Twitter yeni tasarımını yayına alıyor
Yenilikler

Twitter yeni tasarımını yayına alıyor

Twitter, geçtiğimiz yılın Kasım ayından itibaren testlerine devam ettiği yeni tasarımını yayına almaya başladı. Twitter'ın web versiyonunu etkileyen tasarım değişikliğinde hesapların birer birer yeni tasarıma geçmeye başladığı görülüyor.

Twitter'ın yeni tasarımıyla daha temiz bir görüntüye sahip olması ve Twitter'ın hem iOS hem de Android versiyonu ile aynı hissi yaratması amaçlanmış. Bununla birlikte kullanıcı profilinizi ana ekrandayken sol tarafta görüyorsunuz. Böylece içerik anlamında ana sayfanızda daha çok veri, daha geniş bir şekilde görütülenmeye başlıyor.

twitter-redesign

Twiter'ın bu hamlesi ile Twitter'ın web versiyonunu da aynı mobil uygulamalarındaki tasarım kalitesine biraz daha yaklamış gözüküyor. Yeni tasarımda üst menüde önemli değişiklikler var. Üst menü rengi siyahtan, beyaz renge geçiş yapmış. "Yeni Tweet" butonu hala sağ üst köşede ve Twitter'ın klasik "Anasayfa, Bağlan, Keşfet, Ben" sıralaması değişmemiş durumda.

Profil bilgilerinin sol tarafta yer alması gerçekten iyi düşünülmüş. Böylece Twitter'ın web versiyonunda atılan tweet'lere bakmak için daha az scroll yeterli olacak. Artık kendi hesabınıza bakarken, sol menüde profil detay kutunuzu görebilecek ve buradan da yeni tweet girebileceksiniz. Eski tasarımda kendi profilinize bakarken tweet atmak için sağ üst köşedeki butonu ya da klavye kısayolunu kullanarak mümkün oluyordu.

Screen Shot 2014-01-14 at 00.34.37

Twitter'ın kullanıcılarının yüzde 1'ine açtığı ve test ettiği yeni tasarım son halini de almış ve artık daha fazla kullanıcıya yayılmaya başlıyor gibi gözüküyor. Twitter'ın web tarafındaki bu tasarım değişikliği, özellikle daha fazla içerik görüntülenmesi ve tabii ki daha geniş bir görünümle, daha ferah bir tasarıma sahip olması oldukça iyi olmuş. Twitter'ın yeni tasarımı ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (12)
 1. Benim bir hesabım böyle oldu vay yüzde bir oldum

 2. Haber Ali Altuğ Koca viraliymiş :)

 3. Kesinlikle harika olmuş.Neden bu kadar beklediler ki?Bu tasarım aktif kullanıcı sayısını arttıracaktır.

 4. Bcakir Bcakir

  Tasarım baya sade gibi duruyor (pek bir şey değişmese bile), en dikkat çekici değişiklik renklerde göze çarpıyor. Rengin sade olması hoşuma gitti. Ben zaten siyah renge bir anlam verememiştim ilk kullandığımdan beri. Siyah renk, bana zengin araç sahiplerini çağrıştırıyor. Böyle olunca da zengin bir hava vermeye çalışmışlar galiba diye düşünmekten kendimi alamamıştım.

 5. Kemal Kemal

  İyi güzel de Twitter'in web versiyonunda mention geldiği zaman nasıl anlıyoruz.

 6. Isa Koç Isa Koç

  Yahu twitterda neredeyse her sene değişikliğe gidiyor, bu bazen kafa karıştırıcı oluyor. Örneğin cep uygulamasının şu ana kadarki son haline geçtiğinde biraz zorlandım ama şimdi rahat haliyle. Bunları biraz sindire sindire yapsa daha iyi olurdu sanki.

 7. Kartal Kartal

  merhaba,

  twitter türkiye reklam sistemi ne zaman aktif olacak.

  tasarım falan önemli degil.

 8. Rezzan Kiraz Rezzan Kiraz

  Üst menü sinyallerini telefon sürümleri ile vermişler :)

 9. Jamyang Jamyang

  Bence çok iyi bir tasarım olmuş daha canlı renkler kullanılmış..

 10. Sezer Pamukçu Sezer Pamukçu

  Tasarım basit ve sade. Tamda göze hitap eden bir tasarım olmuş.

 11. Benim arkadaşımda tasarım bu şekilde ama bende hala eski tasarım var?

 12. Şimşek Şimşek

  Benim sayfa daha farklı değişmiş googlede böyle bir konu bulamadım ama an itibariyle şu şekilde oldu.Bu konuda bir bilginiz varmı diye sormak istedim. Resim http://i.hizliresim.com/ek6nJA.jpg