da panelin kolay bir arayüze sahip olması ve 3 adımda ödeme yani tahsilatın gerçekleşebilmesi. Servisi kullanmak isteyen KOBİ'lerin istenen tüm bilgileri doğru şekilde vermeleri halinde, 48 saat içerisinde sanal POS'un alınarak online tahsilata başlayabilmeleri garanti ediliyor. Şirketlere sunulan bu hizmet karşılığında herhangi bir koşul ya da taahhüt talep etmeyen servis, sadece tahsil edilen tutar üzerinden %2,5 ve işlem başına 25 kuruş komisyon uygulaması ile ücretlendirme yapılıyor.

Paraşüt'ü kullanan işletmeler aynı zamanda fatura ve ödeme planı oluşturma, vadesi geçen ve gerçekleşen tahsilat ve ödeme bilgisi, ödenmesi gereken KDV, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alışlardaki büyüme eğilimi gibi planlamalarını yapabilmenin yanında bunları analiz de edebiliyor. Özellikle son 6 ay içerisinde yeni özellikler ve fonksiyonlar üzerine odaklanan ekip, yakın zamanda özellikler tanıtacaklarını da belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.