Twitter yeni tasarımını yayına alıyor

Twitter, geçtiğimiz yılın Kasım ayından itibaren testlerine devam ettiği yeni tasarımını yayına almaya başladı. Twitter'ın web versiyonunu etkileyen tasarım değişikliğinde hesapların birer birer yeni tasarıma geçmeye başladığı görülüyor.

Twitter'ın yeni tasarımıyla daha temiz bir görüntüye sahip olması ve Twitter'ın hem iOS hem de Android versiyonu ile aynı hissi yaratması amaçlanmış. Bununla birlikte kullanıcı profilinizi ana ekrandayken sol tarafta görüyorsunuz. Böylece içerik anlamında ana sayfanızda daha çok veri, daha geniş bir şekilde görütülenmeye başlıyor.

twitter-redesign

Twiter'ın bu hamlesi ile Twitter'ın web versiyonunu da aynı mobil uygulamalarındaki tasarım kalitesine biraz daha yaklamış gözüküyor. Yeni tasarımda üst menüde önemli değişiklikler var. Üst menü rengi siyahtan, beyaz renge geçiş yapmış. "Yeni Tweet" butonu hala sağ üst köşede ve Twitter'ın klasik "Anasayfa, Bağlan, Keşfet, Ben" sıralaması değişmemiş durumda.

Profil bilgilerinin sol tarafta yer alması gerçekten iyi düşünülmüş. Böylece Twitter'ın web versiyonunda atılan tweet'lere bakmak için daha az scroll yeterli olacak. Artık kendi hesabınıza bakarken, sol menüde profil detay kutunuzu görebilecek ve buradan da yeni tweet girebileceksiniz. Eski tasarımda kendi profilinize bakarken tweet atmak için sağ üst köşedeki butonu ya da klavye kısayolunu kullanarak mümkün oluyordu.

Screen Shot 2014-01-14 at 00.34.37

Twitter'ın kullanıcılarının yüzde 1'ine açtığı ve test ettiği yeni tasarım son halini de almış ve artık daha fazla kullanıcıya yayılmaya başlıyor gibi gözüküyor. Twitter'ın web tarafındaki bu tasarım değişikliği, özellikle daha fazla içerik görüntülenmesi ve tabii ki daha geniş bir görünümle, daha ferah bir tasarıma sahip olması oldukça iyi olmuş. Twitter'ın yeni tasarımı ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.