oBilet 6 ayda 10 binden fazla otobüs bileti satışı gerçekleştirdi [İnfografik]
E-Ticaret

oBilet 6 ayda 10 binden fazla otobüs bileti satışı gerçekleştirdi [İnfografik]

Geçen sene Eylül ayında açılan ve bu yıl Etohum 15 projelerinden biri olmaya hak kazanan oBilet, aradan geçen altı ayda elde ettiği rakamları bir infografik ile paylaştı.

İnfografikte yer alan bilgilere göre şu anda oBilet'te, şu anda 65 otobüs şirketi bulunuyor. Kullanıcılara açıldığından bugüne kadar toplamda 10 binden fazla bilet satmayı başaran girişimin günlük otobüs bileti satış rekoru ise 176.

Şubat ayında mobil uygulamasını da yayınlanan oBilet, şu anda 12 binden fazla indirme rakamını geçmiş durumda. En fazla indirildiği mobil platform ise yüzde 57 oranla iOS olarak belirlenmiş. oBilet'in şu anda 8 bin 500 kayıtlı kullanıcıya ulaşmış olduğu infografikte yer alan bilgiler arasında.

Etohum 40'ta oBilet kurucuları, Webrazzi TV'nin konuğu olarak girişim hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşmıştı. oBilet kurucularıyla gerçekleştirdiğimiz röportajı buradan izleyebilirsiniz.

oBilet tarafından hazırlanan ve girişimin altı ayda elde ettiği rakamları aşağıda inceleyebilirsiniz.

obilet-infografik

Yorumlar (22)
 1. Bana pek inandirici gelmedi, 6 ayda 10bin bilet satilmasi, ayni sektorde olan baska bir sirkette uzun bir sure calistigim icin soyluyorum bunu. Eger gercekse bu rakamlar, tebrik etmek lazim.

 2. Ali Aslantunalı Ali Aslantunalı

  6 Aylık Web girişimi için oranlar gerçekten çok güzel duruyor.1 defasında bilet almıştım.Diğer sitelere nazaran kullanımı kolay ve ara yüzü çok daha çekici açıkçası.Paylaşım için teşekkür ederim.

 3. Turgay Gökay Turgay Gökay

  Siteyi daha önceden biliyorum, beğenmiştim. Mobil uygulamaları da çıkmış, onlar da başarılı olmuş.

 4. Mert Atagören Mert Atagören

  Kullandığım kadarıyla oldukça sade bir tasarım ve kolay bir ara yüzü vardı gerçekten. İnfografik ise oldukça açıklayıcı olmuş, bana göre bu satış değerleri her geçen gün artacak gibi.

 5. Barış Öztekin Barış Öztekin

  Çok severek takip ettiğim bir girişim. Başarılı olmaları çok sevindirici.

  Infografik tasarımı aceleye gelmiş olmalı ki, infografik tasarımı için başarısız bir örnek olmuş.

  Rakamlar iç açıçı. Emeği geçenlere teşekkürler ve tekrar başarılar diliyorum.

 6. Gökhun Çamurdan Gökhun Çamurdan

  Bu kadar yeni bir oluşum için gerçekten güzel rakamlar bunlar. Yaptıkları yenilikleri elimden geldiğince takip ediyorum, mobil aplikasyonları ile bu başarılarının zamanla büyüyeceğini düşünüyorum. Yolları açık olsun

 7. Her kayıtlı kullanıcı başına alışveriş oranı %20'lerdedir normalde.. 8700 kişinin en iyimser hali ile 3000'i alışveriş yapmış olsa kişi başına 3 bilet düşüyor ki sanırım dünyanın 6 ayda alışveriş yapmış üye başına ulaştığı en yüksek rakamdır.. Sanırım burada perakende satışların yanında toptan yada acente satışları da var... Ya da rakamlarda bir yanlışlık..;)

  1. Bilet almak icin uye almak zorunlu degil

 8. Eleştiri Eleştiri

  15-17 Şubat'ta Startup Turkey de Webrazzi ile yapılan ropörtajda şimdiye kadar 5.000 bilet asttık demişlerdi. http://tv.webrazzi.wpengine.com/video/etohum-40-obilet-roportaji/4e77bebed27dc_51093774d3976

  Ya 20 günde iyi bir performans gösterip 5000 daha sattılar, ya o zaman biraz az söylediler, ya da infografik'de biraz şişirdiler.

  Ben kurucuların ve webrazzi'nin yalancısıyım.

  Bu arada bu sektörde bu kadar bilet satılabilir, inanıyorum.

  1. Bahsettiğiniz çekimler Startup Turkey'den yaklaşık 1 ay önce yatırımcı sunumlarından sonra gerçekleşmişti. Montaj sırasında oluşan yoğunluk sebebiyle geç yayına alabildik. Yani bir ay daha ekleyebilirsiniz hesabınıza.

   1. Eleştiri Eleştiri

    Yani 50 günde 5.000 bilet sattılar...

    Infrografiğe göre günlük bilet satış rekoru 176.

    Bu hesaba göre her gün ortalama 100 bilet satıyorlar.

    Mantıklı...

   2. Yorumla Yorumla

    1 ay 20 günde 4 ay 10 günün bileti kadar bilet satmışlar anlamına gelen bir mail. duyda inanma.

    1. Sitenin ilk açıldığı günlerdeki bilet satış rakamıyla, etohum süreci ve daha birçok pr olayları belki reklamlar eklenince yapılan bilet satışı aynı olabilir mi?

 9. Burak Burak

  gerçekten iyi fakat çok reklam yapıldı gayet doğal bu kadar reklama göre

 10. Online Bilet Al Online Bilet Al

  Haberde ve yorumlarda acayip bir gaz ve şişirme var... Kendin pişir ye... Afiyet olsun... Ama yemezler... 10 bin rakamı büyük ama 6 ay da uzun bir süre... Günde 55 bilet yapar... Bu da afedersiniz ama bu kadar yatırım, bu kadar destek, bu kadar reklama göre hiçbir şeydir... Bilet başına 2,5 TL kazanıldığına göre 110 TL eder günlük gelir, burada giderler yok daha?.. Bu 100 TL Google reklamlarını bile karşılamaz. http://terminalim.com/ sitesi bile mütevazı haliyle bu kadar satış yapıyor...

  Bence bu 6 aylık 10.000 rakamı çok düşük. Ama ileride daha fazla satarlar mı satarlar. Para kazanırlar mı? O biraz zor. Bir biletten 2,5 lira kazanmak için 2 liralık reklam yapacaklar.. Online bilet satış sektörü ölmüştür, kimse boşuna yırtınmasın Google'ı zengin etmesin... Çünkü kaldırabileceğinden fazla online satış sitesi var...

  1. adam haklı herkes aynı işi yapıyor

 11. Otobüs Bileti Otobüs Bileti

  Ben biraz açıkçası satış rakamlarını gizlediklerini düşünüyorum, çünkü nerdeyse her aramada ve google reklamlarında varlar. Hatta birçok sitede de tanıtım yazıları varki bunların hepsine para veriyorlarsa gerçekten bu işe ayırabildikleri iyi bir bütçeleri var demektir.

 12. Satışların gerçekten bu kadar az olduğuna bende inanmıyorum.

 13. Son 3 yorum inanılmaz. 3 tane lise öğrencisinin yapabileceği ayarda bilet satış sitesinin reklamını yapmışlar. Başarılı ve güzel olanıda kötülemişler. Birde kendilerince link çıkmışlar. Webrazzi buna nasıl izin veriyor ?

  Bilet satış sektörü sizin gibi acemi "sözde" girişimciler için ölü bir sektördür. Çamur at izi kalsın mantığından çıkın artık.

 14. Abdulkadir Uyar Abdulkadir Uyar

  Sadece 12 tane bileti ben aldim.8.500 kullanici varmis .10.000 tane bilet satisi normal yani.ama su 65 firmayi merak ediyoruk dogrusu

 15. Hd Bilet Hd Bilet

  Her yerde bangır bangır reklam yapan bir bilet sitesi için satış miktarı yüksek değil, ancak bu kadar çok online uçak ve otobüs bileti satış acentesi varken sattığı rakam az da değil.

 16. Bilet Bayi Bilet Bayi

  Merhabalar , Biletbayi.com sitesi olarak Obilet.com sitesinin başarılarının devamını diliyoruz