Food Panda Rusya'nın en büyük yemek sipariş girişimi Delivery Club'ı satın aldı

Food Panda Rusya'nın en büyük yemek sipariş girişimi Delivery Club'ı satın aldı

İnternetten yemek sipariş girişimi Foodpanda, agresif büyümesini bu kez bir satın almayla sürdürüyor. Rusya'nın 2 bin 500 restoranlık lider girişimi Delivery Club artık Foodpanda'nın.

Rocket Internet girişimlerinden olan ve The Europas 2014'te en iyi e-ticaret girişimi seçilen Foodpanda, 2015'te 50 ülkeye ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Satın alma bedeli açıklanmadı ama Rusya'nın bu alandaki en önemli girişimi ismini değiştirmeden bünyesine katmış oldu. 2009'da kurulan girişim Rusya'nın 18 şehrine yayılan bir hizmet sunuyor.

internetten online yemek siparisi delivery-club.ru

Toplamda 50 milyon dolara yakın yatırım toplayan Foodpanda, özellikle Avrupa'da Delivery Hero ve Just Eat gibi rakiplerle de mücadele ediyor. Tabii Foodpanda'nın yüzünü özellikle Asya'ya döndüğün belirtmekte fayda var. Diğer yandan Delivery Hero'nun Türkiye pazarına giriş yapacağını da paylaşmıştık ama halen net bir adım atılmış değil.

Belirtmemiz gereken bir diğer nokta da YemekSepeti'nin daha önce adım attığı Rusya pazarından yaklaşık 2.5 yıl sonra çekilmiş olması. Foodpanda'nın pazar lideri bir girişimle Rusya pazarına adım atması da Rusya'nın zor bir pazar olduğunu düşündürüyor.

Türkiye pazarının da YemekSepeti'nin egemenliği altında olduğu malum ki bu noktada Samwer Kardeşler'in yani Rocket Internet'in Yemeksepeti'nin ortağı olduğunu paylaşmakta fayda var. Delivery Hero, bu yılın ocak ayında 88 milyon dolar yatırım almıştı ancak halen Türkiye pazarında hizmet vermeye başlamadı ve bu YemekSepeti'nin çetin bir rakip olduğuna işaret ediyor. Bundan sonra neler olacağını merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.