İnternetten otobüs bileti satan ClickBus’a 10 milyon dolar yatırım
Arama
E-Ticaret

İnternetten otobüs bileti satan ClickBus’a 10 milyon dolar yatırım

+tikobus logoRocket Internet’in Tikobus.com.tr adı altında Türkiye’de de faaliyet gösteren girişimi Clickbus.com 10 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı.

Küresel markalarıyla Brezilya, Meksika, Almanya, Polonya, Tayland, Pakistan ve Türkiye olmak üzere yedi ülkede internetten otobüs bileti satışı yapan ClickBus, birinci faaliyet yılının sonunda, Latin America Internet Group, Tengelmann Ventures, Holtzbrinck Ventures ve Rocket Internet’ten 10 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım aldı.

Rakamlarla Clickbustikobus clickbus otobus biletiBir yıl içinde 400 binden fazla yolcuya hizmet veren ClickBus, 180’den fazla otobüs firmasıyla çalışıyor ve 8000’den fazla rotaya otobüs bileti satıyor. 100 çalışanıyla ayda 60.000’den fazla bilet satışı gerçekleştiriyor. ClickBus’ın Türkiye’deki girişimi TikoBus ise 65’ten fazla otobüs firması üzerinden 3 bin 500’den fazla güzergaha bilet satışı yapıyor.

tikobus clickbus otobus bileti omer kucukdereClickBus Türkiye Genel Müdürü Ömer Küçükdere

ClickBus Türkiye Genel Müdürü Ömer Küçükdere, ClickBus’ın havayolları örneğini izlediklerini söylüyor ve 2014 yılı sonunda dünya çapında toplam 1 milyon otobüs bileti satmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

ClickBus iOS ve Android uygulamaları da yakında yayına alınacağını ve yeni yatırımla yeni pazarlara da giriş yapılacağını da Küçükdere’nin verdiği bilgilerden öğreniyoruz.

Havayolu taşımacılığı giderek ucuzlaması otobüs şirketlerinin gelecekteki varlığını sorgulatıyor ama bugünkü rakamlar bu işin potansiyelini ortaya koymaya yetiyor.

Daha önce bu alanda Busbud.com’un aldığı 9 milyon dolar yatırımdan ve Obilet.com’un satışlarından bahsetmiştik. Bakalım yıl sonuna kadar bu alanda önemli yeni bir haber daha gelecek mi…

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Dilek dedi ki:

  Roket’e ait bu tür haberleri daha önce çok okuduk. Webrazzi yine Roket’e alet oluyor anlaşılan..

 2. ndemir dedi ki:

  clickbus’ın iş modelinde farklılaşan nokta nedir ki bu yatırımı alabilmiş?

  1. Anıl Aydemir dedi ki:

   Örgüt adı gibi

 3. erol dedi ki:

  Yarım yamalak bir siteye nasıl oluyorda $10 milyon yatırım alıyor anlamakta zorlanıyorum

 4. indirim kuponu dedi ki:

  Böylesi bir siteye $10 milyon dolar yatırım mı? Sessizce bilgisayarımı kapatıp, inzivaya çekiliyorum…

 5. Ahmet Senocak dedi ki:

  katma degerli hic bir farki olmayan, Turkiye de onlarca ornegi bulunan, ipek alt yapisini kullanan siradan bir bilet sisteminin webrazzi de bu kadar ‘janjan’li anlatilmasi da ayri bir ilginclik.

Bir Yorum Yazın