ReklamVidi.com: ReklamStore video reklamcılığa adım atıyor

ReklamVidi.com: ReklamStore video reklamcılığa adım atıyor

Dijital reklam ağı ReklamStore, yeni hizmeti ReklamVidi.com ile video reklam pazarına adım atıyor. RTB tabanlı Reklamvidi, video içeriği olmayan yayıncılara da gelir imkanı sunan VidiWidget yeniliğini getiriyor.

ReklamAction.com gelir ortaklığı (affiliate) ağından sonra 2013 sonunda mobil reklam hizmetlerini ReklamMobi.com altında sunmaya başlayan ReklamStore, yeni video reklam ağında yayıncıların ve yayıncıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor. RTB (Real TimeBidding) teknolojisiyle video reklamların en iyi performansla ziyaretçilere ulaştırmayı hedefliyor.

In-banner, in-stream gibi standart (şurada demolarını görebileceğiniz) video reklam modellerinin yanısıra özel format ve interaktif reklam modelleri de sunan ReklamVidi, video yayını başlamadan önce, başladıktan sonra veya tamamlandıktan sonra reklam gösterimi yapabiliyor.

reklamvidi reklamstore reklam formatlari

ReklamVidi için AOL tarafaından geçen sene satın alınan Adap.tv ile işbirliği içinde olduğunu öğrendiğimiz ReklamStore, reklamverenlere gerçek etkileşim, doğru hedefleme, anlık raporlama, optimizasyon ve interaktivite gibi özellikler sunuyor. Yayıncılar içinse hedefli reklam, gerçek zamanlı rapor, maksimum kazanç ve profesyonel destekle kazanç optimizasyonu vaad ediyor.

ReklamVidi video reklam ağında yeniden hedefleme (re-targeting) altyapısı da kullanılıyor. Kampanyaların en iyi performansı göstermesi için de hem otomatik ve hem de yöneticiler tarafıdan elle (manuel) optimizasyon yapılabiliyor.

VidiWidget ile video içeriği olmayan yayıncılara da kazanç fırsatı sunuluyor

Video içeriği olmayan ancak video içeriklerin etkileşiminden faydalanmak isteyen yayıncılar için sunulan VidiWidget ise benim en çok dikkatimi çeken ReklamVidi hizmeti. VidiWidget, ziyaret edilen web sitesinin içeriğiyle ilgili alternatif videoların gösterildiği, görsel olarak özelleştirilebilen bir reklam modeli. Yayıncı sitenin sağ alt köşesinde açılıyor ve hem reklam gelirini hem de sitede geçirilen süreyi artırıyor.

Herhangi bir içeriğe bağlı olmadan çalışan alternatif video reklam modeli VidiRoll ile zengin medya içerikleriyle özelleştirilebilen 'İnteraktif Reklam Formatları' da ReklamVidi’nin reklamverenlere sunduğu seçeneklerden.

ReklamStore'un güncel durumuna baktığımızda ise 2007 yılında kurulan girişimin 5000'i aşkın aktif iş ortağı, 200'ün üzerinde reklamvereni ile aylık 4.5milyar gösterim yaptığını öğreniyoruz.

Son olarak ReklamStore'un kendi ofisinde eğlence amaçlı çektiği aşağıdaki müzik klibini de aşağıda izleyebilirsiniz. ReklamStore kurucularından Şencan Özen'i videonun genelinde görmek mümkün ama Ali Özen'in 1 saniye için kendini gösterdiği de dikkatimizden kaçmadı. :D

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.