Twitter'a erişim engeli kalktı [Son Dakika]
Genel

Twitter'a erişim engeli kalktı [Son Dakika]

Twitter_logo_blueTürkiye'de 20 Mart'tan beri erişime kapalı olan Twitter'a uygulanan erişim yasağı biraz önce TİB'in sorgulama sayfasından kaldırıldı. Güncelleme: TİB'in sayfalarından kalkmasından biraz sonra ise Twitter'a erişim engeli kalktı.

Dün Anayasa Mahkemesi'nin kararı ve öncesinde Ankara 15. İdare Mahlemesi verdiği bir kararla Twitter'a erişim engelinin ilgili internet yasasının hükümleriyle uyumlu olmadığı ve Anayasa'ya aykırı olabileceği şeklinde kararlar alınmıştı.

Yasağı uygulayan TİB ise İdare Mahkmesi'nin kararı sonrasında konunun idare mahkemelerinin yetkisinde olmadığını, sulh ve ceza mahkemelerini ilgilendirdiğini savunarak yasağı kaldırmayacağını duyurmuştu.

Dün alınan Anayasa Mahkemesi kararının bugün Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından TİB'in sorgu sayfasından Twitter'a yönelik koruma tedbirlerinin kaldırılması, Twitter'ın kısa süre sonra tamamen açılacağını gösteriyor. Şu anda bizim testlerimiz Superonline ve Turkcell'de Twitter'a erişimin hızla normale döndüğü şeklinde. Diğer ISS'lerin de kısa süre içerisinde erişimi normale çevireceğini tahmin ediyoruz.

Güncelleme: Şu anda Webrazzi Ofiinde Twitter engeli kalktı. :)

Yorumlar (6)
 1. Şaban Cesur Şaban Cesur

  Youtube'da kaldırılsın artık.. Olması gerekende buydu

 2. Sonunda... Youtube'da açılmalı, bu ikisini ticari amaçla kullanan bir çok insan var.

 3. Tayfun Akyıldız Tayfun Akyıldız

  Sağol twitter'in açılması çok iyi oldu :D

 4. Güncelleme 2:

  Twitter konu ile ilgili @policy hesabından Türkiye'de twitter yasağının kaldırılmasından memnun olduklarına dair mesajlar yayınladı...

  https://twitter.com/policy/status/451753089855664128

  https://twitter.com/policy/status/451767265948889088

 5. Çağlar Cayvarli Çağlar Cayvarli

  Twitter’in açılması çok iyi oldu, neden niçin kapandığını bile düzgün açıklayamıyorlar..

  1. Batuhan Ekşi Batuhan Ekşi

   farkındaysanız zaten başa çıkamadılar, tekrar aktif etmeleri daha doğru oldu.