x

Delivery Hero, Webrazzi ofisinde Türkiye planlarını paylaşıyor [Canlı Yayın]

delivery heroWebrazzi ofisinde bugünki misafirlerimiz Delivery Hero Kurucu ortaklarından İş Geliştirmeden Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Nikita Fahrenholz ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Yöneticisi Claude Ritter.

Online yemek siparişinde Avrupa ağırlıklı olarak dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veren Delivery Hero’nun kuruluş hikayesini ve şu andaki durumunu konuşacağımız canlı yayınında şirketin Türkiye pazarı hakkındaki düşüncelerini de öğrenmeye çalışacağız.

Twitter üzerinden @webrazzi veya @ardakutsal ‘ı mentionlayarak sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (15)

 1. Please invest Turkey Market, there are many people dont want to use yemeksepeti. Yemeksepeti try to dominate market, kill the competition. They put serious obligations to restourants and restourant owners dont pleased but there is no alternative. So your service too important to shape market. I am just a simple user who have to use yemeksepeti unfortunately. Go Delivery Hero Go 🙂

  Cevapla
  • Ahmet Zorlu |

   Nice comment, but there are alternatives, such as Menuburada.com, Yemekdemek.com, İstelezzet.com. But Yemeksepeti is leader with 99%…

   Cevapla
 2. Ahmet Zorlu |

  Yemek siparişi piyasası cidden karıştı, bence bu işten en çok kazançlı çıkacak olanlar bu sitelerin yapacağı reklam harcamalarından yararlanacaklar. Google Adwords, yemek siteleri, menü siteleri vs. Yemek Sepeti ilk kez gerçek bir rakiple uğraşacak. komisyonlarından bıkan restoranlar için de iyi olabilir.

  Cevapla
 3. Nikita bro. and Claude you guys rock!Congrats!!

  Cevapla
 4. Almanya’da gercekten pazar lideri olduklarindan yana suphelerim var. 10 aydir Almanya’da yasayan biri olarak, buradaki arkadaslarimin sebebini bilmedigim bir antipatileri var, ve bana her zaman pizza.de’yi kullandiriyorlar.

  Ayrica kuruluslari sirasinda pizza.de’den data caldiklari icinde yaklasik 60bin euro para cezasi almislar.
  http://venturevillage.eu/delivery-hero-ceo-fabian-siegel-exit

  Benim hosuma gitmedi Turkiye pazarina girmeleri, zaten Turk girisimcilerinin elinde olan cok fazla pazar yok.

  Cevapla
 5. turkiyede yemeksepeti gibi iş yaparmı o bilinmez? pazarlama stratejileri cok farklı bakış acısından yapılırsa tutar!

  Cevapla
 6. Diğer ülkelerdeki servislerini kısaca gezip araştırdım en önemli farkları dükkanlar için uyguladıkları komisyon oranları servislerinin işlevselliği. Pazarlama olayını iyi yaparlarsa %99’a ortak olabilirler diye düşünüyorum.

  Cevapla
 7. Bu pazarı sadece yemeksepetine yedirmeyecekler bundan emin olun.

  Cevapla
 8. Her sektör rekabeti hak ediyor, yemeksepeti de sonsuza kadar tek kalmayacak. Bunu yapabilecek firma pazara çok farklı bir noktadan yaklaşmalı diye düşünüyorum. Delivery Hero yöneticileri ya çok fazla bilgi vermek istemiyorlar, ya da söylemlerinden yemeksepetinin aynısını yapacaklar olarak algılıyoruz. (Yemeksepetinden daha yeni bir site oluşturacakları dışında)

  Pazara yeni ve büyük bir firmanın girmesi güzel olacak.

  Cevapla
 9. Konuyla biraz alakasız olacak ama arka planda ki webrazzi (duvar tasarımı) sticker mi? Bunu nasıl temin edebiliriz kendi firmamız adına bu konuda bilgi verebilecek var mı?

  Cevapla
 10. They are totally right, yemeksepeti’s UI is totally old fashion, but for sure it is not enough to get a share from the market. People are accustomed to this old fashion site and a better UI won’t be a better choice. Yemeksepeti’s know-how is another issue. I really wonder, how and what are they going to do. We will see.

  Yemeksepetinin eski UI’si hakkinda cok hakliliar, ama kesinlikle bu yeterli degil. İnsanlar bu eski ve kalabalik tasarima alisti artik. Yemekspetinin know-how’i da cok buyuk. Siparisler hakkinda cok ilgililer suphesiz. Nasil ve ne yapacaklarini merak ediyorum.

  Cevapla
 11. Levent Cem Aydan |

  Arda you’re a funny guy.

  Cevapla
 12. Hakan Çalışkan |

  Bence Deliveryhero kurucularını bekleyen en önemli tehlike, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın’ın öfkesi. 🙂 Bilenler bilir, Nevzat Bey yeri gelince dağları yakıp yıkan bir karaktere sahiptir. Eğer Deliveryhero olur da pazarda başarı göstermeye başlarsa Nevzat Aydın direkt Berlin’deki merkez ofisi basar diye düşünüyorum. 🙂

  Cevapla
 13. yemeksepeti bir yandan “kredi kartınız bizi hiç ilgilendirmiyor” diyerek müşterilerin işini kolaylaştırıyormuş gibi gözükse de, aslında restoranların kayıtlı ekonomiye geçmemesine yol açıyor.

  deliveryhero eğer online ödeme alırsa bu noktayı nasıl çözecek acaba

  Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *