İnternetten otobüs bileti satan Busbud.com 9 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

İnternetten otobüs bileti satan Busbud.com 9 milyon dolar yatırım aldı

İnternetten otobüs bileti almayı sağlayan Kanadalı girişim Busbud.com, 9 milyon dolarlık Seri A yatırımını ve National Express ile anlaştığını açıkladı.

Kullanıcılarına farklı otobüs şirketlerinden yolculuk seçenekleri sunan Busbud.com, dünya çapında 1,500 otobüs şirketiyle çalışıyor. 89 ülkede 10 binden fazla şehire bilet kesebilen Busbud.com, Türkçe dahil olmak üzere 9 dilde yayın yapıyor ve 20 farklı para biriminde ödeme kabul ediyor.

Mayıs ayında 1.2 milyon dolar tohum yatırım alan Busbud'ın yeni yatırım turunda OMERS Ventures ve Revolution Ventures birlikte katılmış.

busbud otobus bileti

Tabi ilk yatırımcılar iNovia Capital ve Real Ventures da bu tura katılmaktan geri kalmamış. 3 kişilik kurucu ekibe sahip Busbud.com, yönetim ve danışman kadrosuna da Travelocity, TripAdvisor, Expedia ve Facebook'tan yeni isimler eklemiş.

Busbud, National Express anlaşması ile Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'da 1600 yeni noktayı ulaşım ağına eklediğini de paylaşıyor. Daha dün Yandex'in Seferler adlı hizmetini tanıtmış ve Yandex'in Biletall.com ile işbirliğine gittiğinden bahsetmiştik ki yaptığımız aramayla Busbud'ın da Türkiye'deki otobüs bileti satışlarını Biletall.com'a yönlendirdiğini görüyoruz.

busbud otobis bileti internetten

Bu alandaki girişimler doğudan ve batıdan Türkiye'ye doğru yaklaşırken yurtiçinde bir girişimin yatırım alıp almayacağını merakla bekliyoruz.

Yorumlar (7)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Ülkemizdeki otobüs firmaların büyük bir çoğunluğu İpek Bilgisayar alt yapısını kullanıyor. Bu tarz bilet satış siteleri de bu alt yapıyı kullanıyor. Fiyatlar otobüs firmasının fiyatlarıyla aynı iken, bu tarz onlarca sitenin çok büyük katkısı olmuyor. Fiyat olarak cazip olması lazım. Taksitli satışlar olmalı. Bunları sağlayamayan sitelerin hiçbir esprisi bulunmuyor. Firmanın kendi resmi sitesinden almak daha mantıklı.

 2. Bekir Ersin Öztekin Bekir Ersin Öztekin

  İbrahim bey,

  www.biletall.com'da Paypal, BKM Express, Kredi kartına tek çekim ve taksitli ödeme seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca şu anda Paypal ile alışveriş yapan her müşteriye 5 TL indirim sağlanıyor.

  Yani taksitli satışlar başlayalı çok oldu; indirimden de faydalanmanızı tavsiye ederim.

  1. Tespitçi Tespitçi

   İbrahim Bey'e ulaşamamış olmanız sizin kabahatiniz. Potansiyel bir müşteriye ohooo biz onu çoktan yaptık temalı yorum yapmak çok doğru gibi değil sanki. "Taksitli satışlar başlayalı çok oldu." diyene kadar, sunduğunuz faydayı insanlara anlatabilmiş olsaydınız şu cümlelere gerek olmayacaktı sanırım.

   1. Bekir Ersin Öztekin Bekir Ersin Öztekin

    Güzel tespit tespitçi. Seni bunun için tebrik ederim.

 3. İpek Bilgisayar=biletall.com

  ayrıca biletall sitesinde olan tüm otobüs firmalarının kendi internet sitelerinin altyapıları da ipek bilgisayara yani biletalla aittir. Herhangi bir otobüs firmasının internet sitesinde sefer aratın, bir koltuk seçin, açılacak sayfanın altında bunu göreceksiniz. biletall, biletbilet.com , cepyol, obilet gibi sitelerde bu firmaların hepsini tek aramayla görebilir ve ihtiyaca en uygun sefere ve fiyata göre tercih yaparak bilete ualaşabiliyor insanlar. Üstelik firmaların ödeme seçeneklerinden fazlası da yavaş yavaş bu tarz sitelerin özelliklerine ekleniyor. ayrıca farklı seyahat kategorileri de zenginleştiriyor ve ziyaretçiye daha farklı seçenek sağlayan bir portal konumuna gelebiliyorlar.

  1. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

   Arkadaşlar milliyetcilik yapacağım biraz :) paranın ülkemizde kalmasını isteyenler türk sitelerin den alışveriş yapsın lütfen :)

 4. Bence bu sitenin öyle bir ayrıcalığı yok ve tanınırlığı vs. neredeyse yok denilecek kadar az.Elbet Türkiye'den benzer girişimlerde bulunanlar var.

  Çok çalışmalılar açıkcası.