250 bin dolarlık alan adıyla UcakBileti.com, hızlı büyümesini sürdürüyor [infografik]

250 bin dolarlık alan adıyla UcakBileti.com, hızlı büyümesini sürdürüyor [infografik]

Ucakbileti.com'un 2011 yılında 250.000 dolar gibi rekor bir bedelle satın alındığını hatırlayanlar olacaktır. 2013 yılında ise bu alan adının Reklam Z'nin kurucusu Orkun Tekin'e geçtiğini paylaşmıştık.

Az bilinen bir şey ise 2013 yılı sonuna gelindiğinde UcakBileti.com yayına başladığı ve bugün başarılı bir projeye dönüşmüş olduğu.

Öncelikle mantıklı bir işbirliğiyle UcakBileti.com'un üzerindeki ölü toprağının nasıl attığından bahsedelim. Dijital taraftaki başarılı girişimcilerden Orkun Tekin, B2C tarafında şu anda Türkiye'nin en çok bilet satan çevrimiçi kanalı Alobilethatti.com ile anlaşarak projenin Eylül 2013'te başlatılmasını sağlamış.

Aralık 2013'te yayın hayatına başlayan projenin liderliğini de İbrahim Bakış üstlenmiş ve proje başarı merdivenlerini tırmanmaya başlamış.

Arama motoru optimizasyonunda hedeflenen yerlere yavaş yavaş gelmeye başlayan Ucakbileti.com, ‘uçak bileti’ jenerik ismi ile tam eşleşme sağlayarak ilk sıraya yerleşmiş. Ayrı bir şirket bünyesinde konumlandırılan UcakBileti.com, şu anda farklı havayolu şirketlerinin biletlerinin satın alınabildiği bir e-ticaret sitesi olarak hizmet veriyor ve bu alanda bir numaralı adres olmak istiyor.

Rakamlar konuşuyor

UçakBileti.com alan adının getirdiği olumlu etkiyle aylık 2 kat büyüme hızı yakalamayı başarmış. Şimdiye kadar 35 binden fazla kişiyi uçuran Ucakbileti.com'da 5 milyondan fazla sorgu yapılmış.

2014'te yaklaşık 3 milyon kişi ziyaret etmiş ve ziyaretçilerin yüzde 18.7'si devamlı müşterisi olmuş. Şimdiye kadar satılan 15 bin tek yön ve 8 bin 500 çift yön biletin yaklaşık 1/4'i mobil cihazlar ve tabletler üzerinden satın alınmış. Aylık 7 rakamlı cirolara çıkmayı da başarmış.

Kısacası önemli bir alan adı başarılı bir iş modeli ve alanında tecrübeli kişilerle oldukça iyi bir işe dönüştürülmüş. Darısı diğer jenerik alan adlarının başına...

ucakbileti.com ucak bileti satin alma

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.