Yandex.Seferler online bilet toplayıcılarına göz kırpıyor
E-Ticaret

Yandex.Seferler online bilet toplayıcılarına göz kırpıyor

Ülkemiz nüfusunun yüzde 20'sinin seyahat halinde bulunduğu bayram öncesinde, Yandex yeni servisi Seferler'i tanıttı. Ulaşım toplayıcısı diye kısaca tanımlayabileceğimiz Yandex.Seferler Türkiye içerisinde karayolu, havayolu, denizyolu ulaşımını biraraya getirmiş.

İki şehir arasında anlık seyahat alternatiflerini toplayan Yandex, bekleme süresinden yolculuk süresine kadar her bir seçeneği gösterirken yurt dışı ulaşımı ihmal etmemiş. Yandex.Seferler yurt dışı biletler de havayolu ulaşım bilgilerini gösteriyor ama bu yönde ulaşım alternatifleri diğer havayolu toplayıcı sitelere göre oldukça kısıtlı. yandex-istanbul-ankara

Uçuş bilgileri, otobüs seyahat bilgileri, vapur kalkış saati gibi önemli bilgileri gösteren Yandex.Seferler, biletlerin satın alınabilmesinin de önünü açmış. Karayolu ulaşımında Türkiye'nin önemli bile sitelerinden biletall.com entegrasyonuna sahip Yandex.Seferler havayolunda da yine biletall.com'u tercih etmiş.

yandex-biletall

Yandex Rusya'da sunduğu aynı serviste farklı online seyahat acentalarından bilgiler toplayarak kullanıcıların aynı ulaşım için daha ekonomik olmasını sağlıyor. Türkiye'de yeni hizmete alınan servisin diğer acentaları ne zaman kapsayacağı ile ilgili herhangi bir açıklama bulunmadığını da belirtelim.

Yandex yeni servislerle hem kullanıcısının ilgisini çekiyor hem de gelir elde etme konusunda çeşitliliğini artırıyor. Rusya'da ödeme sistemi dahil olmak üzere online odakta çeşitli hizmetler veren Yandex'in ülkemizde devreye alacağı yenilikleri birlikte göreceğiz.

Yorumlar (4)
  1. Reliyon Reliyon

    Tek eksik fiyat yazmaması. Fiyatı da yazsaymış süper olurmuş..

  2. Sistemin oturması lazım gölcük'ten ankara yapayım dedim maşallah 3-4 aktarma gösteriyor halbuki buradan direk Ankara'ya 3-4 tane firmanın seferi var.

  3. Suatsaygin Suatsaygin

    Kısıtlı bilgiler veriyor, bir örnek yaptım otobüs seferi için. Metro ve Ulusoy gibi firmaların bilgileri gelmedi. Biraz daha geliştirilmeli.

  4. Zamanla oturacaktır İnşallah.