UcakBileti.com Orkun Tekin tarafından satın alındı

UcakBileti.com Orkun Tekin tarafından satın alındı

Haziran 2011 Nokta Domains tarafından 250 bin dolara Norma İnternet tarafından satın alınan UcakBileti.com'un bir süre önce Reklamz'nin kurucusu Orkun Tekin tarafından satın alındığını gördük. Alan adına ait geçmiş kayıtlara baktığımızda Şubat ayında Reklamz'ye geçen alan adı Nisan ayında Orkun Tekin'e transfer olmuş.

Transfer esnasında dikkatimi çeken bir detay da geçiş esnasında bir süre alan adının Devrim Demirel'in e-posta adresi ile yönetilmiş olması. Tahmin ediyorum ki, ikilinin farklı alanlarda ortaklığı bulunduğu için, alan adının satın alınma sürecinde Devrim Demirel'in bu konudaki tecrübelerinden faydalanmayı tercih ettiler.

Konuyla ilgili Webrazzi okuyucularının bileceği gibi Norma İnternet, internet üzerinden bitkisel ilaç ve yeşil kart çekilişine katılım hizmeti satan bir şirketti. Ancak bir süre önce sektörden duyduğumuz kadarıyla şirket yaşadığı sıkıntılar neticesinde kapandı. Şu anda son durum nedir bilemiyoruz.

O dönemlerde 250 bin dolar gibi dikkat çeken bir bedelden satın alınan UcakBileti.com'un ardından Norma İnternet toplam 290 bin dolara da Cetech'in sahibi olduğu ve aralarında Spor.net, Müzik.net, Sinema.net gibi jenerik alan adlarının bulunduğu bir başka portföyü satın almıştı.

Satın alınan alan adları ile ilgili bir dönem projeler geliştirileceğine dair duyumlar almamıza rağmen, sonrasında Norma İnternet'in kapanması ile konuyla ilgili sessizlik baş göstermişti.

UcakBileti.com alan adını satın alması ile ilgili Orkun Tekin'le görüştüm. Satış rakamı ile ilgili bilgi vermedi ancak alan adı özelinde yeni ve kuvvetli işbirliği tekliflerini şimdiden almaya başladığını ve sektörün önemli yatırımcıları ile görüşme halinde olduğunu belirtti. Orkun Tekin, alan adı ile ilgili ilerleyebileceği bir diğer yol olarak da kiralama seçeneğini düşündüğünü söyledi. Bu konuda da teklifler aldığının altını çizdi.

Kişisel olarak UcakBileti.com alan adını henüz Norma İnternet satın almadan önce, Nokta Domains bünyesindeyken takip etmiştim. O dönemlerde bile önemli bir havayolu şirketi tarafından satın alınmak istediğini öğrenmiştim. Ayrıca tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de internet üzerinden uçak bileti satışı ve turizm odaklı projeler yükselişteyken bu alan adının değerli bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

İlerleyen dönemlerde Orkun Tekin UcakBileti.com'u nasıl değerlendirecek bilinmez ama bu alan adının geçtiği daha birçok haber duyacağımızı şimdiden tahmin edebiliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.