Günlük araç kiralama girişimi Otoredi.com, Kurthan Tarakçıoğlu tarafından satın alındı

Günlük araç kiralama girişimi Otoredi.com, Kurthan Tarakçıoğlu tarafından satın alındı

Günlük araç kiralama alanına 2012 yılında Hizliarackirala.com adıyla giren Otoredi.com, otomotiv sektörünün tecrübeli isimlerinden Kurthan Tarakçığolu tarafından satın alındı.

Girişimin kurucu kadrosunda yer alan İhsan Elgin'den biraz önce aldığımız bilgiye göre Otoredi.com'un 4 kurucusundan (Hamdi Gürsoy, İlhan Yılmaz) sadece Yiğit Nalkıran yüzde 10 oranında bir hisse payı ile içeride kalmış. Satın alma rakamı ise yeni yatırım planları nedeniyle açıklanmış değil.

otoredi.com Kurthan Tarakcioglu 2Ziya Boyacıgiller'in yatırımcı şapkasıyla yer aldığı Otoredi, şu anda 36 ilde, yaklaşık 10.000 araç ile hizmet veriyor. Sitenin ayda 10 bin üzerinde aktif ziyaretçisi var. Kuruluşunda uzun kuyruk modelinde büyümeyi hedefleyen girişimin başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Etohum 15 girişimleri arasında yer alan Otoredi'nin stratejik bir yatırımcının eline geçmesini oldukça önemli. Aslında Kurthan Tarakçıoğlu'nun bir girişimci* olduğunu söylemekte de fayda var. Otoredi'nin bundan sonraki gelişmesini de sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

*Kurmuş olduğu otomotiv (KTConsulting) ve pazarlama iletişimi (Move Business Assistance) şirketleri bulunuyor. Ayrıca  kısa süre önce tanıttığımız Parcadeposu.com'u geliştiren olan Otoworks'ün yönetici ekibinde yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.