etohum Fonu 2011 Yatırımını Gideros Mobile ve PembePanjur.com'a Yaptı

etohum Fonu 2011 Yatırımını Gideros Mobile ve PembePanjur.com'a Yaptı

Burak Büyükdemir'in kurucusu olduğu etohum, 2011 yılı içinde 18 melek yatırımcının sağladığı kaynakla oluşturulan etohum fonu ile yatırım yapacağı şirketleri seçti.

Oyun geliştiricilerin bir oyunu birden fazla platforma taşımasına olanak sağlayan Gideros Mobile ve bilimsel eşleştirme yöntemiyle üyelerine ciddi ilişki kurabilecekleri bir arkadaşlık platformu sunan PembePanjur.com bu yıl etohum fonundan yatırım alan şirketler olarak seçildiler.

Gideros ve PembePanjur.com'a gerçekleşecek yatırımla, fona katkı sağlayan 18 melek yatırımcının her biri kurulacak şirketlerde hisse sahibi olacak.

Aldığımız bilgiye göre şirketlerin her birine toplamda 100.000 TL'ye yakın yatırım gerçekleştirilmiş ve tüm yatırımcılar %1 hisse sahibi olmuşlar.

etohum fonunun yatırım yapacağı şirketleri seçen ve ortak olan melek yatırımcıların listesini aşağıda paylaşıyoruz:

Nevzat Aydın Melih Ödemiş Burak Divanlıoğlu Serkan Borançılı Aydonat Atasever Ersan Özer Tümay Asena Burçin Didinedin Emre Kurttepeli Erdem Yurdanur Tarkan Onar Orkun Tekin Sina Afra Kerim Türe Dr. Haluk Elçi Kerim Baran Ari Keşişoğlu Burak Büyükdemir

etohum bu yıl ilk olarak böyle bir oluşuma gitmişti ve kabul etmek lazım, son derece zor bir çalışmaya imza atılmıştı. 2 şirkete gerçekleşen yatırımı etohum fonu için önemli bir başlangıç olarak görüyorum.

Burak Büyükdemir'le de yaptığım görüşmelerden bildiğim kadarıyla, önümüzdeki dönemlerde hem daha büyük fon değerleri hem de daha farklı bir yapılanma ile bu oluşum yoluna devam ediyor olacak.

Hem etohum fonu kapsamında yatırım gerçekleştiren yatırımcıları hem Burak Büyükdemir'i, hem de yatırım almaya hak kazanmış girişimcileri tebrik ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.