Pembepanjur.com'a da erişim engeli geldi (Güncelleme)

Pembepanjur.com'a da erişim engeli geldi (Güncelleme)

Günün maalesef ikinci erişim engelleme haberi de geldi. Bilimsel eşleştirme yapan arkadaşlık sitesi olarak tanıttığımız Pembepanjur.com da dün itibarıyla erişim tedbiri konuldu ve siteye erişim engeli bugün aşamalı olarak devreye girdi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından alınan idari tedbir kararının 5651 sayılı kanuna istinaden yapıldığını görüyoruz. Ancak Pembe Panjur kurucularından Haluk Akın, sitenin tüm içeriği kontrol edildiği için 5651 kapsamına giren hiç bir şeyin yer almadığını söylüyor. Konuyla ilgili bir ekibin Ankara'ya gidip orada daha detaylı bilgi ve çözüm arayacaklarını da ekliyor. Kendileri de dün öğleden sonra kullanıcı telefonları ile bu durumu öğrenmişler.pembe panjur engelleme

Yaptığı bilimsel eşleştirme ile Türkiye’nin en ciddi arkadaşlık sitesi olmayı hedefleyen Pembe Panjur, 2011 yılında Etohum 40 girişimleri arasına girmeyi başarmış ve aynı yıl Etohum A.Ş.'den de yatırım almıştı. Başta engel kararının gerekçesi olmak üzere tarafımıza ulaşacak yeni bilgilerle haberi güncellemeye devam edeceğiz.

GÜNCELLEME: Biraz önce yaptığımız kontrolde Pembepanjur.com için konulan idari tedbir kararının kaldırıldığını gördük ancak Pembepanjur.com'a erişmek halen mümkün değil. Erişimin kısa sürede açılacağını tahmin ediyoruz. Diğer yandan idari tedbir kararının bir hata olup olmadığını onaylamış değiliz.

Haluk Akın'dan gelen açıklamayı aşağıda paylaşıyoruz;

"Pembe Panjur ekibinin önemli bir bölümünün tek iş tanımı 365 gün boyunca kullanıcıların paylaştığı içeriği denetlemektir. Başta bütün fotoğraflar olmak üzere siteye eklenen tüm içerik moderasyon ekibinin kontrolü sonrasında yayına giriyor. Tüm içerik sadece uygunsuz olması değil, sahte olma olasıklarını da azaltmak pek çok farklı kontrolden geçiriliyor. Her tür içerikle ilgili her şikayet de ivedilikle cevaplanıyor. Dolayısıyla uygun olmayan bir içerik barındırmamız mümkün olmadığını biz Pembe Panjur ekibi olarak başından beri biliyorduk.

Bugün öğlen Ankara'ya uçtuk, Ankara'da Av. Gülşah Deniz'le birlikte TİB'e elden itiraz dilekçesi vermeyi planlamıştık. Uçaktan indiğimizde tedbir kararının kalktığını öğrendik. Şu anda ne sebeple bu tedbir kararı alındı bir bilgimiz yok, ancak bunu öğrenmek için gerekli tüm başvuruları yapacağız."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.