Tasarımını yenileyen Twitter, Facebook'un izinde
Yenilikler

Tasarımını yenileyen Twitter, Facebook'un izinde

Yılın başında yeni tasarımını devreye alan Twitter tasarımını baştan aşağı tekrar mı yeniliyor? haberinde yer aldığı gibi tasarımını tamamen yenilediğini blogundan paylaştı. Seçili kullanıcıların geçtiği yeni tasarımla ilgili paylaşılan bilgiler arasında birkaç hafta içerisinde tüm kulllanıcıların geçeceği bilgisi de yer alıyor.

Twitter'a yeni üye olan kullanıcıların yeni tasarımla başlayacağı belirtilirken, akıllara yeni çeyrek raporu yaklaşan Twitter'ın üye sayısını artırmak için böyle bir yolu seçmiş olma ihtimali geliyor. Hatırlayacağınız üzere Twitter geçtğimiz çeyrekte üye sayısı artışında düşüklük nedeniyle tartışmalara neden olmuştu. twitter-yeni-tasarim

Daha önce sızan görüntelerden farklı olmayan Twitter'ın yeni tasarımında, profil sayfasındaki değişimle Facebook'a yaklaşmış. Görsel odakta profil sayfasında yaşanılan değişimde solda yer alan Kimi Takip Etmeli bölümü sağa alınarak adeta Facebook'un sağ reklam alanları da oluşturulmuş.

Yeni tasarımında Best Tweets,Pinned Tweet, Filtered Tweets özelliklerini de açıklayan Twitter profili inceleyen kullanıcılara daha fazla bilgi sunmayı hedefliyor. Best Tweets'te etkileşimi en yüksek tweetler daha büyük görünürken, Pinned Tweets kullanıcının seçtiği tweeti ön plana çıkarıyor. Filtered Tweets'te Twitter'ın şu an için bazı profilde kullandığı yanıtlanmış içerikler sekmesinin de yer aldığı kırılımlarla tweetler arası gezinme kolaylaşıyor.

İncelemek isteyenler için Twitter'ın paylaştığı yeni tasarıma geçen isimlere değinerek yazıyı bitirelim @zacefron@channingtatum@nikosaliaga@flotus.

Yorumlar (6)
 1. Acaba yöneticiler mobil kullanımın daha da artması için mi yapıyor böyle tasarımlar ?

  Gerçekten çok itici

 2. Fatih Yollarda Fatih Yollarda

  Sosyal medyada fotoğrafların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. İlk geçiş sıkıntılı olsa da zamanla alışılacaktır. Özellikle önemli bir tweet'i başa tutturmak hoş bir özellik şahsım adına.

 3. Ferhat Bayram Ferhat Bayram

  dikkatimden kacmadi daha once sizan goruntulerde kullanicinin kayit tarihi gosteriyordu suan oyle bisey yok ? acaba ayarlardan gizlenebilir / gosterilebilir mi yapmislar ?

 4. Isa Koç Isa Koç

  Üst kısmı hiç hoşuma gitmiyor. Keşke daha farklı bir mizanpaj ortaya çıkarsalar. İlla facebooka benzemek zorunda değildir.

  Ayrıca sızan haberlerde tweetlere okunma sayısı gelecek demişlerdir. Henüz öyle bir şey yok.

  1. bende aynı fikirdeyim, basitlik amaçlansada bence çok boğuk sıkıcı bir görüntü var, basit demek imkansız çok yorucu. Facebook'a bak fazla içerik var fakat daha kullanılabilir twitter'ın anlamsız bir tasarımı var ve bu yüzden mobil kullanmayı tercih ediyorum

 5. Kardelen Ilhan Kardelen Ilhan

  Bir türlü fotoğraf yükleyemiyorum profilden ayarlara gein diyor ordada giriş yapamıyorum.türkçe yapamazmısını :-( :-P