Bilimsel Eşleştirme Yapan Arkadaşlık Sitesi: PembePanjur.com [İnfografik]
Girişim

Bilimsel Eşleştirme Yapan Arkadaşlık Sitesi: PembePanjur.com [İnfografik]

Pembe PanjurEthoum 40 girişimlerinden biri olan Pembepanjur.com, yaptığı bilimsel eşleştirme ile Türkiye'nin en ciddi arkadaşlık sitesi olmak istiyor.

Hem PembePanjur.com'dan biraz bahsedelim, hem de yaptığı bilimsel değerlendirmelerden çıkardığı sonuçlarla hazırladığı 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel infografiğe göz atalım.

Pembe Panjur'un kurucuları Haluk Akın ve Seda Berber. 1 Ocak 2010'da açılan servise şu ana kadar 219.000'i aşkın kayıt alınmış ve Etohum fonu için yatırım görüşmelerine başlanmış.

Üyeler arasında direkt arama yapamadığınız Pembe Panjur'da, sadece karakter analizinize uygun üyeleri görebiliyorsunuz. Gelir modelini üyelerle kurulacak iletişim için haftalık, aylık, 3 aylık veya 6 aylık abonelik paketleri üzerine kuran Pembe Panjur, 20'den fazla değerlendirme ve coğrafi eşleştirme ile üyeleri arasında en uyumlu kişileri tanıştırmayı amaçlıyor.

Pembe Pamjur'un hizmetleri doğrultusunda hazırladığı infografik de Türk insanının arkadaşlık ve evlilik üzerine bir takım tercihlerini genel olarak bize gösteriyor. Örneğin Pembe Panjur'a göre kadınların bir erkekte en çok önem verdiği konu eğitim, erkeklerin bir kadında en çok önem verdiği konu ise kilo olarak belirlenmiş. Eğitimde alt sınır ise iki cinsiyet için de lise gibi görünüyor.

Yapılan sorgulara göre kadınlar maddi duruma erkeklerden daha fazla önem veriyor. Tanışılacak kişinin ne kadar uzak mesafede olduğu ise üyelerin yarısına göre sorun olarak görülmüyor.

Pembe Panjur, şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere %53'ü 30 yaşın altında bir üye profiline sahip görünüyor. Nasıl gelişeceğini ise zaman gösterecek.

Pembe Panjur Infografik

Yorumlar (7)
 1. Tutku Sepeti Tutku Sepeti

  PembePanjurun yolu açık olsun!! güzel tasarım ve profesyonel yaklaşım.. Bu tip girişimlere daha çok ihtiyacımız var!

 2. Meltem Aydoğdu Meltem Aydoğdu

  edarling, eçift, evlilikmerkezi.com'dan ne farkı var anlamayamadım zaten bütün bu siteler ( pembepanjur dahil ) testlerini eharmony.com'dan almış :)

  Öncelikle kafamı karıştıran yapılan şeyin karakter veya kişilik analizi olmadığı. Kafası biraz çalışan herkes "sigara içiyor musun, boyun kaç, sevgilin sigara içsin mi?" gibi soruların karakter analizi olmadığını anlar. Bu tarz bir testle eşleştirme yapılıyor iyi güzel de karakter analizi demeyin bari "millet anlamaz yaz gitsin" pek güzel durmuyor, insanlar o kadar cahil değil.

  Evlilikmerkezi.com mesela bilimsel eşleştirme sistemi demiş bu daha mantıklı duruyor.

  Tutku Sepeti şaka mı yapıyor onu da anlamadım açıkçası. Eharmony bu tarz siteleri umursayıp dava açsa hepsini süründürür hepsi klon siteler, bütün testler tasarım şablonu dahi onlardan alınmış. Tutku sepeti, yukarıda yazdığım siteleri inceleyin derim.

 3. Meltem Aydoğdu Meltem Aydoğdu

  Ayrıca bilimsel mi gerçekten? hangi bilim insanları yapmış isim var mı?

  Bilimsel yazmak bu sitelerde moda sanırım, bilimsel kelimesini böyle boş boş kullanıp her yere yazan da bir biz varız dünyada. :)

  1. Seyyah Çelebi Seyyah Çelebi

   Bilimsel yazıcak ki, para kazanacak, yonja o bu bir sürü siteye bakarsan eline üç kuruş para geçirip arkadaşlık sitelerine üye olmuş erkek ve kadınları görürsün, bu sitelerde pazarın farkında, yolunacak kaz bekliyorlar...

 4. Bu tarz sitelerde bir ilk veya büyük bir yenilik görmek biraz hayal. Ana mantık pastadan bir dilim kapabilmek. Sadece egosunu tatmin etmek için üyle olmuş %20 lik bir bayan oranına karşılık, bir şeyler için ümidi olan %80 civarındaki yurdum erkeği konsepti devam edecektir.

 5. Aşağıdaki arkadaşın eharmony açıklamasından sonra iki siteyi karşılaştırdım. Açıkcası biri birinden çalmış :) Tasarımları bile çalmış. Artık yabancılar ne hallere düştüler bizim projelerimizi çalıyorlar aynen kopyalayıp ya.. soruları bile aynı :) Neyse. İnsanların ekmekleriyle dalga geçilmesinden hoşlananmam. Ama en azından tasarımı değiştirin.

 6. www.inlovia.com işte o zaman klon olmayan Tr de bir ilk